Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák adnátok tanácsot? Mi...

Anyukák adnátok tanácsot? Mi történt a kislányommal?

Figyelt kérdés
16 hónapos a lányom, egészen 1 éves koráig nagyon jó evő volt, mindent megevett. Aztán betöltötte a 12 hónapot és minden felborult. Azóta nagyon rosszul eszik, sőt az utobbi 1-2 hónap még rosszabb lett. Egész nap nem akar enni. Reggelire megiszik kb. 2-2,5 dl tejet, tízóraira egy kis gyümölcsöt és ennyi. Utána már egész nap nem akar enni. Ebédre úgy kell pár falatot bele tuszkolnom, de van mikor összezárja a száját és egy falatot sem eszik. Uzsonnára megint nem akar semmit enni, megint kín szenvedés az evés. Vacsorát játszva kell vele megetetni, de van mikor az sem használ. Nem hiszem el hogy egész nap nem éhes! Orvosnak már említettem, vérképet néztek neki, minden érték tökéletes. Az orvos szerint azért nem akar enni, mert a saját gondolataival van elfoglalva (na ilyet még nem hallottam). Anyós meg mindig azt mondogatja, hogy jaj most ilyen melegben ne akarjam hogy egyen, most a foga miatt nem eszik. De mindig nem foghatom valamire hogy most miért nem eszik. Amikor nem fogzott és nem volt meleg akkor miért nem evett?? Anyós mindig azt mondja rá kell hagyni ha nem eszik, adjak inkább valami nasit neki akkor, mert az is valami ha azt megeszi. Ha teletömném nasival, akkor szerintem még ennyit sem enne. A legrosszabb hogy a párom is elkezdte amit az anyja mond. Mindig azt mondja ne idegeskedjek, nem baj ha nem eszik. Egyébként szépen fejlődik, mert 15 hónaposan 11kg 20dkg volt. De szerintem akkor sem normális, hogy egész nap ne akarjon enni. Adnátok valami tanácsot mit csinálhatnék hogy jobban egyen?
2013. aug. 5. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mit próbálsz adni neki? Még mindig külön főzöl neki, bébiételt kap?

AZ én kisebbik lányom 10-11 hónapos korától már nem volt hajlandó megenni semmi babaételt, csak a felnőtt kaja kellett neki. :) Lehet, hogy a tiéd is már vágyna az érdekesebb, karakteresebb ízekre.

Ha ez sem segít, akkor egy kicsit lazíts, eszik amennyit eszik, lehet, hogy pont azért dacol, mert érzi rajtad, hogy teljesen rágörcsöltél a dologra.

2013. aug. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
11 hónapos kora óta azt eszi amit mi. Nem főzök neki külön és nem kap baba kaját sem. De egyébként már próbáltam azt is hogy babakaját vettem neki a napokban, hátha megeszi, de az még annyira sem kellett neki.
2013. aug. 5. 08:41
 3/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a melegtől nincs étvágya.
2013. aug. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az igen lehet hogy a melegtől nincs étvágya, de mint írtam mikor nem volt ilyen meleg akkor sem akart enni. Tényleg nem tudom mi lehet vele :(
2013. aug. 5. 08:46
 5/11 anonim ***** válasza:

Te szoktad etetni, vagy hagyod, hogy maga kanalazzon?


Egyébként abban igaza van anyósodnak, hogy ne erőltesd, mert attól biztos, hogy rosszabb lesz.

(Első voltam)

2013. aug. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Evés közben az ő kezében is van kanál, és "kanalaz", és közben én is etetem. Egyébként elég szépen elkezdett kanállal enni, de mostanában csak játszik vele, nem eszik.

EGyébként anyós felfogását inkább hagyjuk, mert ő inkább tele tömné édessséggel, csak valamit egyen!

2013. aug. 5. 09:29
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
13 hónapos a fiam, igény szerint szoptatott baba volt és most is az. Szerintem fotoszintetizál :) reggel ébredéskor szopizik, velem reggelizik: baba virsli csúszik neki, pár falat kiflit eszik csak házi tojás/máj vagy húskrémmel. Tízórai friss gyümölcs ha jó napja van 1 barack,körte ha nem 1/2 Ebédre szopizik, mert ilyenkor alszik el. Ha felkel pár falat husi/főzelék de csak pár kanál, délután gyümi, pár falt, este ha jó napom van eszik valamennyi Sinemilt. Mondjuk cicizik ebben a melegben egyfolytában.
2013. aug. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fiamnál is vannak hasonló időszakok, ilyenkor rendszeresen ki is borulok. Nálunk az jött be, hogy játszani nem hagyom a kajával, ha látom, hogy csak turkál benne, rászólok, hogy vagy eszik, vagy elveszem. Aztán amikor már emelem el előle a tányért, általában már lecsúszik 1-2 falat. Etetőszékben eszik, vagy sima széken? Nálunk az is hozott változást, hogy az asztalhoz ültettük. A nasit nem javaslom, nálunk az lett a vége, hogy csak krémtúrót, kekszet, meg túrórudit akart enni, 1 hét kőkemény munka, meg rengeteg üvöltés árán lehetett csak visszaszoktatni a normális kajára. Ha nagyon aggódsz, gasztroenterológus biztos tud segíteni, de szerintem szép súlyban van a lányod, nem hiszem, hogy gond lenne. Talán tényleg jobban érdekli a külvilág, mint a kaja.

Még valami, ezért most tuti meg is leszek kövezve, de végszükség esetén, mi szoktuk azt csinálni, hogy kapcsolunk neki valami mesét, és azt nézi, közben, amíg nem figyel, kanalazom bele a kaját.

2013. aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lányom egyéves és 6.5 kilo. Igen, annyi. Eszik mindent, csak nem nagy mennyiségeket. Csak egyedül hajlandó enni 8 hónapos kora óta, akkortól is csak darabosat, amit ő maga meg tud enni, tehát a táplálóbb kaják mint a tejpép, sinlac, főzelék kiesnek. Cicizik még kb. 2szer egy nap.


Mindenen túl vagyunk, gasztro, vérkép... Minden tökéletes nála. Mi is ilyenek voltunk a férjemmel, általános iskoláig alig ettünk valamit. Anyám nem tudta mitől hízok, mert csak akkor ettem mikor apám hazajött este, vele ettem 4-5 katona ételt.


Tehát minden gyerek más, ha kivizsgáltátok, jó lett a vérkép szerintem ne aggódj.


Egyébként én sem adnék neki nasit, csak hogy egyen valamit. Baromásg szerintem...


Kínáld többször, esetleg könnyű kajákkal. Tésztát husival szeretik a gyerekek.


Kitartás! Mást nem tudok mondani.

2013. aug. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, az is jó. Etetőszékben eszik?


Szerintem az fontos, hogy együtt egyetek. Ha játszik vele, elveszem, de ott ül és vár, amíg mi befejezzük. Már megszokta. Néha inkább mégis elkezd enni.

2013. aug. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!