Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt mar olyan hogy gyermekete...

Volt mar olyan hogy gyermeketek majdnem meg fult?

Figyelt kérdés
Ma egy vizes kupakot vett a szájába es majd nem le nyelte ha nem vagyok ott,mar azt hittem ott hejben el ajulok!Sikerult ki vegyem a szájából, de mi lett volna ha le nyeli?Peddig nagyon vigyázok rá pont 1 percig nem figyeltem:-((történt mar valaha ilyen veletek? Bele vagyok betegedve nem tudom túl tenni magam rajta!

2013. aug. 5. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2013. aug. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap reggel a lányom majdnem megfulladt a szalámitól. A könnye is kicsordult. Akkor eszembe jutott, amit most az első linkelt, én is olvastam előző este. Kettőt ütöttem a hátára és már ki is köpte a szalámit. Áldom a nevét a linkelőnek! Remegtem mint a kocsonya.
2013. aug. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyobb gyermekeken már alkalmazható a Heimlich-féle műfogás. A háta mögé állva keressük meg a szegycsontját, a szegycsontja alatt egyik kezünket szorítsuk ökölbe, másik kézzel öklünket megfogva hirtelen lökést gyakorlunk a rekeszizom alatti területre, benyomjuk, majd felrántjuk kezünket. A beavatkozás lényege, hogy a rekeszizmot felnyomva növeljük a mellkas nyomását, ezáltal az idegentest kilökődik az elzárt légútból.
2013. aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mogyorót nyelt félre. Kiköpettük vele, de sípolt. Kórházban kötöttünk, mert egy darabka mogyorót sírás közben tüdőre szívott. Altatásban gyorsan kivették a hörgői közül. Ha picit arrébb mozdult volna, megfulladt volna.

Ennek két éve, azóta sem kapott mogyorót.

2013. aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon Koszonom mindenkinek!
2013. aug. 5. 22:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Mármint akkorát mint mondjuk egy másfél literes víznek a kupakja? Mert azt szerintem nem tudná lenyelni, az ahhoz túl nagy. Már én is szedtem ki olyat a szájából, de csak öklendezett tőle mert szinte az egész szájüregét kitöltötte, én meg gyorsan kikanalaztam az ujjammal, még le is hányt utána. Én is nagyon megijedtem, de szinte kizártnak tartom, hogy le tud e ná nyelni. Azóta távol tartom tőle. Úgy látszik ez is ilyen gyerek mánia mint a papucs meg a távirányító.
2013. aug. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen egy olyan kupak volt:-( a ujamal kanalztam ki en is egész a torkaból szedtem ki!vajon vigyem el orvoshoz?meg sérthetem az ujamal valamint a torkában mert kicsit veres volt a kupak!mar nem tudom mi tevő legyek!enni eszik inni is iszik!
2013. aug. 5. 23:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem tegnap este volt,hogy tejpépet adtam neki kanállal vacsira,és közbe meg ment a hiszti,de éhes volt,nyitotta a kis száját,és meg adtam neki a kanállal.

Igen ám,de egy falatot valahogy félrenyelt,de olyan szinten hogy levörösödött a feje,sípolni kezdett,kapkodni a levegő után,majdnem megfulladt.Kikaptam a székből,a lábamra fektettem,és elkezdtem a lapockája közé ütni.Hát volt vagy 5 perc mire magához tért.Borzasztó volt!!

Annyit azért elárulok,hogy mint gyermekápolónő,azért tudom mit kell tennem,ha gond van!

2013. aug. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!