Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves gyermeketek eszik már...

2 éves gyermeketek eszik már egyedül vagy majdnem egyedül?

Figyelt kérdés

Kisfiam már szépen iszik pohárból, bár azért még fogni kell neki mert a felét magára önti, annyira dönti a fejét...:)

Az evéssel már nagyobb gondunk van. Ha mondjuk kanállal vagy villával kell enni, akkor az OK mert érdekes, elszüttyög vele egy ideig. Ő belapátol fél óra alatt 5 villával én közben benyomok még neki 10-el...:)) szóval ezzel haladunk lassan. Viszont reggeli vagy vacsi nem megy egyedül. Nem fogja meg a szendvicset, hanem odaadja a kezembe, hogy adjam én neki. Másrészt, ha a kezébe adok egy zsemlét vagy kiflit egészben az OK, vagy pogit vagy egyéb mást. Hát, itt tartunk mi.


2011. febr. 15. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyedül eszik és ha félig van a pohár ügyesen iszik is.


kést még nem kap felvágjuk neki a húst.

2011. febr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fiam is egyedül iszik, már a teli pohárral sem önti magát nyakon:)

Levest nem tud egyedül enni, de ami kicsit szilárdabb, azt ügyesen eszi.

A szendvicset érdekes, hogy sokáig fogta és harapta, de az utóbbi időben katonákat kell neki csinálni, különben meg nem fogná:) Viszont a katonákat egyedül pakolja a szájába.

2011. febr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

mindent egyedül és tisztán eszik, kanállal, villával, pohárból is egyedül és tisztán iszik, de mondjuk azt már 6 hónapos kora óta gyakoroljuk (nem az önálló ivást, hanem a pohárból ivást). :)

ha néha olyanja van, mondjuk fáradt, vagy olyan étel van, amit megeszik ugyan, de nem rajongva, akkor előfordul, hogy mondja, hogy anya te! és adja a kanalat, villát, de alapvetően egyedül eszik.

2011. febr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, villával, kanállal és kézzel is(pékárú pl)

Levest is egyedül eszi, inni itthon nem iszik csőrősből, 3szor ha igen, és teljesen ügyesen csinálja, félig bögrével a kezében biztonsággal szalad és iszik, most tanulja a teli bögre és szaladva iszunkot, külön külön megy már a teli bögre is.

Már nem kell a gyerek étkészlet, műanyag kanál, hanem a felnőtt tányérból eszik, fém gyerek evőeszközzel, felnőtt nagy bögréből iszik("minden kezdett nehéz" ébredő pofis bögre-apjától lenyúlta).

Én anno lazán ráhagytam, ha úszott minden akkor úszott, ki/le/felpucoltam, és naponta mostam:)

2011. febr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az én fiam 2ésfél, de etetnem kell. Kézzel eszik darab dolgokat, a kanalat csak úgy teszi a szájába, ha előtte rárakom a falatot, és nem túl híg.Olyan lassú, hoy inkább én etetem
2011. febr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
pont 2 éves a fiam.pohárból már régóta nagyon szépen iszik,ki se önti csak ha idétlenkedik.enni is eszik kanállal is meg villával is.villával jobban,a leves még nem megy magától,de ami sűrűbb azt igen,kézzel is szépen eszik,bár én katonázok neki.sajnos nálunk is előfordul hogy nem akar egyedül enni,én nem csinálok belőle ügyet,ha ovis lesz úgyis egyedül kell ennie és mivel tudom,hogy tud,igy nem csinálok belőle ügyet.
2011. febr. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

26 hós, pohárból szépen iszik, viszont sokszor etetem, mert ha egyedül eszik, akkor lemegy a nap, mire befejezi. Adok a kezébe egy kanalat és közben én is etetem, így legalább haladunk. Szendvicset egészben nem kéri, fel kell katonázni. Palacsintát is felvágom darabokra, gyümölcsöt is felkockázom.

De olyan keveset eszik, hogy kb minden kívánságát teljesítem, csak egyen valamit. Ha neki szendvicskatona kell, hát legyen, tényleg mindegy, csak egyen.

2011. febr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!