Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyre nehezebben bírom! Mit...

Egyre nehezebben bírom! Mit próbálhatnék meg?

Figyelt kérdés
A kislányom még nincs 7 hónapos,egy örökmozgó.4 hónapos korától kúszik,5 hónaposan már mászott és 2 hete mindenhol feláll,ahol csak meg tud kapaszkodni.Annak örülök,hogy ennyire kis mozgékony,de ennek az a hátránya,hogy semmi nem köti le 2 percnél tovább.Se egy játéka,se az evés,se semmi.Egyedül vagyok vele napközben,mostanában a párom is csak hétvégén volt itthon a munkája miatt,rokon nincs a közelben,aki segítene.Fogalmam sincs mi köthetné le,már a babakompon is gondolkoztam,pedig eddig elleneztem.Csak akkor van el,ha ölben hurcolom magammal,de így semmit nem tudok csinálni.Mit csinálhatnék,mivel próbálkozzak nála,ami legalább 10-20 percre lekötné?Vagy ne is reménykedjek?
2009. okt. 26. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Szar ügy, de sztem ezen minden anyuka és kisbaba átesik egyszer.

Mi 8 hónaposan szenvedtünk így.

Már 16 hónapos, pár hónap múlva el is felejted, hogy ilyen korszak is volt!


Kitartást Neked!

2009. okt. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi nagyon szerettük a babykompot, mindháromnál használtuk kb. 7 hónapos kortól. Lehet, hogy ezért sokan meg akarnak kövezni, de semmiféle hátrányt nem okozott nekik sem a fejlődésben, járni tanulásban, sem az egészségükben (gerincüknek). És nagyon jól elvoltak benne. Persze sokáig nem szabad benne hagyni, különösen az eleján, mikor még fársztó tartania magát. De van pl. a Fisher Price-nak elektromos hintája, az ugyan elég drága, de nagyon hasznos. Beleülteted a babát, és forog, zenél, mindenféle hangokat utánoz, és 2 irányba tudja hintáztatni a babát. Abba szerintem hosszabb ideig is ellenne. Vagy esetleg járóka játékokkal (csörgó, ilyesmi)? Persze nem biztos, hogy bejön. Nálunk is voltak olyan időszakok, amikor semmi nem érdekelte őket, de ez átmeneti... Kitartás!
2009. okt. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ez az a kor, amikor a nagymozgások fejlődnek, ilyenkor nehlz lekötni, csak akko rmaradnak nyugton, ha mellette ülsz, és a kis kezét vezetve tudsz építeni, kockázni. egydül még kicsi és nem tudja csinálni, és pár percnél tovább nem tud koncentrálni.
2009. okt. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát mi még csak négy és fél hónaposak vagyunk, de születésétől fogva örökmozgó a leány. Most kértem segítséget a védőnénitől, hogy van-e olyan baba-mama klub ahol egy éves kor alatt is fogadnak. Ott majd lefárad remélhetőleg, mert én már úgy néz ki kevés vagyok neki.
2009. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk ugyanaz a helyzet, mint nálatok.

Én néha beteszem a kiságyába, ott kedvére fel tud állni, és nem kell félnem, hogy baja esik, ha eldől.

Egyébként egyre ügyesebb, de még így is minden napra jut legalább két-három koppanás.


Tedd a kiságyba, tegyél neki be valami új játékot (pl: ásványvizes palackot, cipős dobozba rejtett régi játékot, vagy ilyesmit, aztán egy pár percet kapsz arra, hogy kicsit elnyúlj a padlón, és behunyd a szemed, hogy feltöltődhess)

Én így oldom meg.


Éjszakátok milyen?

Nálunk két hete minden éjjel egy órán át "gyakorol" a kiságyban...

Persze egy idő után elunja a dolgot, és akkor aztán "veszekszünk" egy kört.

Nagyon fárasztó.

Alig várom, hogy a felállás, mint olyan már ne valami újdonság legyen, hanem a világ legtermészetesebb dolga, hogy végre legyen egy kis nyugtunk megint.

Aztán lesz majd más dili... :-))))

2009. okt. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ajanlanam a babauszast, ha van ra lehetoseg a kozelben.Remek a mozgasfejlodes szempontjabol,lefaraszt es kimozdulas a 4fal kozul :-)
2009. okt. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat!Ezek szerint majd kinövi,addig maradok ilyen kifacsart citrom.Rengeteg játéka van,de mégsem érdekesek sokáig és természetesen mindig azokra a dolgokra ácsingózik,amiket mi használunk: telefon,távirányító,laptop és hasonlók.

Utolsónak:Az esti alvással egyelőre még nincs gondunk,akkor nem érez rá késztetést,hogy megmutassa a produkcióit.

2009. okt. 26. 12:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor leginkább állni, mászni szeret és rágni, gondolom. Ha van jó, biztonságos játéktere, akkor ott biztosan elszórakozik. Nálunk a konyhában és mindkét szobában van olyan hely, ahol tud biztonságosan mozogni. Felváltva szoktam vinni egyik helyiségből a másikba. Alapvetően az enyém nagyon szeret a közelemben lenni, illetve a társasági életben részt venni. Nem foglalkozom vele intenzíven, csak fél szemmel figyelem mit csinál.
2009. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!