Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15-18 hónapos gyereknek már...

15-18 hónapos gyereknek már kellene "rajzolni, festeni, ragasztani"?

Figyelt kérdés
Mostanában volt egy-két olyan kérdés hogy miket lehet játszani egy 15-18 hónapos gyerekkel. Nem egy olyan választ olvastam, hogy rajzolnak, meg festenek, mozaik képeket ragasztanak, gyurmáznak, stb... Hát nem tudom az én 16 hónaposomat ez még nem köti le. Ceruzával firkálgatni néha ő is szokott, de az hogy most leüljünk gyurmázni, vagy ragasztgatni, abból úgyis az lenne hogy én csinálom ő meg szépen ott hagy engem. Tényleg kellene már ezeket csinálnia, vagy azért ez annyira nem gyakori?
2013. aug. 7. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon nem egyformák a gyerekek. Enny idősen az én kisfiam is legfeljebb csak megette a gyurmát, a rajzolás pedig abból állt, hog yén rajzoltam, ő meg tépkedte a papírt. :) Most a kislányom van ebben a korban, ő szokott a maga kis szintjén gyurmázni, mert egyrészt nyugis típus, másrészt meg látja, ahogyan játszom a nagy tesóval, ha van kedve, bekapcsolódik, ha nincs, nem. De ő pl. konkrétan mesefüggő, egész nap mesét kell neki olvasni, a nagy a mesekönyvet is csak tépkedni tudta ennyi idősen. Tök mások.
2013. aug. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dehogy kéne....!!!! Isten ments!

neki még csak firkálgatnia kell, vagy adhatsz neki gyurmát, hogy had gyömöszölje, de semmit se kell vele kezdenie, és tök normális, ha otthagy...hisz ő még nem képes semmit se kezdeni azzal, nincs sikerélménye.


nekem már 3 éves a kiscsajom, mi is elkezdtük ezeket már 1 évesen, de nem tudom azt nem írtad, hogy lányod van-e, mert a lányokat jobban izgatják ezek, hamarabb ráéreznek, viszont a szomszéd egyidős kisfiú még most is tojik a rajzolásra, gyurmára, festésre...3-4 éves kor között kezdenek majd érdemben rajzolni...


nekünk ami annó bejött, az az ujjal "festés". Lehet kapni kifejezetten ilyet, de én a sima vízfestékkel csináltuk, a férjem hozott egy bazinagy kartonpapírt, és azon dagonyázott, még a jövő hét is festékes volt..:-DD

de én csak akkor próbáltam vele ilyesmiket csinálni, ha bentragadtunk a laksába, mert rossz idő volt...

2013. aug. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kislányom van egyébként!
2013. aug. 7. 13:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell.:) Aki csinálja, az komoly segítséget kap.
2013. aug. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!