Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki mosódióval mos, meg van...

Aki mosódióval mos, meg van vele elégedve? Tiszta lesz töle a ruha?

Figyelt kérdés
Ha foltos a ruha akkor azért használtok valamit? Mert én ugy gondolom, hogy áztatom folttisztitózom a ruhát és utána jol kiöblitem vagy előmosást csinálok. Hogy ne legyen semmi vegyszer a ruhában. Most vettem mosódiót és kiváncsi vagyok ti mit tapsztaltatok vele kapcsolatban. (ekcémás a kisfiam)

2013. aug. 7. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Én sokáig próbálkoztam a mosódióval, de nekem nem vált be. Arra, jó, hogy nem piszkos csak hordott ruhát kimossak vele, de foltos, erősen piszkos ruhából nem hozza ki a foltot. Végül beleuntam és vissza tértünk a folyékony mosószerre. Mosódiózás mellett mást sem csináltam mint venish szappannal elő mostam a ruhákat, majd végül mehetett a mosásba, én úgy voltam vele ennyi időm azért nincsen.
2013. aug. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Pont ettöl tartok én is. Kisfiam 16 hónapos és neméppen picit koszos a ruhája mostanság. Mert ha áztatok , előmosok a vízszámlánk lesz majd jó sok. és annyit meg nem spórolunk a mosószer árán. De leginkább az lenne jó ha a kisfiamnak jobb lenne a böre.

2013. aug. 7. 16:59
 3/7 anonim ***** válasza:
A mosódió nekem se vált be, főleg a gyerek koszok ellen. Én mosószappant használok (Tisza), tudtommal az se allergizál, és sokkal hatékonyabb a maszatok terén. Nem tökéletes, de szerintem a márkás mosószerek se azok. Áztatni, foltot tisztítani néha szoktam.
2013. aug. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kerria ***** válasza:

Sajnos én is a 'negatívak' táborát gyarapítom.


Babaruhákhoz, amikor semmi folt nem volt, akkor jó volt, de ha bármi foltot is ki kell szedni, arra csak a vegyszer használt :(


Áztatás és előmosás után, ha azt vesszük akkor a gépbe legalább nem tettem mosóport, tehát végül is egy adagnyit ebben az esetben is kiváltott. Viszont én többet vártam tőle!


Mi is visszatértünk a hagyományos mosószerezéshez!

2013. aug. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Na , inkább előbb kérdeztem volna ,mint megveszem.

2013. aug. 7. 21:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért ne dobd ki. Nem lesz minden ruha mindig foltos.


Nekem mindig van itthon mosódióm, azt teszek a dobba, mosószodát az adagolóba. Ha maszatos a ruha, epeszappannal dörzsölöm, és fehéríősót szórok rá. Igaz, több munka, de ettől nem pattog ki a babám, ráadásul mindez olcsóbb és környzetkímélő is.

Öblítő helyett illoolajból csöpögtetek az öblítő fakkjába 8-12 cseppet. Az illatot is megkapjuk, nekem ez így bevált, de önmagában a mosódió csak az átlöttyintésre jó.

Előmosást, áztatást nem használok, és 40-60 fokon mosok.

2013. aug. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!

Persze, azért kipróbálom! Igazábol az lenne fontos, hogy a kisfiam böre szép legyen, ha még több melóval is jár.

2013. aug. 8. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!