Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szólnátok, ha egy családta...

Mit szólnátok, ha egy családtag úgy viselkedne a babátokkal, mintha az ő gyereke lenne?

Figyelt kérdés
Nem szülők,hanem távolabbi rokon. Amikor itt vannak nálunk,kb. hetente-2 hetente,akkor már a hajam tépem. Nem akarok megbántani senkit,de az agyamra mennek már. Egy idősebb házaspár,nekik nincs gyerekük. Mindig lefektetem a szabályokat,hogy ne cipeljék kézben,de nem hallgatnak rám. Hiába mondom,hogy nekem kell helyrehoznom,amit ők pár óra alatt elcsesznek. A nő folyton kisfiamnak szólítja a gyerekem,emellé még olyan tanácsokat osztogatnak,hogy: "letusold ám ebben a nagy melegben",vagy hogy "vizet adj ám neki" és "jajj,te szegény,hát nem adnak neked enni?",miközben előtte 5 perccel ette meg az uzsonnáját... Nevetve mondják,hogy ugyan,nem lesz hisztis attól,ha kézben van... Hát persze,velük nem is,hanem majd velem,amikor hazamennek. Amikor szólok,hogy most már kérem vissza a fiamat,akkor is mindig húzza-halasztja,hogy "majd én előre viszem (a kertben)". Most csak én fújom fel,vagy más szerint sem teljesen normális ez?
2013. aug. 8. 09:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem normális. ülj el velük és mondje l szigoruan mindent ha megsértödnek igy jártak. Vagy betartjáka szabályokat avgy nem jöhetnek.
2013. aug. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

Nyugi, nalunk is van ilyen. Pont ez a "ugyanmar ne pattogj hat ettol nem lesz elcseszve semmi" hozzaallas, lealacsonyodo mosollyal kiserve. Egyszer rohadt merges lettem, teljesen elborult az agyam es elkezdtem vele ordibalni hogy most azonnal takarodjon ki a lakasbol ha nem kepes felfogni. Azota tudod mi megy? "Jajj edesem felvennelek, de tudod anyad nem engedi, hidd el en szeretlek UGY felvennelek dehat tilos ebben a hazban minden jo tilos"

Le van szarva, mondjon amit akar. Az en lanyom meg kicsi, nem erti mit mondanak, ugyhogy egyelore eleg ennyi haladas is, ezt a szovegelest majd a kovetkezo ordibalas alkalmaval fogom lerendezni par honap mulva.

2013. aug. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem pedig teljesen normális.A rokonok szeretik a gyereket, a szülők meg nevelik.Ez velem is így volt gyerekkoromban..állandóan a nagyszülők, keresztszülők emelgettek, szeretgettek, tejszínhabbal etettek..stb.De otthon más szabályom éltek..tudtam a helyem, megtanultam.Nem arról van szó hogy otthon nem szerettek, csak más volt.

Persze szomorú voltam amikor elmentek, vagy hazavittek tőlük, de pár nap alatt helyre rázódtam.

Lányommal se viselkedek másként.Idejönnek rokonok, megy a "buli", imádják, szeretik, játszanak vele, dobálják..stb.Igen-igen..eléggé nehéz utána visszarázni a kiscsajt, de pár óra szomorkodás, és összebújás után, már simán vissza zökken az itthoni rendszerbe.

Ez szerintem nem tragédia.Sose fosztanám meg a lányomat attól az örömtől amikor jönnek a nagyszülők, unokatesók, keresztszülők..stb..Nem állítok akkor szabályokat, mert csak rontaná a légkört.Mikor pici volt, akkor volt csak egyetlen szabályom, még pedig az, hogy ha elesik akkor nem kapjuk fel.Ennyi..

Egyébként 2,5 éves..

2013. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja és születése óta babámnak, életemnek, gyönyörűségemnek..stb. van szólítva.Nem úgy hogy anyuci pici babája..pl. Vagy a nevén, de azt is van hogy birtokosan fejezik ki.pl: Annám,Krisztikém,Petikém..stb.
2013. aug. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ez egyáltalán nem normális.én biztos nem hagynám hogy a gyerekemet kisfiamnak szólítsa.úgy tesz mintha az ő gyereke lenne.beszélgess el vele de ha nem érti meg a szabályokat én nem hagynám hogy állandóan jöjjön látogatóba.havonta 1szer elég.főleg ha ilyen
2013. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Nekem anyósom ilyen és ő minden nap itt van pár órát. Hiába mondom neki, h az esti nagy alvás előtt 3 órával fel kell kelnie a picinek, különben nem alszik, egyik fülén be, másikon ki, én meg éjszakázhatok. Hiába mondom, h mikor akarom fürdetni a gyereket ő juszt is sürgeti, h de már álmos, közben meg másfél órája ébredt. Abba is beleszól, mit adok enni a kicsinek, már hónapok óta rágja a fülem, h adjak neki tojásfelfújtat (tojássárgája póréval és vízzel párolóedényben letakarva felfújva). Ma mondtam, h jó, csináljon neki, úgy örültem h nem ette, hogy csak na! ;)

A légkondit állandóan kikapcsolja mert h hideg a 28 fok, kinyitja az összes ablakot amin ömlik be a negyven fok. És még sorolhatnám.

Az a jó csak, h elmosogat néha meg kitakarít, kimos, úgyhogy nem szólok sokszor, de úgy le tudnám üvölteni néha a haját! :)

2013. aug. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%

Kedves utolsó , én ugy kipenderiteném , hogy füstölne a drága anyóst!

Az enyém nem volt ennyire gáz de én mindig megmondtam és megmondom, hogyha valmit nem jol csinál. Először hisztizik egy sort aztán elfelejti. nemérdekel. Nehogy már a sját lakásunkban még én alklmazkodjak hozzá. Nem együtt lakunk, mindenki otthon intézkedjen ,szerintem

2013. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nincs gyerekuk vagy nem lehet? Mert nem mindegy...


Kulonben ez nalunk megszokott... Kincsem babam edesem eletem... A keretlen jotanacsokat mindenki osztja :) mintha nelkuluk hogutat kapna vagy ehen szomjan halna az a gyerek... Par ora cipelessel nem lesz elrontva :) napi szinten igen de alkalmakkent nem :)

2013. aug. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ez nállunk is megvan,ha elmegynk ennél az illető roonnál,nem tudunk szabadulni,mindig felkölti felveszi és hiába mondogatom 2ora mulva hogy mennünk kell nem adja vissza a babámat mert ő még beszélget vele meg hogy nem éhes ő még,közben a kicsi nyafog,van hogy már sir akkor meg elkezdi vetkőztetni hogy biztos aza a baja hogy pisis,tegyük tisztába,mondom nem nem aza a baja hanem éhes de akkor is csak rázza hogy majd mindjárt megnyugszik meg ilyenek meg hogy már adhatok neki szilárd kaját (3hos) eg fözzek neki tejbegrizt higra meg huslevest meg ilyeneket,mikor világosan megmondtam hogy mig teem van addig csak azt fog kapni mert annál jobb nincs neki.már van hogy sirhatnékom van hogy igy erősködik :/ ritkán is szoktunk oda menni
2013. aug. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Imádom az ilyen idióta embereket. A gyereknek az anyja tudja a legjobban mi kell neki, vagy mi éppen a baja.
2013. aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!