Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra sikerült napirendet...

Mikorra sikerült napirendet kialakítani a babátokkal?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt a babám de úgy tűnik lehetetlenség vele napirendet kialakítani. Az egyetlen biztos pont, hogy reggel 6 és 7 között ébred. De onnantól, teljesen össze-vissza van, hogy mikor és mennyit alszik illetve milyen időközönként éhezik meg. Már hozzátáplálást elkezdtük ami így igencsak nehézkes. Az ebédet próbáljuk kiváltani ( nagyon lassan haladunk ) mert a nem alvás miatt hisztis és teljességgel felesleges megpróbálni etetni tízórai időben mert nincs hozzá türelme és csak kiveri a kezemből a kanalat. Altatni hiába próbálom bárhogy egyszerűen nem sikerül : ringatás, babakocsi, ágyba rakás, sokszor még cici sem válik be. Ha meg esetleg nagy nehezen sikerül kb. 10 perc és már megint fent van. Másnál is így telnek a napok? Ti, hogy bírjátok?
2013. júl. 6. 07:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%

3 hetes, de már megvan a napirend, így tudok kalkulálni, mikor eszik, alszik, mikor tudunk játszótérre menni a naggyal...


A nagy lányomnál is megvolt hamar a napirend.


Próbáld ki hogy reggel kelted 6-kor s tápszer vagy szopi,

9-10 körül gyümölcs

10-12 között alvás

12-14 között ebéd főzelék

Séta kint

15-17 között alvás

17 uzsonna tejpép

Séta kint

19 fürdés

20 órakor szopi vagy tápszer és alvás


Ha ehez tartod magad, akkor 1-2 hèt alatt beáll a gyerek, s lesz rendszer!!!

Ha alszik ha nem tedd le, vagy feküdj mellé, tudja akkor feküdni kell, ha kelni kell keltsd fel, hog ne csússzon el a nap, ha éves idő van akkor eteted ...


Be fog állni, meg fogja szokni mi mikor jön!!!

2013. júl. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Altalaban a babak maguk alakitanak ki napirendet, de ez nem minden babara igaz. Az en kisfiam kb 4-5 honapos kora ota kb ugyanugy mennek a napok. Nem fix idopontokban, hanem a kelestol fuggoen alakul (felkeles utan 1 ora fenntlet utana visszaalvas). Kelni ossze vissza kel, van h 5kor van h 6kor van h 7kor. De utana kb ugyanaz a program.

a sogornom kislanya 8 honapos es semmi napirend nincs naluk se. Sajnos vannak nehezebb babak. Eroltetni szerintem ne eroltesd! A lenyeg, h figyeld a baba jelzeseit akkor vidd aludni ha mar dorzsoli a szemet es almos. Idovel ki fog alakulni. Tudom semmi hasznos tanacsot nem mondtam. Csak annyit, h minden baba mas. Vannak konnyebb esetek, mint az en kisfiam de vannak nehezebbek mint a kisunokahugom. Es tenyleg eroltetni felesleges. Ha nincs napirend hat nincs, nem dol ossze a vilag. Elvezd a vele toltott idot es ne ezen stresszelj. Persze tudom konnyebb ha van vmi rendszer, de ha nincs fogadd el. Idovel ha nagyobb lesz ugyis lesz, fog rendesen reggelizni ebedleni aludni du vacsorazni stb. Most meg picike.

2013. júl. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2. Vagyok. En megmondom oszinten nem ertek egyet az elsovel. En nem "eroszakolnam" ra a napirendet a babamra. Mondjuk nekem egy gyerekem van, nincs "nagy"... Es nem kotekedes miatt irom, csak szerintem inkabb a baba jelzeseit kell figyelni es nem raeroltetnii, etetni altatni ha nem ehes nem almos. Tudom h jobb ha van rendszer de ha a baba nem olyan akkor sztem csak artani lehet vele. Aztan ki tudja, nincs meg annyi tapasztalatom...
2013. júl. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos kor előtt teljesen felesleges napirendet erőltetni, mert úgyis kb. 2 hetente változik a baba. Az első válaszoló napirendjéből sem lesz semmi pár hét múlva.

Nálun egyébként az vált be, hogy nem erőszakoltam rá, hogy mikor kell éhesnek vagy álmosnak lennie, hanem azokat a dolgokat szabályoztam be először, amik elsősorban rajta múltak. Így nagyjából kötött ideje lett a sétának és a közös játéknak, és nagyon hamar beállt arra, hogy séta közben aludt. A többi alakult magától, 6 hónaposan volt már valami napirendünk, de fix csak 1 évesen, amikor beállt a napi egy alvásra.

Ha pedig elbizonytalanodnál, megsúgom, hogy az 1 éves státuszon kérdezik, hogy alakul-e a napirend, és a 2 évesen azt, hogy kialakult-e. :) Úgyhogy bőven van még időtök.

2013. júl. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 3,5 hónapos. Van kialakult napirendünk, csakhogy a napirend általában 1-2 hetente változik. :D


De alapvetően mindent ugyanúgy csinálunk sorrend szempontjából. Az időben persze nem ragaszkodunk fix dolgokhoz, nincs is értelme, mert nyilván keresztülhúzza azonnal a baba. :D


Ami fix, az az, hogy másfél, 2 órát bír ébren lenni nyűglődés nélkül. A reggeli kelés idejétől függően naponta 4-5 alkalommal eszik. Este szoktunk sétálni vele, 7-8 között fürdetjük, 8-9 között alszik el.


Nekem fontos lenne a napirend, mert szeretem (szeretném) tudni, hogy mit fogok csinálni mondjuk 1 óra múlva. Persze egy baba ezt merőben másként gondolja, úgyhogy ezt a hibámat le kell küzdenem és kevésbé rágörcsölni a dolgokra. Irigylem egyébként azokat az anyukákat, akik lazák tudnak maradni. Nekem biztonságérzetet ad(na) a rendszer.

2013. júl. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezdettől fogva próbálok bizonyos ritmus szerint élni a babámmal. Ha ébred, megkínálom, ált éhes és eszik is, majd elnézelődik, mostmár játszik. közben pelenkázom, teszünk-veszünk. Ha elálmosodik, akkor leteszem aludni (már vagy egy megszokott rituálénk, beteszem az ágyba, kap cumit, és a rongyiját, abba belebújik és álomba dünnyögi magát). Nem szeretem, ha az evésbe alszik bele, mert az oda vezet h kb 20 perc múlva felkelti a hasa, inkább próbálom átsegíteni a kajakómán, és utána nyugodtabban alszik. Igazi napirendről sztem akkor lehet beszélni, ha már beáll az evések és az alvások ritmusa, és ez aztán tényleg párhavonta borul, míg el nem jut a nappali egy alvásig. Most 4 hós a babám, már éjjel nem eszik, nappal pedig ötször, 3-4 óránként, közben mindig alszik egyet (három nagyot egy kicsit, ez az utolsó néha elmarad).
2013. júl. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Legkorábban akkor tudsz napirendet kialakítani amikor már csak 2-szer alszik egy nap, de legjobban akkor amikor már csak egyszer, de még úgy is vannak csúszások.
2013. júl. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Reggel teljesen baromság felébreszteni. Hadd aludjon ameddig akar.
2013. júl. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Mi van akkor ha Bölcsibe megy a gyerek ? Ott is van egy fix, 'ráerőltetett napirend ' sokan 1 évesen Bölcsibe adják a gyereket, de van barátnőm aki 6 hónaposan beadta, hogy a lakás hitelt tudja fizetni, mert a tgyásból kijöttek, de a gyedből nem...

Na ott nem alkalmazkodnak a gyerekekhez, a gyerekek alkalmazkodnak az ottani napirendhez, s bizony kelteni kell a piciket is, ha reggel menni kell dolgozni!

De ha a nagyobbat oviba, suliba kell vinni, akkor is kelteni kell a picit, s nem ehet pontvakkor mikor menni kell a nagyért...

Nem lesz attól semmi baja a babának, ha 2 hétig keltve van, s időben kell ennie, mert megszokja, s beáll a rend.


Na majd ha 2-3 gyermeketek lesz, a másidik már nem akkor fog azt csinálni amit akar, hanem igazodnia kell a többiekhez:)

2013. júl. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. És két gyerekem van, két év korkülönbséggel. A nagynak már volt egy beállt napirendje, amikor a kicsi született, ahhoz persze alkalmazkodtunk, például a séták vagy a fürdetés kapcsán, de ettől még nem erőszakoltam rá semmiféle etetési vagy altatási rendet. Minden szépen alakult enélkül is.

Persze van, akinek muszáj kelteni a gyereket a bölcsi miatt, de ez akkor sem jó. Nagymamám sokat mesél arról, hogy ők pár hónapos kortól vitték bölcsibe anyuékat, és milyen rossz volt a hideg télben kiverni őket az ágyból, és cipelni a bölcsibe, és mennyivel jobb már nekünk, hogy nem kell ilyesmivel kínoznunk a babáinkat.

Persze mindenki azt csinál, amit akar.

2013. júl. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!