Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Epilepsziás babáknak milyen...

Epilepsziás babáknak milyen gyógyszert használtok?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam is epilepsziás.
2013. aug. 8. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt csak az orvostól szabad elfogadni. Ezt ne a fórumon kérdezd. Jesszusom. Itt mindenfélét összeírnak, még talán a jót is, de azt honnan lehet tudni, hogy ki mondja a tutit és ki mond valami nagyon rossz dolgot?


Ilyent egyedül a szakorvos mondhat meg.

2013. aug. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Teljesen félreértettetek. Természetesen voltunk orvosnál és ő állapította meg a gyógyszert amit szednie kell. Én csak azért kérdeztem, hogy mások milyet szednek és hogy mennyire használ az a fajta gyógyszer.
2013. aug. 15. 13:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Így érthető a kérdés.
2013. aug. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!


Ha a kérdés fennáll, akkor: mi a Convulex/Keppra/Tegretol trióval kezdtünk, plusz volt egy instant görcsöldó tabletta, tán még mindig van (valahol), de nem jut eszembe a neve... hogy ha bármikor súlyosabb jönne rá vagy több egymás után, pl 3-4 is, akkor kell abból szedni, a súlyossághoz mérten felet vagy már egészet.

Aztán volt egy rövid ideig valami Frisium (azt hiszem ekkor már csak ez volt meg a Convulex, esetleg még harmadikként valamelyik másik, bár nem már emlékszem tisztán), de ettől nagyon álmos és fáradt lett a gyerek, és az orvos úgy döntött hogy az ne legyen. Helyette azóta is Lamolep tabletta (ha jól írom a neveket) van és Convulex továbbra is.

Egyébként szerintem ember- és betegségfüggő hogy kinek melyik használ, na meg biztos a kor is számít. Ja meg persze "vigyázni" kell a gyerekre még jobban, hogy ebben az időszakban még inkább biztonságban legyen pszichésen.

Remélem segítettem, ha van még kérdés, szívesen segítek ha tudok. Jobbulást! :)

2013. szept. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lilla73 ***** válasza:

Szia, ne haragudj, hogy válaszolok. Én is epilepsziás vagyok, születésemtől fogva. Csak azért írok, mert egy kisgyerek még nem tudja megmondani ezt. Ha látod a babán, hogy nem jól van, akkor sötétíts be teljesen, minden zajt szüntess meg. Kín szenvedés ilyenkor bármilyen külső inger. Mindenféle szag, illat, a legfinomabb is. Sajnos sokszor még a beszéd és érintés is. Az jó, ha közelben van valaki, akit érzékelhetek. Nálam sokszor ki lehet így védeni a nagyobb rohamokat, csak időben el kell kapni. A vizes borogatás pedig a roham után nálam nagyon jól bevált, a homlokomra - miután főtt a fejem :-S.

Persze mindenki más és más és remélem, hogy nálatok nem mindennapos és hogy a gyógyszer bevált. Nálam szerencsére nagyon jól bevált, de nem száz százalékos. Be kellett lássam, hogy ha nem vagyok toppon, akkor fekvés és alvás. Akármikor is van ez. Mert nem hiányzik, hogy az ember összetörje magát csak mert makacsul teljesíteni akar. Ha jól vagyok akkor majd bepótolom, mindent be lehet.

Amúgy nem szabad elkapatni a babát csak azért mert beteg. Ugyanúgy fegyelmezni kell, mert az életben sem fognak vele nagyon kivételezni. Legalábbis ki kell érdemelnie. Tapasztalatból tudom. Ha viszont figyelmetlennek tűnik az lehet egy kis roham is. Nehéz, tudom, de egy szülő kiismeri annyira a gyerekét, hogy tud mérlegelni. Tudnia kell.

Bocsi, hogy így mindent rád zúdítottam. Lehet, hogy soha nem lesz semmi gondotok ebből. Csak én magamból indulok ki. Én a gyógyszer óta szültem, dolgozom és teljes életet élek. De nem jó gyógyszerrel az élet egy rémálom lehet.

Még egyszer ne haragudj!

Jó egészséget!

2013. szept. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!