Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet a különbség miatt?...

Lehet a különbség miatt? Epilepsziás vagyok. Többféle gyógyszert próbáltunk, a "Levil" vált be, ezzel tünetmentes vagyok. Olyan boldog voltam, nem volt semmi gond, de tegnap este olyan furán nehéznek éreztem a kezem, és néha majdnem remegett.

Figyelt kérdés
Elfogyott, és a gyógyszertárban sem volt. Amit eddig szedtem, az TEVA-s volt, most ugyanazt a gyógyszert kaptam a patikában, de SANDOZ a gyártója.Teljesen ugyanaz a felirat, minden passzol, csak más a gyártó. Aggódva említettem a páromnak, aki mondta, hogy lehet, nem jó a gyógyszer. Ez nekem eszembe se jutott. Előfordulhat, hogy ez a különbség a 2 gyógyszergyártó terméke között?

2012. szept. 28. 00:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kislányom epilepsziás. Tudom hogy nem ugyanaz, mert Te már felnőtt vagy. A télen volt neki egy ehhez hasonló kézremegése, akkor azért volt, mert hízott és kevés volt a gyógyszer adagja. Kizártnak tartom, hogy azért mert más a gyártó összetevőt változtatnának, vagy az összetevők mennyiségén változtatnának.
2012. szept. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én őszintén szólva örülnék neki, ha az lenne a gond, mert eddig bármi probléma, stressz volt, a Tevás gyógyszer mellett semmi problémám sem jött elől. Ezért is volt fura.
2012. szept. 28. 09:53
 3/5 A kérdező kommentje:
Az összetevő, a mennyiség, minden ugyan az...
2012. szept. 28. 13:15
 4/5 Lilla73 válasza:

Helló, a vivőanyag is számít. Én lamotrigin tartalmút szedek és más gyártóé nem felel meg, mert másképp van összerakva. Hiába ugyanaz a hatóanyaga! A kézremegés pedig nagyon nem jó, mert az egy kis roham, amiből sajnos már könnyen jöhet egy nagyobb. Jöhet csak, nem feltétlen jön is. Ráadásul az motoros tünet, szóval pont balesetveszély is felléphet. Soha nem szabad gyógyszer nélkül maradni. Nálam mindig van pluszban egy havi adag.

Jó egészséget! És azért no para, mert az csak ront.

2013. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia, kedves utolsó! Ezt mondta a doki is, és kiakadt, hogy miért váltogatom folyton... Mit tegyek, ha egyszer ezt adják helyette a gyógyszertárban? Mindenesetre mondta az orvos, hogy vigyem be a papírt, hogy nem lehet váltogatni.. Érdekes, mert azóta mindig van..
2013. szept. 20. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!