Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szemüveges gyerekek anyukai,...

Szemüveges gyerekek anyukai, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
9 hónapos a kislányom. 6 hónapos kora óta ragaszgatni kell a szemét és kb. 3 hete kapott szemüveget is. A ragaszgatással annyi gondunk van hogy a nagy melegbe nem sokáig bírja leázik az izzadságtól, de nem ez lényeg. A szemüveget két és fél hétig olyan ügyesen tűrte és tényleg egyszer sem szedte le és mióta ez a nagy meleg kezdődött egyszerűen lecibálja magáról. Még délelőtt elviseli, de délután már nem. Ahogy ráteszem ő le is szedi. És dörzsöli is a jobb szemét. Mi lehet a gond? Miért kezdte el zavarni? Jó a nagy melegbe megértem aláizzad oké. De ma azért hűvösebb volt és mégis cibálja le. Nehéz küzdelem. Segítsetek!!! +3-as mindkét szeme, legalább is 6 hónaposan ennyit mért doktornő. Hogy javul így meg a kis szeme ha nem hordja a szemcsit, el vagyok nagyon keseredve. Pénteken kell mennünk ellenőrzésre, vagy menjünk hamarabb szerintetek? Apróbb karcok vannak a szemüvegen esetleg az is zavarhatja. Mondjuk 3 hetente nem szeretném cseréltetni a lencsét.
2013. aug. 11. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
tuti nem a karc zavarja csak értelemszerűen zavarja hogy minek az oda, ez olyan mitn sok gyerek nem viseli el magán a sapkát. Egyébkétn honnan tudtátok hogy gond van a látásával? ez hogy derült ki? Hogy mérik be ilyen pici babáknak? mint tudjuk ö nem tudja mondani hogy látja e mi van a táblán. Gondolom csak a géppel tudja nézni hogy milyen eltérés van. Bocs a kérdésekért csak kiváncsi vagyok rá.
2013. aug. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtál. És eddig miért nem zavarta? Kancsalít és amiatt vittük. Pupillatágtás után műszerrel mérte be doktornő.
2013. aug. 11. 21:54
 3/10 anonim ***** válasza:
eddig miért nem zavarta? lehet most tudatosult benne hogy van ott valami. A másik sokat változnak a picik egyik héten még mondjuk szeretnrk babakocsiban lenni a másik héten meg már nem hajlandó megmaradni benne. Egyre jobban tágul a világ neki, egyre több midnent fedez fel és szeritnem most vette észre hogy van ott alami az utba van :(
2013. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet javult a szeme. Amúgy az enyém is ezt csinálja, leveszi mindig. Ugyanaz a gond mint nálatok. Semmi gond sem lesz, megvizsgálja a doktornő aztán majd mond valamit.
2013. aug. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10 hónapos a kisfiam. Szerencsére még nem szemüveges, de ragasztani kellene az egyik szemét, mert a másik néha "beugrik". A lényeg, hogy már 2 hete nem tudom én sem leragasztani, mert ő is abban a pillanatban leszedi. Régebben ha felraktam neki, néhány perc múlva már nem zavarta, de most semmivel nem tudom elterelni a figyelmét. :( Ahogy szabaddá válik a keze, már tépi is, vagy visít. Én is el vagyok keseredve, nehogy szemüveg kelljen. Gondolom megunták a dolgot és rájöttek, hogy leszedhető a szemüveg/tapasz.
2013. aug. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! 3 hetd kapott szemüveget, de 3 hónapja mérte be neki a szemész a +3-at? Mert lehet, hogy azóta változott a szeme és más dioptria kell neki. Az én kisfiamnak 1 dioptriát is romlott fél év alatt. Ha pénteken úgyis vissza kell mennetek a doktornénihez, én nem adnám rá addig a szemüveget. Az a néhány nap nem oszt, nem szoroz; gondolom úgyis alaposan meg fogja nézni és kiderül majd, hogy miért kapkodja le folyton a babád. Majd írj, hogy mi volt a vizsgálaton:-)

UMég az is eszembe jutott, hogy a nagy megben tágul a szemüveg is, legalábbis az enyém nagyon kitágult az utóbbi néhány napban és nagyon zavart én is állandóan levettem. Bár az meg, hogy dörzsöli az egyik szemét azt jelentheti, hogy nem jó neki a lencse.

Bocs a helyesírási hibákért, telefonról írtam.

2013. aug. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok hogy írtatok. Írok majd mindenképp mi volt a dokinál. Kíváncsi vagyok, én is arra gondoltam nem jó a dioptria. De múltkor azt mondta hogy az erős fény miatt nem csinál pupillatágítást, anélkül meg nem tudja bemérni.Na majd kiderül, nem egyszerű. Úgy örültünk mikor megvettük és Ő nem szedte le, hűségesen hordta. Én megsirattam hogy szemüveges lett, most azt siratom hogy nem hordja. :-(
2013. aug. 12. 08:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Te jó ég, mennyit változott a világ!


Nekem voltak szemproblémáim gyerek koromban, és az ország egyik legjobb szemész.-agysebésze volt a dokibácsim, és ő azt mondta, óvodás kor előtt nincs ilyesmi, mert rugalmas a szem és még változhat magától is.


Na mindegy, csak csodálkozom nagyon. NEkem óvodásan csinálták a pupillatágítást, volt olyan erős, hogy 2-3 nap volt, mire újra láttam, addig csak zenét hallgattam meg hintáztam. :)


Kicsit irreálisnak tűnik a babaszemüveg, már csak azért is, mert hogyan viselje szegény, amikor a fején fekszik/forog stb.


Hát kitartást Nektek, majd írd meg, mit mondtak!


Ja, és nekem is plusz 4-ről indult, 12 évig hordtam szemüveget, utána 8 évig kontakt lencsét,ez volt 10 éve, azóta jó a szemem. Majd idősebb koromban vélhetően átmegy mínuszba...

2013. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

6-os vagyok, mi volt a vizsgálaton?

2013. aug. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Semmi extra nem volt, ránézett a szemére és ennyi.Azt mondta felesleges bemérni még ennyi idő után. Írt még fel szemtapaszt, ragaszgassuk neki még felváltva, összesen minimum egy fél év meglegyen. Aszemüveget is egyre jobban elviseli, már nem kell naponta 100szor ráadni csak kb. 5-10szer.
2013. aug. 17. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!