Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet a gond? Barátnőm...

Mi lehet a gond? Barátnőm kisfia kiscsoportos. Már csecsemőkorában is többet sírt és nyugtalanabb volt mint más gyerekek.

Figyelt kérdés
Ahogy növekszik egyre többször hallom a panaszokat és lassan már elkeserednek a szülők. Nem nagyon hallgat a szóra, és minden közeli ismerős aki ismeri a kispasit azt mondja, h vmi tényleg fura. Vásottabb mint az átlag. Van hasonló tapasztalatotok?
2009. ápr. 16. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy hiperaktív a gyerkőc? Szerintem vigyék el orvoshoz, ha már mások is mondták. Abból baj nem lehet, legalább tudnák, ha van valami nem "lógnának a levegőben".
2009. ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elképzelhető, hogy egyszerűen csak túl akaratos és eleven a kissrác, és azért fura nektek, mert nem volt még a családban és az ismerősi körben ilyen "rendbontó" gyerek. Egy nyugodtabb vérmérsékletű családban ugyanis teljesen megdöbbentő lehet egy igazi rosszcsont felbukkanása.

Az én kisfiam még egy kicsit fiatalabb, de nála is ugyanígy volt. Rengeteget ordított csecsemőkorában. Nem sírt, hanem teljesen magából kikelve ordított. Most a fő jellemző inkább az, hogy egész nap megállás nélkül mindenütt hatalmas felfordulást csinál, és nagyon nehezen lehet leállítani, mert nem hajlandó abbahagyni a "kis játékait". Borzasztóan akaratos. Ő sem hallgat a puszta tiltásra, 10x is megpróbálja ugyanazt és ha kell, 5 perc múlva is visszamegy a tiltott dolgot megcsinálni. Ha megakadályozom, torkaszakadtából ordít és földhöz vágja magát. Még az utcán is. Most is tele van a teste foltokkal, horzsolásokkal. Ennek ellenére egy rendkívül okos és a koránál sokkal fejlettebb kisfiú. Csak nem hajlandó elviselni a korlátokat. Nálunk nem volt még a családban ilyen borzalmasan akaratos és eleven gyerek. Ezt azért is írom, mert manapság "divat" az, hogy a túl eleven és rosszcsont gyerekeket hiperaktívnak titulálják. Pedig az ég világon semmi bajuk, csak egyszerűen nehezebben kezelhető, vásott kissrácok, akiket nem bírnak energiával a felnőttek.

Nem tudom, hogy a barátnőd kisfia konkrétan ilyen-e, ezért így látatlanban nem tudom a kérdést teljes egészében megválaszolni. De arra ügyeljetek, hogy nehogy egy makk egészséges, eleven kissrácot járassanak végül az "okos" felnőttek gyermekpszichológushoz. Mert az nem biztos, hogy hosszútávon jót tesz a lelkivilágának... De még egyszer mondom, ti látjátok és ha mégis kell, forduljatok szakemberhez.

2009. ápr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csak eleven!Amúgy 6 éves kortól lehet egy gyerekre azt mondani,hogy hiperaktív,ugyanis a suliban derül ki legjobban mennyire tud figyelni,egy helyben ülni stb!
2009. ápr. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Viasat 3 csatornán minden nap du. 5 órától megy egy műsor,Segítség,szülő lettem címmel (úgy emlékszem,ez a címe)Rendkivül sokféle magatartási probléma,s különböző szituációk vannak benne,egy szuperdadus segítségével próbálják a szülők megoldani a felmerülő problémákat. Érdemes lenne megnézni néhány részt,sok jó módszert,ötletet lehet belőle meríteni,mindenféle korú gyerekkel kapcsolatosan
2009. ápr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A "04-17 12:14" válaszolónak: Te nem én vagy véletlenül? Én az én fiamról írtál?? :-))) Mert dettó ugyanez. A fiam 17 hónapos, nagyobb az átlagnál /16kg, 116 ruha, 25 cipő/ és rettentően akaratos. Szóról szóra, amit leírtál. Sokszor el vagyok keseredve. De csak nem marad ilyen, ugye? Nyugtassatok meg! :-)
2009. máj. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

:-)))

Ma 12.27-es válaszolónak:

Én nem te vagyok ugyan :-), de úgy látszik a kisfiunk ugyanaz :-)

Örülök, hogy felbukkant a láthatáron egy másik akaratbajnok "duracell nyuszi" is! Én azóta is alig bírok vele, totálisan lefáradok. Most altattam el, de még zsong a fejem az egész napos rohangászásoktól, hisztiktől, ablakpárkányra felmászásokról és a többi szóra sem érdemes veszélyes dologtól, amitől 10 percenként meg kell menteni. Az elmúlt két hétben nem volt olyan nap, amikor ne szerzett volna valamilyen jól látható horzsolást, vagy lila foltot az arcára, vagy a kezére, lábára. De olyat, ami első pillantásra látható bárkinek, bárhova megyünk :-). Csupa horzsolás és folt. Hát most ez van. Remélem, már olyan 2,5-3 éves korukra egy kicsit jobban lehiggadnak és szófogadóbbak lesznek...

2009. máj. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy itt levelezünk, de ez nagyon jó: akaratbajnok duracell nyuszi :-))) ez NAGYON TALÁLÓ. Valóban, most egy seb az állán, egy lila folt a hasán, a lábai állandóan kék-zöldek... és 17 hónapos. Na jó, mindenkinek kitartás!
2009. máj. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
1.Meg kellene vizsgálni hogy mennyire hagynak rá mindent a gyerekre. Hogy azt amit kér rögtön megadják neki, és hogy ki van-e nyalva a segge. Ha igen jól le kell szidni, hogy lássa hogy ki ott a vezető a házba, egy olyan ember kell akitől fél. PL: az apjának kéne összeszedni magát és jól elbeszélgetni. Nekem volt egy ugyanilyen osztálytársam. Ne essetek abba a hibába mint az ő szülei. Ők azt mondták mint ti. Ha felnő majd normálisabb lesz. Ez részben igaz lett, de személyiség zavaros, illetlen gyerek lesz belőle. Szal ezt tudom javasolni.
2009. dec. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!