Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kétnyelvű szülők, akik...

Nem kétnyelvű szülők, akik idegen nyelven tanítják a babájukat, vagy magyar pár, akik kint élnek. Hogyan fogtatok neki?

Figyelt kérdés
1 éves a fiam, nem idegen neki az angol nyelv /angol barátokkal találkozunk, angolul beszélő játékai vannak, járunk Helen Doron-ra ha tv-t néz, pl JimJam-et angolra állítom, néha én is mondok neki angol szavakat stb/. Nemsokára kiköltözünk és szeretném, ha az anngol is az anyanyelve lenne. Én nagyon jól beszélek angolul, a párom kevésbé. HOgy lehet ezt kivitelezni? Kérlek osszátok meg tapasztalataitokat! Köszi
2009. okt. 27. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom még nincs, mert az én babám még csak 3 hónapos, de mi is szeretnénk hogy a francia legyen (itt élünk) a másik anyanyelve. A férjem nagyon jól beszél franciául, én már kevésbé. Jártam nyelvtanfolyamra és beszélgettem a tanárral, mondtam neki hogy a babánkkal a férjem franciául fog beszélni, de szerinte ez nem jó ötlet, mert egy gyerek csak akkor tanul meg normálisan idegen nyelvet ha olyan beszél hozzá aki a saját anyanyelvén beszéli azt a nyelvet. Én ezzel nem igazán értek eggyet, de biztos ő tudja jobban ha egyszer nyelvtanár. Viszont az tény, ha beiratjátok Angliába egy oviba akkor pikk-pakk megtanul, és szerintem is segitség az, ha ti is tanitjátok. Mi is igy fogjuk csinálni.
2009. okt. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven elég,amit eddig is tettél.Főleg,hogy mentek ki,annál jobb tanulási forma/hely nem is létezik.Ott majd anyanyelvű gyerekektől(akár játszótéren,játszóházban) nagyon gyorsan megtanulja az angolt.
2009. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nekunk két lehetoséget ajánlottak, ami nem zavarja ossze a gyereket:

-ha az egyik szulo (családtag) csak azon a nyelven kommunikál a gyerekkel

-ha anyanyelvu társalgás folyik otthon, de egy meghatározott napszakban, vagy tevékenységnél az idegen nyelvet használjuk,

szoval ajánlott, hogy rendszer legyen benne, hogy a gyerek ne keverje, tehát hogy ne egy mondat így, egy mondat ugy...ismerek három nyelvet beszélo kislányt, ovis még csak, de tudja megkulonboztetni, és minig ugy szol vissza, ahogy hozzá szolnak (2 nyelvu nagyszulok, apuka).

saját tapasztalatom még nincs, de mi is így szeretnénk.

és az idegen nyelvu mesékre is számítok..:)

2009. okt. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!