Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajánlanátok 10 hónapos babának...

Ajánlanátok 10 hónapos babának jó menüsorokat?

Figyelt kérdés

Néha tanácstalan vagyok, hogy mit adjak a gyerkőcömnek ebédre. Pár ötletre, elkészítési javaslatokra kíváncsi lennék.

Szinte minden nap főzelék van krumplival berántva. Néha benne egy pici husival( nem minden nap adok neki húst).

Megköszönném a válaszokat!



2013. aug. 12. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

a kislányom 1,5 éves koráig nem szerette a krumplit, ezért nem adtam neki minden főzelékbe, néha próbáltam, hogy hátha már megszerette, de csak mostanában.

a főzeléket krumpli helyett mással is sűrítheted, pld dm-ben kapható babylove kölespéppel, (hirse) vagy spar-ban kapható nomina hajdina péppel, mindkettő szobahőmérsékleten is feloldódik, nem kell főzni, gluténmentes, vagy avokádóval (magas zsírtartalmú, tele van kálciummal, stb), mákliszttel (8 hónapos kora óta adok neki, sok kálcium, fehérje, stb), nem kell főzni, csak belekeverni.


az elején én nyers zöldségleveket adtam sinlac-kal csőrös pohárból itta, pld cékla, répa, cukkini, kevés vízzel turmixolva, pelenkán átszűrtem.

én sem adok neki mindennap húst, ezt pont ma olvastam:

[link]

2013. aug. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Enyém igy eszik:

7kor : tejpép,sinemil,joghurt,krémtúró,bolti tejberizs/tejbegriz,gyümi+túró. ezek közül valamelyiket,de leginkább tejpép vagy sinemil

9kor : joghurt,krémtúró,gyümi+túró

12kor : főzelék ( krumplifőzelék+fasirt tojás nélkül,borsófőzelék,sárgabab főzelék csirkemellel,spagetti durumtésztával,paradicsomos krumpli )

14-15kor kenyér margarinnal felvágottal,sajttal,májkrémmel(házi),virslivel

20:30kor tápszer

10hónaposan mindent ehet már,add neki amit ti esztek,kivéve ha tojásos vagy sok tejes.

2013. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2.vagyok

imádja lányom pl a tejfölös sonkás tésztát is.mindent megeszik.banánt is eltördelem villával,teszek mellé kefirt és felváltva falatozza.simán magába az almát meg a répát utálja.szereti a jó érett sárgadinnyét is feldarabolva

2013. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A kisfiam eddig mindent megevett amit adtam neki, de sajnos még csak pépeset eszik,mert még nem jött ki egy foga sem. A rizzsel próbálkoztam nála, hogy belekevertem főzelékbe, de mivel darabos maradt miután összeturmixoltam, így kihányta az egészet, amit előtte evett, annyira öklendezett tőle. Így a tészták még kilőve :-(

A főzelékébe mindig rakok krumplit, mindent ezzel sűrítek. De jó lenne más ötlet is. Az első válaszolónak jó ötletei vannak, bár én ezekről sosem hallottam (pl mákliszt). Majd szétnézek.

2013. aug. 13. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!