Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-9 hónapos babának milyen...

8-9 hónapos babának milyen fejlesztő játékot ajánlanátok? Akár linkelhettek is.

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 06:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amivel szívesen játszik. Akár tejfölös dobozok, vagy Pet-palackok is megfelelhetnek. A fejlesztőnek hirdetett játékok többsége csak pénzlenyúlás.

De minden baba mással szeret játszani.

2013. jún. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi már a tányéron, palackokon, itthoni használati tárgyakon túl vagyunk. Érdemes neki zenélős játékokat venni, ami mondjuk tanít valamire? (szavak,jelek...)Mondjuk nem Fischer-price-ra gondolok,mert az egy vagyon, de vannak olcsóbb kategóriás modellek is.
2013. jún. 26. 06:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell, hogy tanítson valamire (színek számok, ábécé), mert ez szerintem nem mindig jó. Az viszont jó, hogy tesz valamilyen mozdulatot a gyermek, és kap érte cserébe vmi hangot, zenét, szót. Pl. megforgat egy kart, és megszólal a zene, vagy megnyom egy gombot és felvillan a fény. Ez a pozitív megerősítés jó.


Én szeretem a Fisher price játékokat, az első gyermekemnél elég sokat beszereztünk (főleg használtan ismerősöktől), így most még nem költöttünk erre, viszont nemrég kapott a 8 hónapos kislányom rokonoktól ilyet: [link]

Lehet húzni, forgatni, több helyen nyomogatni, ez jó. A dalok édesek, a hangok remekek. De: az angol részt feleslegesnek tartom, csak kampányfogás, illetve a magyar részben is van rossz. Szörnyű hallgatni is a magyar ábécét angol módra (valójában az angolt mondják magyar kiejtéssel). Remélem ez nem rögzül a gyerekekben, a kétjegyű mássalhangzók és a magánhangzók fele hiányzik belőle.

Ami nekem tetszik: [link] Ebbe ha beledobja a kockát, zenél.

Vagy ez: [link] Egyensúlyba kell hozni, emellett a kockák is klasszak, fürdeni is viheti.

Vagy fiúnak ajánlom még ezt [link]

2013. jún. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól nem fogja se szavakat se számokat megtanulni, föleg nem 8 hósan.

Amiért érdemes, mert szeretik a gonmbokat nyomni, ami zörög és csörög.

De csak gombnyomás nem nagyon fogja lekötni. Pár percet és ennyi, de erre elég egy bébitelefon ami zenél meg van rajta sok gomb.


Nekünk finom motorikus játékaink vannak, ezeket szeretik csialni, ezekben nincsen elem, neki kell megmozgatni a kütyüket rajta, amikor csörgö zörgö hangot adnak.

A baj hogy ilyenböl már nagyon keveset gyártanak. Az egyik ami nagyon jó a Fisher Price móka kocka, vagy ami most új és lányom szereti az a béka.

[link]


[link]


és ez az ami van nekünk, elementes, de csörög, zörög, és szuper jó játék gyerekeknek, sajna már nem gyártyák, de lehet használt oldalakon kapsz még Mo-n is.

[link]


ja és kellj fel jancsi amit minden babás gyógytornász használ.

2013. jún. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
off : sajnálom de nincs olyan szó,hogy "gyártyák"....
2013. jún. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom,de olyan szó nincs,hogy "gyártyák". Ezt színaranynak üzenem.
2013. jún. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon jókat linkeltetek, köszönöm szépen.

Persze én sem 8 hósan szeretném a fiamat számokra tanítani, csak nem tudom,hogy ilyenkor milyen játékot célszerű beszerezni neki. Első gyermek, a családban sem nagyon volt kisbaba, nagyon tudatlan vagyok e téren, ezért kérdezem.

2013. jún. 26. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!