Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszer jobban telít mint a...

A tápszer jobban telít mint a gyümölcs?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kisfiam!

Kezdeném kiváltani az uzsonnájára adott tápszert gyümölcsre?1 hete van ez és azóta borzalmasak az éjszakáink,rengetegszer kel de csak vízet adok neki vagy cumit és alszik tovább!Hajnal 4-5 fele mikor megetetem tápszerrel akkor meg alszik tovább édesdeden tehát ergo előtte az éhség miatt kelhet!Hozzáteszem,hogy 4 hónapos kora óta nem kérte már a kaját éjszaka!

Anyukám azt mondja,hogy nem jó hogy uzsonnára gyümölcsöt adok neki mert az jobban beíndítja az emésztését és így inkább étvágyat csinál és azért éhes éjszaka!

Eddig így nézett ki az étrend:

5.00:tápszer

8-8.30:tápszer

11.30-12.00:főzelék

15.30:tápszer(ezt akartam volna kiváltani gyümire

19.00:Sinlac(fürdés előtt)

20.00:tápszer(fürdés után)


Oké átteszem a gyümit délelöttre,tízóraira de akkor mit adjak uzsira!Vagy maradjon a tápszer?Ráérek még kiváltani??Lehetséges hogy a gyümi miatt kel éjszaka??Mármint hogy éhes tényleg??Pocakja nem fáj,foga nem jön!!



#uzkf
2013. aug. 13. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Előfordulhat igen, hogy az éhség miatt kel. Tedd át délelőttre a gyümölcsöt, az uzsonnával bőven várhattok még. Nem kell egyszerre mindent kiváltani, kicsi még a babád.
2013. aug. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább délelőttre tedd a gyümölcsöt. Nekem a lányaim voltak tápszeresek, náluk délelőtt volt gyümölcs, ebédre főzelék, uzsonnára tejpép (sinlac) és a többi étkezésre tápszer.
2013. aug. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Élettani sajátosság, hogy fél éves koruktól ébrednek éjjel a babák, ahogy beindul az intenzívebb mozgásfejlődés. Semmi köze ahhoz, hogy mikor mennyit eszik egy baba.
2013. aug. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért ez nem igaz, amit az utolsó ír. 14 hónapos a fiam, 8 hetes kora óta nem ébred éjszaka, pedig már az összes mozgásfejlődési szakaszon túl vagyunk. 1. vagyok
2013. aug. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Háromból egy gyerekemnél nekem sem volt igaz, ős is "alvós" volt, de ez a ritkább. Kérdezz nyugodtan körbe! :)
2013. aug. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Soha egy éjszakát nem aludt még át de mondom 4 hós kora óta már nem kért enni éjszaka!ha megébred cumi vagy víz és alszik tovább!De most ez a 10-12 kelés egy kicsit kiakasztott,neki sem jó mert nappal is nyűgös,kialvatlan!


Átteszem délelöttre a gyümit délután meg marad a tápszer!

2013. aug. 13. 15:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 6hós a babám. Nálunk igy néz ki:

Reggeli: tápszer

Tizórai: gyümölcs (1hete már egy kevéske kekszet is kap hozzá a glutén miatt)

Ebéd: vagy tápszer, vagy főzelék (attól függ tizóraira mennyi gyümit evett, mert valamikor csak 2-3kanállal hajlandó megenni). Ha keveset evett, akkor tápszert kap.

Uzsonna: tápszer vagy főzelék.

Vacsora: kása

2vacsora: /fürdés után/ tápszer

Szerintem mindenképp tedd át a gyümit délelőttre. Még a felnőtteknek sem ajnálják estére, késő délutánra a gyümölcsöt. Az is lehet, hogy savat okoz nála, és ezért tényleg megéhezik éjjel.

2013. aug. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm a te válaszod is!


Mit takar az a kása??Te csinálod?

2013. aug. 13. 22:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Gabonapelyheken nem gondolkodtál? Tartalmassá teszi a gyümölcsöt.

Van gluténmentes is, és később gluténos is.

A bio köles gluténmentes, barackkal, almával adható

A Kölln-nek vannak olvadó pelyhei - zab, zab+tönköly, stb -, az olvadó kölespehely is jó-Müllerben kapható.

A DM-ben van a 3-gabonás pép, és később a 7 gabonás.


"7-Gabonás gabonapép

7-féle gabona - búza, zab, árpa, rozs, sikérbúza, kukorica és rizs - teljes magjából finom őrléssel, kímélő eljárással előállított pehely, melyet akár édes, akár sós ételhez könnyedén és gyorsan hozzáadhatsz.

Sima állagúra elkeverhető, tápláló kiegészítő. Levesek, főzelékek, gyümölcspürék és desszertek ideális alapanyaga.

Sokáig keverhető egy-két babakanállal joghurtokhoz, főzelékekhez, mártásokhoz. Hat hónapos kortól adható, a kekszek helyett ilyen tehető a reszelt gyümölcsökhöz is."

2013. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2013. szept. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!