Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes anyatejes babámnak...

7 hetes anyatejes babámnak eddig szinte minden etetés után volt széklete. És most 2 napja nincs. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Látom,hogy erőlködik de nem sikerül neki. Reggel már próbáltam hőmérőzni de nem segített.
2008. jún. 29. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmit. 10 napig is normális a.tejes babánál, ha nincs széklet! Adj neki vízet, vagy többször szopiztassd! Valószínűleg több vizet tart vissza a szervezete! Vagy igyál te sok kamilla teát, de adhatod a babádnak is! Az segíti a kakit.
2008. jún. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is ne hőmérőzd a babát. Ha kizárólag anyatejet kap ( tápszeres pótlást nem ), akkor nem lehet székrekedése. Az erőlködés attól van hogy mozognak a belei, fejlődik az emésztése, csak a babának mindezek még furcsa, idegen érzések. Az anyatej kiválóan hasznosul, bizony nem mindig van mit kikakilni. Születés után minden nap van széklet, van hogy naponta több is, de ahogy múlik az idő, 6 hét után megritkul a székletűrítés hiszen a baba rohamosan növekedik és fejlődik mindehhez felhasználja az anyatejet.

Az én kisfiam is anyatejes és 4-5 naponta teszi teki kakival a pelust.

2008. jún. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Most már megnyugodtam.
2008. jún. 29. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!