Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi okozhatja, hogy ilyen...

Mi okozhatja, hogy ilyen gyors a mozgásfejlődése a babámnak?

Figyelt kérdés

6 hetesen már felemelte és önállóan tartotta a fejét.

8 hetesen fordult az oldalára.3 hónaposan hátról hasra.

4 hónaposan vissza.5 hónaposan kezdett el mászni,rá 2 hétre már stabilan önállóan ült.6 hónaposan állt fel először a kiságyban.Most töltötte a 7 hónapot.Már mindenhol feláll.

Sétál az ágy és a bútorok mellett.

Volt másnak is,hogy így fejlődött a babája?

Mikor tanult meg önállóan járni?A későbbiekben ez a gyors mozgásfejlődés nem okozott gondot?

Köszönöm annak,aki válaszol!


2013. aug. 13. 17:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
A gyorsaság nem gond, de ha a mászás teljesen kimarad az nem jó.
2013. aug. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
ezt mintha én írtam volna.. detto ugyan ilyen idősen produkálta ezeket. 9 hónaposan már egyedül kapaszkodás nélkül megállt, pár napra rá egyedül kezdett lépegetni magától,2 hétre rá stabilan járt, 9 hónaposan kezdett szavakat mondani tisztán, 15 hónaposan már 2-3-4 szavas mondatokat mondott, most 19 hónapos, és mindent érthetően, mondatokban elmesél. Soha semmit nem erőltettünk neki, nem fogtuk a kezét sétánál, mindent magától, egyedül csinált. Lányom-fiam ilyen gyorsan fejlődött, a lányom iskolás, szín 5-ös tanuló, ő is magától kezdett felülni, sétálni, mint a fiam, nem lehetett leállítani egyikőjüket sem.
2013. aug. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

5 hónapos kora óta mászik,nem maradt ki.Még úgy közlekedik mászva,hisz gyorsabb.De ahol lehet egyből feláll,és lépeget mellette.

Mi sem erőltettünk semmit.Magától haladt így.

Nem vezetgetjük kézen fogva,semmi.

2013. aug. 13. 17:09
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves 2-es.

Erre voltam kiváncsi :)

2013. aug. 13. 17:09
 5/22 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, kiegészíteném: első babám, kislány, nála egy az egyben kimaradt a mászás..négykézlábra állt, hintázott 7 hónapos korától de semmi több. Soha semmi hátránya nem származott belőle! :-) boldog babázást! :-)
2013. aug. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Volt itt mostanában egy anyuka, aki leírta, hogy hasonlóan gyors mozgásfejlődésű volt a babája és sajnos pár éves korától mindenféle fejlesztésre kell hordania, mert a túl gyors mozgásfejlődés miatt komoly problémái lettek a gyerekének. Ha jól emlékszem visszamaradt csecsemőreflexről írt, de ebben nem vagyok biztos. Nem találom most azt a kérdést, de ezek szerint ilyen is van, bár szerintem ritka az ilyen eset.
2013. aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
egyem a kicsi szívét :-( csak tudod itt nem arról van szó, hogy anyuka -apuka szupergyereket akar csinálni a gyermekéből és erőlteti, sétáltatja,erővel ülteti hagy szokja, hanem ezt mind egyedül viszi véghez a csöppség, minden segítség nélkül, saját akaratából..ilyenkor nem lehet "megakadályozni", hogy felüljön, felálljon.. boldog, egészséges kis lurkó legyen belőle, kedves kérdező! :-) és mindenkinek, akinek elég gyorsan fejlődnek a gyerkőcei :-) 2-es vagyok
2013. aug. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért vetted támadásnak, amit írtam, engem nem érdekel mikor mit csinált a gyereked, csak válaszoltam a kérdésre. Egyébként az az anyuka is azt írta, hogy mindent magától csinált a gyerek és ő is nagyon örült, hogy ilyen gyors. Mindegy, így válaszoljon az ember egy kérdésre, megtanulhattam volna már.
2013. aug. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
8-as: dehogy értettem félre!!!! Nem "mérgesen" válaszoltam, hanem megilletődve, mert nem hallottam még erről. Bocsánat, ha rosszul fogalmaztam, vagy félreérthetően, nem volt szándékomban!
2013. aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Jajj,nyugi lányok.

Szerintem egyikőtök sem rosszindulatból írt.

Köszönöm nektek!

2013. aug. 13. 17:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!