Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a babája nagyobb súlyú és emiatt lassabb (volt) a mozgásfejlődése?

Figyelt kérdés
2013. jún. 26. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy emiatt-e, de nagy súlyú és lassú a mozgásfejlődése. Későn kezdett forgolódni, gügyögni. 8 hónapos és jelét se mutatja, hogy kúszni fog, vagy mászni, még ülni sem tud! :(
2013. jún. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem,hogy hány kg?Védőnő,gyerekorvos mit mond?
2013. jún. 26. 11:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Holnap megyünk mérésre, de 4 kilóval született, és eddig minden mérésnél nagyobb volt az átlagnál. A forgás hiányával elküldtek ilyen fejlődési tanácsadásra, de pont mielőtt mentünk volna elkezdett forogni, így még épp hogy belefért a doki szerint a határba. Most kíváncsi leszek mit mond, holnap megírom!
2013. jún. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
oké,köszi,kíváncsi vagyok rá!Az én kislányom is 4 kg-val született,most 7 hónapos és ő is nehezebben kezdett forogni,minden irányba forog,de ritkán.Általában az van,hogy jobb oldalra hasra fordul és végig hason marad,négykézlábra áll és húzza előre a lábait,próbál mászni,de nem kúszott,csak hátra tolatott.A neurológián azt mondták,hogy feszesebb a hátizomzata,de a gyógytornász szerint nincs gond,a nagyobb súlya miatt fejlődik lassabban.Egyébként most 9 kg.
2013. jún. 26. 11:54
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem történt valami szüléskor? Enyém újszülöttként is és egy évesnek is hatalmas, mégis nagyon jól fejlődött. 4,30al született, 3 hónaposan forgott, 6 hónaposan felállt, 11 hónaposan indult. Hogy történt a szülésed?
2013. jún. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy tőlem kérdezted-e, de császármetszéssel született elvileg fájásgyengeség miatt(amúgy inkább mert az orvosom sietett),más probléma nem volt.
2013. jún. 26. 11:58
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nekem is császár volt! Lehet van valami összefüggés.
2013. jún. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 4200 g-mal született, és ő is megadta a módját, mindent akkor kezdett csinálni, amikor a nagykönyv szerint már el kell kezdeni. 6 hónaposan már 10 kg volt, persze magas is....

A lényeg, hogy ha a normális határok között van, akkor semmi ok az aggodalomra. Lánykám is jól felpörgött a végére,8 hónaposan kezdett kúszni, 10 hónaposan kezdett mászni, de előtte már fel is állt, és kapaszkodva lépegetett. 12 hónaposan járt! Szóval attól, hogy megadja a módját, még egyáltalán nem biztos, hogy végig így fog fejlődni. Engem a védőnő sosem paráztatott, mindig azt mondta, hogy látja rajta, hogy mozgékony, tehát biztos menni fog...és igaza volt :)

2013. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az Én Fiam 3.880gr-al született.

Anyatejes. Mindig is nagyobb volt az átlagnál. Most 8,5 hós 8800gr és 75cm-er :)

6hósan kutyázott, pár nap múlva felült és 7 hónaposan mászott. Most tartunk ott, hogy 2 hete mindenhol feláll (bútorok mellett) és lépeget.


Szóval nem függ össze szerintem.

2013. jún. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is van összefüggés a szülés módja, problémák és fejlődés között. Legalábbis mi ezt tanultuk. :)

(nem tudom hanyas voltam, enyém a négyharmincas bébi).

2013. jún. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!