Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babám már hetek óta...

6 hetes babám már hetek óta szörcsög. Állandóan szívom az orrát porszivóval, de nem javul a helyet. Antibiotikumot is szedtünk, de azt sem hozta a várt hatást. Az orrduguláson kívül semmi más tünete nincs. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs más tünete, mégis mire kapott antibiotikumot??


Javaslatok: folyamatos orrszívás (napi 5-ször minimum), szívás előtt tengeri sós oldatot spriccelni az orrába (pl. Sterimar, vagy bármi hasonló). Szívás felültettett pozícióban történjen, öledbe veszed "ülve", neked háttal, előredöntve a feje és úgy szívni, nem háton fekve.

Szívás után pl. Nasivint az orrba fújni.

Immunrendszerét erősíteni:

- Calcium szirup

- Cebion cseppek napi 3*10 csepp

- B6 vitamin, napi 2*fél szem

- teafa olajat a fürdővizébe és a szobájába is párologtatni

- ha antibiotikumot kapott, akkor probiotikumot adni neki (pl. Normaflore)

Mindezeket folyamatosan.

2009. okt. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
hát érdekes orvos, aki antibiotikumot írt fel 6 hetesnek, ha smemi más tónete nincs. Nekünk most volt 3 hétig vírus, a torka piros volt, meg folyt az orra mint a fene, de nem kapott antibiotikumot. csak torokfertőtlenítőt, meg szívtuk az orrát, meg spircceltünk az orrába, aztán kapott köptetőt is mert néh a a légcsövébe folyt a cucc. de már meggyógyult. szerintem hülyeség az antibiotikum, na persze én nem vagyok orvos.
2009. okt. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
JA-ja, antibiotikumot gyorsan kidobni, még kicsike!!!!! Véleményem egyezik előzővel: orsszívás, párologtatás, immunerősítés!!!
2009. okt. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nameg padlószőnyeget kidobni, parketta és napi felmosás!!!
2009. okt. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is szörcsögött, de az én dokim szerint ez normális pici babáknál, nem betegséget jelez.
2009. okt. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!