Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Darabos étel bevezetése? De...

Darabos étel bevezetése? De hogy, mikor?

Figyelt kérdés

9 hónapos a kisfiam, még csak most bújt ki alul a 2 metszőfoga.


darabosat próbálgatunk de nem megy....

vagy lenyeli egészbe vagy öklendezik tőle.


kenyér falatkákat is próbáltam picit fél körömnyit vajasan megeszi van hogy rágni próbál de van hogy összegyűjti a szájába.


félek darabosat adni neki, de már lassan elkéne kezdeni ennie nem?


hogy segítsem?


nem nagy baj ha csak pépeset eszi meg szépen,


2011. márc. 30. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Én kukival tanítottam meg...
2011. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha őszinte akarok lenni én már 6 hónaposan elkezdtem a darabos étel adagolását neki (villával tört zöldségek levesből) ekkor még nem sokat csak pár kiskanállal mikor már láttam hogy nagyon nem megy nem erőltettem adtam neki helyette pépeset, mindennap kicsit többet adtam és persze többször mivel keveset evett ebből így egy nap többször is belefért hogy megszoktassam vele. Most 9 hónapos a kislányom is és nagyon szépen és ügyesen eszi a darabosat. Ételeink jelentős részéből már kapott, enni szerencsére semmire sem allergiás, nem fáj a pocakja. Én a helyedben is úgy csinálnám ahogy én kezdtem. Mindennap többször próbálnám adni neki.
2011. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Kislanyomnak 9,5 honaposan bujt ki az elso foga, ennek ellenere mar korabban is adtam neki egeszben vagy darabos dolgokat. Elosszor banannal kezduk, mert az puha, es koran adhato neki. Oda adtam a kezebe az egesz banant, csak arra ugyeltunk, hogy ne harapjon le belole tul nagy darabot. Kesobb, mikor uzletbe mentunk, a kezebe adtam egy kiflit es azt ragcsalta. Nem tudott belole darabkat leharapni, de ragcsalta.

Ha fozol, a zoldseget esetleg ne turmixold ossze, hanem csak nyomkodd ossze, igy darabosabb lesz. A hust sem kell annyira pepesiteni. Idovel hozzaszokik. Esetleg kevesebbet tegyel neki a kanalra belole. A gyumolcsoket, amit adsz neki: puhabb korte, szilva, szolo... ne pepesisd, hanem vagd neki fel apro darabokra. Kemeny neki az inye annyira, hogy eltudja ragni azokat, sot neha meg jo is a darabos, mikor fogzaskor viszket az inye.

Probald meg mielobb hozzaszoktatni, mert ismerek olyan anyukat, aki nem mert semmit sem adni babajanak, igy meg 1,5 eves koraban sem akar a pepesen kivul mast enni.

2011. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!