Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Darabos étel bevezetése...

Darabos étel bevezetése mikortól? Ti hogyan csináltátok/csináljátok?

Figyelt kérdés
10 hós múlt a kisfiam. 6 foga van. 8 hónapos korától adunk a kezébe babakekszet, kiflit amit majszolgat. Elkezdtem neki adni husit nagyon pici darabokban és csak összegyűjti a szájában nem nyeli le. Végül ki kell neki szedni. A rizst hasonlókép. A joghurtba áztattam kalácsot, azzal is ugyanez volt..
2010. máj. 16. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a legelején csak úgy értem el sikert, hogy abból adtam, amit már én magam megrágtam :) Mert kinézte a számból, hogy mit eszem, viszont a darabostól öklendezett. Most 13 hónapos múlt, de még mindig csak tört krumplit, reszelt almát, icipici husi darabokat szétnyomkodva hajlandó enni :) kekszet pl nem, nem is fogja meg :) Szóval csak apránként, ne erőltesd, és csak kóstoltasd az amúgy pépes kajája mellé szerintem egy darabig. Sok sikert!
2010. máj. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én pépesítem a kaja egyik részét, utána keverek hozzá rizst, vagy villával szétnyomott krumplit, mikor mit. eleinte öklendezett tőle (1-3x), legközelebb már lenyelte.

kekszet nemrég adtam neki csak, de nagyon szépen elmajszolgatja.

2010. máj. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ehes vagy megeszi az ilyen dolgokat? Amugy szeretik is ezt csinalni. En ugy csinaltam, hogy fogtam egy jo nagy darab kiflit az betömtem a szajaba es kesz, igy kenytelen volt összeragni, mert nem tudta lenyelni. Mindig attol feltem, hogyha kis falatokat adok azt ragas nelkül nyeli le vagy felre nyel (parszor meg is törtent). Ez volt az en modszerem, ugyanigy a fött zöldseggel repa, krumpli jo nagy darab a szajaba es ragjon! Eredmeny: egy evesen gyönyörüen megragott mindent nagyon sokszor, ami ugye jo a fogaknak gyomornak is :D Hatrany: lassan eszik a sok ragas miatt.
2010. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én épp ezért kezdtem el neki adni már 7,5 hónapos korában darabos ételt.

6 hónaposan kapott babapiskótát a kezébe, 7 hónaposan kiflit, zsömlét, kenyérhéjat. 7,5 hónaposan pedig darabos ételt kap, és egyáltalán nem öklendezik, pedig egy foga sincs. A halat, krumplit, répát, májat mind csak villával kicsit összetöröm és úgy eszi.

Esetleg a joghurtba keverhetsz neki gyümit, amit nem pépesítessz teljesen, vagy a pépesbe keverhetsz darabokat. Türelem, rá fog jönni, mire is kell használni a fogait. :D

2010. máj. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!