Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fehérje-allergia?

Fehérje-allergia?

Figyelt kérdés

4 hetes pici fiamnal sajnos fehérje allergiát diagnosztizaltak.

Rengeteg apró tűszúrásszerű kiutes lepte el a fejecskejet és a nyakát, mellkasa felső részét. Kb két hete kezdődött, de akkor még a védőnő is és az orvos is azt mondta h tejkiutes... :-(


Akinek ilyen betegségben szenvedett a babaja kérem írja meg tapasztalatait.

- Mikor nőtte ki a baba?

- Milyen tünetekkel jelentkezett az allergia?

- Mennyi ideig kellett szigorú dietat tartani? (a babám tápszert kap főleg mert kb 20 gramm tejet tud csak szopizni... )

Tegnap óta a Milumil Peptit kapja.


Ezen kívül minden ezzel kapcsolatos tapasztalat érdekelne.

Nagyon köszi mindenkinek aki ír!


2013. aug. 15. 14:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekünk is hasonlóan történt, csak nálunk annyira állították a tejkiütést, hogy egészen véres-nyákos hasmenésig súlyosbodott a dolog. Kb. 2-3 hetesen lett kiütéses, és valóban elmúlt 4 hetes korára, azután pár nappal véres hasmenés formájában totál "kitört" a tejfehérje érzékenység. Először nálunk is Pepti volt, de arra nem szűnt a hasmenés, csak a vér tűnt el belőle, ezután Neocatet használtunk egészen egy éves koráig, ezt amúgy csak 12 hónapos korig lehet kapni, mert utána nincs rajta támogatás és úgy 10 ezer forint egy doboz (támogatással 1000). Egy évesen Peptire váltottunk volna, de nem fogadta el, és mivel abszolút nem volt hajlandó más tápszert megenni a Neocaten kívül, lassan elhagytuk a tápit, helyette rizstejet iszik néha+kap Sinlac pépet gyümivel, de ő már mindent eszik, amit mi, szóval nincs gond; fogzás idején cumizik inkább. (A férjem orvos, így még mielőtt a szakorvosi javaslat lejárt kiírt 20 doboz Neocatet, így most a 15 hónapos lányom még mindig iszik ebből néha.)


Hogy elmúlt-e, azt nem tudom, nekünk 2 éves koráig kell tartani a diétát, ettől függetlenül előfordult, hogy evett tejet tartalmazó ezt-azt, pici mennyiségben, nem volt baj. De a rendes bevezetéssel 2 éves koráig várunk.


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan. :)


Ja, és jól evő, nagylány lett a kiscsajból, mindent megeszik, mindent szeret, szépen nő is (11,7 kg és 86 cm 15 hónaposan), ez is fontos. :)

2013. aug. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Akkor tényleg hasonló a történetének. Ha én nem eroskodom, h szerintemez nem tejkiutes nézzék meg újra akkor szerintem még ki is ott tartunk... :-(

Még nincs hasmenése szerencsére, de a kiutes kezdete megegyezik a tietekkel.

És nektek is rengeteg kiutesetek lett?

El kellett mennetek szakorvoshoz? Mi eddig csak a korzetinel voltunk, de egy szóval nem mondta h menjünk tovább vhova.... Sőt azt mondta h 3 hónap után várható javulás akkor lehet h vissza lehet majd térni a sima tapszerre.

Ezek szerint ne is reménykedjem ebben a gyors javulasban?

Nem használt a pepti? Ezt szomorúan olvasom. :-( egy csöppet kételkedem ám én is benne, méghozzá azért mert mi előtte a Milumil Komfortot ettuk (szorulas és hasfajas miatt). Kíváncsiságból osszehasonpitottam a két tápszer osszetevojet és szinte pontosan ugyanaz a kettő!!! Nem is értem akkor miben más?

De azért reménykedem h jó lesz.

Mennyi időt várjak szerinted azzal h megfelelő e a tápszer?

A 10 ezer forintosat gondolom már szakorvos írta fel, ugye?

2013. aug. 15. 18:40
 3/15 anonim ***** válasza:
Én másik vagyok, de a neot, gyerekgasztroenterológus írja.Én a neo helyett a Milumil pregomin-t ajánlom.minden mentes(tejfehérje, tejcukor, szója, tojás)Az utóbbiak is fontosak, mivel keresztallergia léphet fel.nálunk sajnos az összesre allergiás és csak ez az egyetlen tápi, ami minden mentes.némelyek szerint szar az íze, de mi bírjuk.ára 380Ft/db, de ezt is gasztro írja, ill. 1 év alatt a háziorvos is ki tudja írni.A Pepti nem jó, tejalapú.Sajnos ez a bevett protokol, hogy ezt ajálják, mert van aki bírja.A Sinlac is tejalpú.neked is diétázni kell, ha szoptatsz.Szerintem próbáld ki a Preomint és menj gaszrora.Nekünk is 2 éves korig marad a diéta.Nem szabad erőltetni előbb, hiába esetleg bírná, mert később visszaüt, azaz újból kijön az allergia és aztán már el sem múlik, marad egy életre.Egyébként a szürkemarhatejet, húst tudsz szerezni, az nem allergizál.A későbbiekre:tipp még:fagyassz le rengeteg barackot, szilvát, mert vszínű szorulás lesz nála is.nekem napi szinten adni kellett a barackot.
2013. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nálunk későn, 13 hónaposan jelentkezett!

Igazából annyiban szerencsém van,hogy hiába akartam egy éves kora körül adni neki tejet, nem itta meg. De így legalább nem kellett leszoktatni róla. Ő is pregomint eszik, bár másra nem allergiás.

Nekem azt mondta a doki,hogy évente egyszer van egy terheléses vizsgálat. Megterhelik tejjel a szervezetét és nézik,hogy allergiás-e még!

Sajnos van, aki csak 5-6 éves korára növi ki, de az átlag a 3 éves kor!

2013. aug. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a sok hasznos infót! :-)

Ezek szerint nem jó a Pepti???!!! Na ennyit az orvosokról! Ezt ők vajon miért nem tudják? ( bocsi csak kissé felhúztam magam)

2013. aug. 16. 10:28
 6/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok. De, jó a pepti, nagyon is jól tudja az orvosotok, mindenképpen az az első lépés (mint ahogyan nekünk is az volt az első, az ország egyik legnagyobb gasztro központjában) és ha bírja, akkor törekedni kell, hogy ennél maradjatok, jól döntött az orvosod. Mi a véres hasmenés miatt kórházba kerültünk, de csak egy napra, utána minden nap visszajártunk ellenőrzésre, hogy nem esik a HGb-ja. Pusztán a pöttyökkel elég a gyermek háziorvos, ha nem bírja a peptit, akkor gasztro szakrendelés.


Természetesen egyébként a Sinlac nem tejalapú, szentjánoskenyérmag és rizs van benne (egészen pontosan: Összetevők: Rizsliszt (keményítő), szentjánoskenyérfa magliszt (keményítő), szacharóz, növényi olajok, ásványi anyagok, nyomelemek, vitaminok.). A Neocate pedig aminosav alapú, azaz ha biztosra akarsz menni, és totál tejmentes diétára van szükség, ezt kell használni, ugyanis a Pregominban szója van, ami valóban keresztallergiát indukálhat (A pregomin szemilementáris, hypoallergén csecsemő gyógytápszer, enzimatikusan előállitott hidrolizátumot tartalmaz, melyet növényi és állati proteinből állítanak elő. Többségében rövid láncú peptidekből és szabad aminosavakból áll.) Ez a Neocate utáni következő lépés lehet, ha már újraterhelésre kerül a sor, és nagyon óvatosan akarunk kezdeni. A második válaszoló nagyon félreinformált, tulajdonképpen minden tápszer összetevőit helytelenül tudja.


Maradjatok a Peptinél, az is extenzíven hidrolizált, és mindenképpen jó, ha azt bírja a pici pocakja, a későbbiekben jobb eséllyel növi ki az érzékenységet.


A szürkemarhatej ugyanúgy keresztallergiát okoz, sem ez, sem egyéb élőlény teje nem javallott tejérzékeny gyereknek.

2013. aug. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

2-s vagyok.A pregomin nem szójaalapú, mert akkor nem ehetnénk.Én az összes mentes tápit áttanulmányoztam, mert a protokol szerint nekünk is a peptit akarta a 6 hós kontrol után adni, de én utánanéztem, hogy az sem jó.Egyébként a dokikat nem érdekli, csak írják a protokol szerint.Terhelést nem kötelezően végzik, nekünk nem is volt és nem is lesz marad 2 éves korig a diéta.Most 10és fél hós a baba.A szürkemarhát azért írtam, mert sajnos nálunk a csirkére is allergizált egy idő után és a pulykára is.Így maradt a disznó és marhahús.Lényeg: a szürkemarha azért más, mint a többi, mert az áll a legközelebb az úgymond normális tehénhez, vagyis ez az ősi marha, amire a szervezet máshogy reagál, mint a módosított génű többire.Egyébént nem hülyeség amit írtam, mert pl.:mi a húst Kecskeméttől nem messzi farmról hozatjuk(szürkemarha), s ők szállítják be a Kecskeméti konzervgyárnak is(ezt teszik a babakajákba), így tudom mit beszélek.Így ha, már nem lesz allergiás, akkor a sima tej helyett csak a szürkemarhatejet érdemes adni neki.Persze jóval drágább és csak kevés helyről lehet szerezni.Húsának is kg-ja 6000Ft felett van.

Tápik összetevőit neten megnézheted, hogy magad dönts, mit választasz.Mi azért nem ehetjük pl.a Neot, mert csak az egyik tejalkotótól mentes.

2013. aug. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Még az elsőnek írnám:idézek tőle, "nálunk is először a pepti volt"... Én azt nem értem, hogy miért kell kísérletezni a gyerekkel, mert láthatóan nem vált be, miért nem lehet egyből a jót adni...

Na, én ezért nem bízom már az orvosokban, mi 3 gasztron voltunk túl, mire lejutottunk Szegedre a Prof. asszonyhoz.

2013. aug. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk 1hónapos korában jött ki ekcéma a pofiján, akkor kezdtük, hogy én nem fogyasztok tejterméket (Csak szopizott) 2hét kihagyás után újra kevés tejtermék, ekcéma újra... 3hós korában kellett már tápszer is, tejalapút próbált a dokink, szintén kiütés de már kezén, lábán is és pocófájás! Pár nap után el is hagytuk! Innentől sinlacot eszik tápszernek és 4hós korában elkezdtük a hozzátáplálást! Lassan 9hónapos reggeli-vacsi sinlac, napközben egyéb finomságok :) főzelékekbe rizstejet rakok, meg ebből eszik pl pudingot is! Kóstolt már pár nyalás fagyit, amiben volt tejci, nem jött ki semmi! 1éves koráig nem kap tejalapú dolgokat úgy beszéltük!
2013. aug. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Egyébként nekem ie az a bajom a dokikkal ( mint pl a saját házi gyerekorvossal) h úgy érzem csak talalgat... És ez nem jó érzés szamomra, h érzem nem bízom benne. :-(

Ma (vagyis tegnap) is voltunk nála, mert most meg beragadtam szegenykem egyik szeme. Állítólag konnycsatorna szűkület.... Szóval azt mondta ő már látja a javulást a kiuteseken. Hát, legyen igaza.


Kedves 3. válaszoló: úgy látom nagyjából azonos korban jött ki a Te babadon is az allergia. Jó volt olvasni, h nektek viszonylag hamar rendbe jött a picur. Reménykedem benne h nálunk is így lesz.


Szóval lányok nagyon köszi a hozzászólásokat, mindenkié nagyon hasznos volt számomra.

Tellhetne gyorsabban az idő h lássam hová jut ez az egész...

2013. aug. 17. 01:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!