Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Darabos ételek bevezetésére...

Darabos ételek bevezetésére van valami tuti módszeretek?

Figyelt kérdés
Nagyon félek,hogy félrenyel a kicsim:(.Foga még nincs, 8,5 hós.
2013. aug. 16. 07:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Tettem fel hasonló kérdést én is pár hónapja, fiam öklendezett a darabos kajától. Mindenki azt válaszolta hogy a babája elérte a 11 hónapos kort, és hirtelen elkezdett darabosat enni. Na ez nálunk is bejött!! Eröltetni nem kell, elvégre még nincs foga. A banánt, barackot, puhára főtt krumplit, répát ínnyel is el tudják nyomkodni. Próbálj meg elharaptatni vele egy karika banánt, a másik fele legyen a tiéd, és feltűnően kezdd el rágni, hogy lássa :) A kisfiam nagyon aranyosan utánozott, még akkor is "kamurágott" amikor nem volt mit :) Egyébként ő 11 hós koráig nem díjazta a darabosat, kb 2 hetente egyszer kipróbáltam hogy kéri-e, nem kérte, nem eröltettem. Pedig akkor már 6 foga volt. Néha kapott banánt és bulátát, az szétolvad a szájában.
2013. aug. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha 6 hósan elkezded, akkor gond nélkül megeszi a puha, darabos ételeket is. De ha félrenyel, akkor azt azonnal kiköhögi. Ebbe nem szoktak belefulladni a babák. Csak ne nagy darabok legyen, ne olyan, amit az ínyével nem tud szétnyomni, akkor nem lesz semmi baj a darabos ételtől.
2013. aug. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én piskótával kezdtem,kezébe adod,megtanul *rágcsálni*,villával szét töröd amit szeretnél neki adni,főtt répa,krumpli,banán,stb...nem lesz gond.

5gyermekes anyuka.

2013. aug. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is 8,5 hónapos, 1 foga van. Egyik este ahogy vacsiztunk, mindenáron azt kérte amit mi ettünk, én akkor adtam neki először darabosat (barackot és banánt). Előtte mindig kiköpte a gyümölcsdarabot. Azóta sem eszi meg mindig,de amikor mi eszünk, akkor mindig megeszi, sőt kéri. Annyira én sem erőltetem egyébként, de a gyümölcsöt nem teljesen pépesítem neki, csak lereszelem, és abban maradnak kisebb darabok is, azt megeszi.
2013. aug. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!