Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ilyen sok anyuka...

Tényleg ilyen sok anyuka ellenzi hogy a gyerekének nasit adjon?

Figyelt kérdés

Nasi: tejszelet, kinderpinqi,túró rudi,puki,dörmi stb..


Latom sok anyukanak nem tetszik,leszoljak azokat az anyukakat akik adnak a gyermeküknek.

Elvileg azért találtak ki mert ehetik.

Egészségtelen azt szokták írni: ennyi erővel mi egészséges?



2013. aug. 16. 08:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
31%
NEkem 3 gyermekem van 8 éves 4 éves és 7 hós,mindennep esznek pl túró rudit,de esznek még idönként chipset is ,sztem semmi probléma ebböl,nem tom miért kell ekkora feneket keriteni!!! de nem????? :D Neked Kedves KÉrdezö eszik a babád nasit????
2013. aug. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 8 hónapos, szóval nálunk még nem aktuális, de én is ellene vagyok a nasiztatásnak. Nem a túró rudival és a tejszelettel van bajom, de nem árt tudni, hogy a tejszelet nem olyan egészséges mint amilyennek beállítják. A gyümölcsjoghurt ugyanez a kategória. Teli vannak cukorral, de megtévesztik az anyukákat, hogy milyen egészségesek.

Én is fogok adni a babámnak, de ésszel.

Tesóméknál pl. az van, hogy a gyerekek marokszámra tömik be a kockacukrot, ha az nincs, akkor a kis tasakos cukrot (amit kávé mellé adnak) szórják a szájukba. A flakonos tejszínhabot nyomják a szájukba, csokit addig esznek amíg van. Szerintem ez teljesen rossz... Mint mindenben itt mértéket kellene tartani, és tudni, hogy egyáltalán mi az, amit megeszünk, ill. megetetünk a gyerekeinkkel.

2013. aug. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
17%
1 es vagyok én sem erre a nasizásra gondoltam amit a 2 es leirt ne értsetek félre,hanem napi egy túró rudi vagy tejszelet esetleg kuki de nem minden mindennap
2013. aug. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

A rudi kivételével a legrosszabbak... Ajánlom figyelmedbe!

[link]


Azért "ellenzik", mint ahogyan én is, mert hatalmas cukormennyiség van ezekben az egészségesnek kikiáltott édességekben, AMI NEM NASI.

Elrontja a gyerekek fogát, az étvágyát, nem beszélve az egyáltalán nem indokolt hatalmas dózisú cukorbevitelnek. Az egyéb adalékanyagokról nem is beszélve.

Én tudod, mit adok a gyereknek nasinak?

bio ropi, perec, egyéb ropogtatnivaló, amelyekben nincs cukor,

édességnek pedig egyedül a túrórudi van nálunk az általad felsoroltakból, általam készített gyümölcsös süti nagy ritkán, valamint mindig tartok itthon magas kakaótartalmú étcsokoládét, ha megkívánja a gyerek.

Természetesen nagy ritkán megyünk fagyizni, de akkor is csak megbízható helyen, gyümölcsfagyit szoktam neki venni.

2013. aug. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%

bár nincs gyerekem még mert fiatzal vagyok de énis ellenezném!

Ezek nem egészséges dolgok, bár könnyű készen megvenni addig is elvan a gyerek. Sajnos már minden tele van cukorral mellé még a tartósítószer, 0 tápanyaggal.

" Elvileg azért találtak ki mert ehetik. " már ne haragudj de sajnos ami ehető nem biztos hogy egészséges, sajnos nagyon nagy átverések vannak az élelmiszeripar területén és pont ezért kell gondosan utánanézni a dolgoknak és ha lehet akkor csak alapanyagokat venni nem pedig kész ételek. De az alapanyag minősége sem mindegy.

2013. aug. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Nem értettelek félre kedves 1-es, a túró rudival semmi bajom. A tejszelettel is csak annyi, hogy átverik vele az embereket (azt hiszik jót tesznek a gyerekkel, pedig nem).

Nemrég vettem pl. kölesgolyót, nagyon ízlett a gyerekeknek, de tesóm benyögte nekik, hogy csokigolyó... Ha valamit nem akarnak megenni, arra is azt mondja, hogy csokigolyó. Én meg direkt kihangsúlyoztam a kisfiának, hogy nem csokigolyó, hanem kölesgolyó. Annyira következetlen a tesóm, ő szoktatta rá őket a kockacukorra meg a tejszínhabra, és persze követelik a gyerekek, de mi vagyunk a rosszak, ha kiharcolják maguknak. A rendes kaját meg van, hogy beletömi a gyerekbe, aki ordít közben, csoda, hogy nem nyel félre. Így nem lehet gyereket nevelni, hogy egy falat étel, egy falat csokigolyó, csak hogy egyen...

Én nem akarok ilyen cukorfüggőt nevelni a kisfiamból. Pedig sajnos látni fogja időnként, hogy miket esznek az unokatesók.

2013. aug. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
38%
Kedves 2-es. Az, amit a tesód csinál extrém eset szerintem és természetesen egészségtelen. Én is adok a fiamnak túrórudit, gyümölcsjoghurtot, kekszet, de nem nagy mennyiségben és még sosem volt gond a rendes étkezésekkel emiatt, pedig már 14 hónapos a fiam. Lehet szerintem ezt ésszel is csinálni, az sem jó megoldás, hogy mindent megvonunk a gyerektől. Nem rád gondolok, félre ne értsd, de sokan írják itt, hogy semmit nem kap a gyerek. Na, szerintem ez pedig a ló másik oldala.
2013. aug. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
41%

Azok szokták ellenezni, akiknek vagy nincs még gyerekük, vagy olyan kicsi, hogy még nem kér nasit. :) Én is nagyon ellene voltam, mert jaj, milyen már, tele van cukorral stb., aztán elég volt egyszer adnom a kisfiamnak Túró Rudit, és onnantól nem volt megállás. :)

Persze, egészségtelen, ha ezen él a gyerek, de néhanapján egy kis Rudi vagy csoki nem hiszem, hogy akkora problémát okozna, ha mellette változatosan, normálisan táplálkozunk.

Igaz, az enyémek most teljesen leálltak az édességről, inkább szívószálas üdítőt kérnek vásárláskor. Elvileg azok sem jók, hát nem tudom. Nekünk ennyi bővel belefér.

2013. aug. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%
Nem azzal van a baj, ha valaki a 4 vagy 8 évesének ad egy rudit vagy tejszeletet. Hanem azzal, hogy alig lett elválasztva a baba, már nyomják a szájába a t.rudit (csoki nélkül, mert azt hiszik, úgy egészséges) 6 hónapos gyerek anyja már remegve kérdezi itt, hogy mikor adhat már neki túrórudit. Kétlem, hogy a gyerek kérné. A pár hónapos még éppen csak ül a babakocsiban, de anyuka már egy egész csokit vagy egy egész nagy édes péksüteményt ad a kezébe. Miért? Miért nem ehet neki való ételeket? Miért kell megterhelni a szervezetét a sok agyonízesített-édesített gyári nyalánksággal? Kinek jó ez és mit profitál belőle a gyerek? Bár...gondolom, anyukának biztosan kényelmesebb elintézni a tízórait egy bolti tejszelettel, mint csinálni neki valami normális, értékesebb kaját.
2013. aug. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%

Én sem a teljes eltiltásnak vagyok híve, de amikor a normális táplálkozás rovására megy, az gáz. Én abban hiszek egyébként, hogy leginkább a személyes példamutatás ér a legtöbbet. Ha tőlünk nem látja majd, hogy tömjük befelé a nasit, akkor talán ő sem fogja. Még csak 8 hónapos, de nagyon érdekli amikor eszünk, és sokszor kéri. Nyilván nem tiltom majd el olyan dolgoktól amiket én is eszek. Pl. nem merek neki gyümölcslevet adni, mert félek, hogy majd nem issza meg a vizet. Később biztos kap majd, de most nem akarom "elrontani". Hozzáteszem, én sem szoktam üdítőt inni. Nekem rossz nézni, amikor férjem tesójának a 3 éves kislánya a 3. pohár kólát dönti befelé ebédnél. Nem szeretném, hogy a kisfiam is ilyen legyen, de persze ő még kicsi, szóval nem vágja le a hisztit a boltban, hogy mit vegyek neki.

Hát nem tudom, majd kiderül...

Túró rudit, csokit fog kapni, de nem mértéktelenül, és nem jutalomképpen.

2013. aug. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!