Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam az "Aludj jól gyermeke...

Kisfiam az "Aludj jól gyermekem" c. könyv módszerével az első este 20 perc után aludt el, addig nagyon sírt. Másnap sírva ébredt, amit addig sosem csinált és sokkal bújósabb lett. Lehet, hogy büntetésnek vette? Másnál is volt így?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónapos. Próbáljam máshogy megtanulni elaludni?
2009. okt. 28. 13:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
En igazat adok az utolso hozzaszolonak, de mindenki ugy neveli a gyereket ahogy akarja.
2009. okt. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudnám sírni hagyni a gyermekem! Ő is az a típus, ha sír és nem vigasztalom meg, akkor annyira felhergeli magát, hogy után 1 órába telik mire megnyugszik. Én nem olvastam a könyvet, csak az összefoglalóját...hát...lehet hogy valakinek hatásos, de én nem fogok a saját gyerekemen kísérletezni. Ha éjjel arra van szüksége, hogy átöleljem, átölelem, ha a cumija kell odaadom. Egy pár hónapos babának nem lehet könnyű egyedül aludnia éjjel, szüksége lehet a szüleire. Egyébként meg hogy ha most csak úgy alszik el, ha ringatják, az nem azt jelenti, hogy állandóan így kell lennie. Ez tapasztalat! Szóval nekem ne egy könyv mondja meg mit csináljak, azt csinálom ami az én gyerekemnek jó!!!
2009. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd sírni a gyermekedet soha! És ez nem csak az alvásra vonatkozik. Attól nem lesz elkényeztetett, viszont tudni fogja, hogy segítséget kap, ha rosszul érzi magát bármiért.

Az a gyermek, aki abbahagyja a sírást, mert nem foglalkoznak vele, az nem megvigasztalódott, hanem rájött, hogy nem kap segítséget a szüleitől, hiába kér. Csalódott. Az Aludj jól, gyermekem c. könyvet senkinek nem ajánlom!!!!!!

2009. okt. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok!

Még annyit hozzátennék (most olvastam el a többi hozzászólást is), hogy az én fiam is 10 hónapos és az enyém is csak cicin alszik el. Nekem is sokszor nehéz ez, de gondolj bele, neki milyen klassz érzés lehet!!! És mennyivel jobb ez így, mint egy kis plüss állatkával összebújva aludni! Szerintem kibírjuk még, gyorsan telik az idő, gyorsan le fognak szokni rólunk, majd csak pislogunk.

Én legalábbis próbálom elfogadni, hogy most ez neki a legjobb, s ehhez alkalmazkodom.

2009. okt. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
69%

Igen, ezek a babák megtanulnak önállóak lenni elég hamar... Aztán meg jön a kedves anyuka, hogy: "Jajj Istenem! Nem szeret a babám! Nem ölel meg, nem puszil meg, inkább egyedül játszik a sarokban! Mi lesz most?"

Aztán, ha nagyobbak lesznek, drogoznak, meg hamar kezdik a szexuális életet, mert szarnak a szülő véleményére, ők önállóak. Ja és arra ne is számíts, hogy bizalmas kapcsolatod lesz vele! Ennek a csíráját most írtod ki, ezzel a módszerrel... De nem baj, pár év múlva, ha ezek a gyerekek felnőnek, majd láthatjuk e csodás "recept" mellékhatását! Ők ugyanis a kísérleti nyulak... Na pá!

2009. okt. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
39%
Nagy az isten állatkertje, csak kár, hogy alacsony a kerítés!!! Mikor jutunk el arra a szintre, hogy megértjük, és elfogadjuk egymás véleményét anélkül, hogy ítélkeznénk? Nem az altatási módszertől függ a szülő-gyerek kapcsolat. Rakjuk csak a kismamákba a parát, ahelyett, hogy segítenénk. Ami az egyik babának jó, nem biztos, hogy a másiknak is jó lesz! Azért, mert nincs két egyforma baba! Kíváncsi lennék arra, aki habzó szájjal védi a ringatós módszert, mit kezdene egy olyan babával, aki nem bírja, ha ringatják, mert képtelen úgy elaludni?! De ugyanez vonatkozik a másik oldalra is! Próbáljuk meg megérteni, hogy minden baba igénye más, és acsarkodás helyett segítsük egymást. Mert arra van ez az oldal!
2009. okt. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%

Lehet senki nem olvassa már, mert régi, de hátha segítek valakinek a tapasztalatommal.

Barátnőm így altatja a kislányát és dícsérte a módszert, így én is beugrottam neki,mivel az én babám szopizásba aludt bele esténként,azután tettem bele a kiságyba, ha nem, akkor lehetett ringatni.Ő most 9 hónapos,35 percen keresztül hagytam ezzel a módszerrel sírni,akkor feladtam, kivettem.Kb.egy órahosszáig remegett utána az egész gyerek és kb.2 napig mindenre felriadt,ijedezett (azóta is lelkiismeret furdalásom van). Aztán elolvastam a Suttogó ... 1.részét és az alapján altattam, egy este és éjszakai kínlódtunk kicsit, inkább én, ő nem. Következő este óta lefekszik, kicsit néz ki a fejéből, aztán szépen lecsukja a szemét és elalszik, ha mégis sírni kezdene, megsimogatom és megnyugszik, mindez 2-3 perc alatt lejátszódik.Ma 5 napja kezdtük a módszert, az éjszakai ébredésekkor nem ilyen könnyű még a dolog,nem alussza végig az éjszakát,még minden éjszaka 1× meg kellett szoptatni,de haladunk és napközben sokkal kiegyensúlyozottam,mint bármikor is volt. Egyébként 8 és 10 hónapos kora között érinti a legrosszabban őket, ha magukra hagyják őket és járhat egész életre szóló bizalomvesztéssel (gyerekpszichológus cikkében olvastam).Ez persze csak egy tapasztalat. Mindeki úgy altat,ahogyan az nekik a legjobb,ezért nem szabad senkit elítélni.

2010. jan. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!