Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam az "Aludj jól gyermeke...

Kisfiam az "Aludj jól gyermekem" c. könyv módszerével az első este 20 perc után aludt el, addig nagyon sírt. Másnap sírva ébredt, amit addig sosem csinált és sokkal bújósabb lett. Lehet, hogy büntetésnek vette? Másnál is volt így?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónapos. Próbáljam máshogy megtanulni elaludni?
2009. okt. 28. 13:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
Mi a módszer lényege?
2009. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Tudod, én az összes "anyukát", aki a különböző kínzó módszerrel próbálja a gyerekét alvásra "tanítani", nemes egyszerűséggel fellógatnám. Ti fogtok a legjobban csodálkozni, ha a gyerek 3-4 éves korára alvászavaros lesz, akkor meg rohantok vele a pszichológushoz.
2009. okt. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%

Aki nem ismeri a könyvet, ne kommentáljon, ezt nem lehet 2 sorban leírni...

Nálunk nagyon bevált, és bevallom, nem volt ilyen gond, nem lett anyásabb a lányom.

De feladni nem szabad a módszert 2 hétig, mert azzal csak megzavarod a kicsit. Ha 2 hét után sem tanul meg elaludni egyedül, vagy ébred éjjel, akkor válassz más megoldást, addig tarts ki, el fog mulni.

Lehet, most emlékszik, és nem esik jól neki, de neki is jobb lesz, ha jókat fog aludni, mindneki kiegyensúlyozottabb lesz, hidd el!

2009. okt. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%

Kedves második!

Látom gőzöd sincs, miről szól a könyv, tehát szerintem inkább húzd meg magad, mielőtt bárkit is kritizálnál.


Kedves Kérdező,

ne add fel, nem hinném, hogy 10 hónaposan büntetésnek venné a módszert (ami egyáltalán nem kínzás), nálunk is van, hogy bújósabb, máskor meg egyedül eljátszadozik egész nap.

Lassan már a szeparációs szorongás is szóba jöhet nála.

2009. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%
Szia!az en fiam is 10 honapos es meg nem alszik egyedul. Kiprobaltam tobb modszert, de ami ot megviselte az nyomban abbahagytam, hiaba irta, h hetekig kellene csinalni,nem volt szivem hozza. Majd megtanul magatol aludni, igy most sok turelemmel es szeretettel altatom, ugy ahogy eddig. Osszebujunk, dudolok neki. Jah es az elengedhetelen szopi. Igy nagyon gyorsan elalszik.
2009. okt. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%

A második válaszoló nem normális. Te talán 8 éves koráig a kezedbe ringatod a gyermeked? Bölcsibe,oviba sem fogja az óvónéni babusgatni.Ezt meg kell tanulniuk,ami sajnos nem megy könnyen.Senki sem szívesen hallgatja a gyereke sírását,de mindenki eljut odáig,hogy nem lehet velük aludni örökké.A szüleink és szüleik sem altatgattak minket,mert nem volt rá idejük és mégsem lett mindenki idegsokkos.

Nem kellene piszkálni a másikat.Kiérződik a kérdező szavaiból,hogy igenis segíteni a szeretne a gyermekén!

2009. okt. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%
Kedves fellógatós hozzászólónak elmesélem a mi történetünket. Kisfiam még csak 3 hónapos. Igencsak sok alvásra lenne szüksége egy ilyen csöpp szervezetnek. De Ő 2 hónapos korától nem volt hajlandó napközben aludni, egy percet sem. Próbáltam ringatni, de csak még jobban felpörgött. Aztán nagy nehezen rászántam magam, hogy leteszem a kiságyba, megpuszilgatom, de nem veszem fel, mert aludnia kell. Első nap vagy fél órát bömbölt, majd a szívem szakadt meg. DE! Már a harmadik nap látható volt a különbség. Reggel felébred, megetetem, játék, és mikor látom, hogy kezd fáradni (ásítozik, dörzsöli a zsemét, morzsolgatja a fülét) felviszem a szobájába, betakargatom, felhúzom a zenélő oroszlánját, puszi, és kimegyek a szobából. Gyönyörűen elalszik, és mosolyogva ébred. Kiegyensúlyozott, barátkozós baba. Vannak babák, akiknek igenis arra van szükségük, hogy egyedül tudjanak elaludni. Mivel minden baba más, másra is van szükségük. Jó lenne megtanulni nem ítélkezni egymás felett. Senki nem akar rosszat a babájának, és nyilván a Kedves kérdező is azért érdeklődik itt, mert a legjobbat szeretné a kisfiának.
2009. okt. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A kisfiam egyébként jól alszik, 1x ébred, a bajom az, hogy csak cicin alszik el. Őszintén szólva kezd fárasztó lenni, több, mint 10 kiló. Bárhová megyünk így kell elaltatnom, még kocsiban sem alszik el.
2009. okt. 28. 15:16
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
Az enyem is cicin alszik el.Sajnos,amit az utolso irt, az nalunk nem valt be. Letettem a kicsit, az agyaba. Annyira sirt, h osszehanyta magat, majd megfulladt. Nem birtam tovabb es kivettem. Igy is majd ket oraba telt utana megvigasztalni. Nem minden baba egyforma, igy a modszerek kozul csak valogatni, probalgatni lehet.
2009. okt. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

Én volnék a 2.

Tudtam, hogy a nagy többség nekem fogom esni. Hiszen az általatok alkalmazott kínzó módszert védeni kell foggal-körömmel.Mert nehogy azt állítsátok, hogy nem kínzás az, ha hagyjátok egyedül sírni a babát. Szegények, néhány (vagy sok, attól függ) alkalom után rájönnek: sírhatok én, ahogy akarok, sz..nak rám. Nem bízhatok abban, akinek engem szeretnie kéne. Arra egyiktek sem gondol, hogy milyen lelki megrázkódtatás éri őket? Lehet, hogy majd kamasz korában sem fog hozzátok fordulni a problémáival, mert néhány hónapos korában megtanulta, nem kap segítséget tőletek. Nyugodtan lehet átharapni a torkom, én meg tudom magam védeni, ha úgy adódik. De a babák?

2009. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!