Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit eszik egy nap másfél...

Gabszem kérdése:

Mennyit eszik egy nap másfél éves babátok és miket szeret? Mit adtok uzsonnára?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem hogy lehet hogy azért van fennt sokat éjjel a kislánOm mert éhes.
2013. aug. 17. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Reggelire kb 6.30 körül - mikor ki kel az ágyból egyből kéri: 2 dl tej, ezt majdnem mindig teljesen megissza, néha picit meghagy, majd egy fél óra múlva 7 körül- pelucsere és tesó elintézése után: egy Ikeá-s kistálka joghurt, vagy túrókrém (90g vagy 125g os) ezt teljesen bevágja.

Tízórai nincs mert különben nem eszik ebédet!

Ebéd nálunk 11.30 kor van egy teljes tálka főzelék valamilyen hússal, vagy fasírttal... szépen eszik de nem mindig mindent! általában a húst mindet! a virslit is imádja abból 2-3 db al megeszik! a fasírtból -pennys- 5-6 dbot simán a főzelék mellé. Uzsi 15.30 körül 16.00 ig bezárólag: egy kockakenyér megkenve vajjal vagy sajtkrémmel és párizsi vagy kockasajt, májkrém, vagy lekvár valami feltét a kenyéren. Vacsi 19.00-19.30 között: 1,5 dl tej, ezt nem szokta meginni de iszik belőle, azt eszi amit mi..sokszor van virsli mert azt imádja. illetve nagyon sokszor nassol: koktélparadicsomot a kertből- az az egyik kedvence és sok gyümit is eszik ezt uzsi után szokta, illetve van hogy ebéd előtt egy nagyon picit kap, 1-2 szem szilvát...stb. Este nálunk is sokat fent volt, inkább mert szomjas volt!!! oda tettünk a kiságya mellé egy csőrős pohárba vizet és ha felkel akkor nem vesszük ki hanem szólunk hogy ott a poharad igyál - az esetek 75%ban csak ez a baja, iszik és visszaalszik...

2013. aug. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem azért... Foga nem jön éppen? Az lehet vagy pedig ilyenkor van egyfajta változás, sok gyerek ilyenkor kezd(ene) önállóan elaludni az altatgatások helyett, de van akinek ezt meg kell tanítani játékosan pl. alvósmaci segítségével, mese olvasással....stb. és akkor át fogja aludni az éjszakát. Én későn vettem észre és az történt hogy amikor altatás után kimentem a lányom sokszor felébredt és sírva aludt el, éjjel nem tudott visszaaludni mert nélkülem nem ment neki így én megtanítottam hogyan aludjon el egyedül. A picikéd hogyan alszik el este?
2013. aug. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az utóbbi hónapok azzal teltek hogy próbáltam az önálló elalvásra tanítani a babát... nem sikerült, elkezdődött az anyás korszak és minden elromlott. Dajkálni kell meg simogatni sokat mire elalszik és éjszaka sokat fent van. Adok neki inni de nem alszik vissza hanem azt lesi hogy ott vagyok e mellette... Fent van/vagyunk kb 2 órát sokszor és utána meg alszik reggel 9-ig. Én már az égvilágon mindent kipróbáltam, alvósmaci, takaró, éjjeli fény, dúdolás, simogatás,homeos bogyók, odaültem mellé és nem szóltam hozzá, ez működött kb két hétig. Kezdek beletörődni hogy ő ilyen, egyszer csak megváltozik. Ha elmegyek az ágya mellől elkezd sírni. Nem akarom hagyni sírni, nem hiszem hogy az a megoldás
2013. aug. 18. 21:44
 4/4 anonim ***** válasza:
És ha csak 5 percig sírna az is zavarna? Nálunk sem kellett órákig sírni hagyni! Szerintem ettől semmi baja nem lenne, neked viszont igen és akaratlanul is tudat alatt rá fogsz haragudni mert nem pihenitek ki magatokat!
2013. aug. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!