Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki állapítja meg a hypotóniát?...

Ki állapítja meg a hypotóniát? Van itt olyan anyuka akinek a babája az vagy volt?

Figyelt kérdés
attól tartok hogy 3 hós kislányom az. szopizással is gondok vannak, csak a cici végét kapja be, izeg-mozog közbe + hason sem tud felemelkedni alkarra és nem tartja 45fokban a fejét. hiába rakom gyakran hasra nem javul a helyzet. mit tudnék csinálni? kihez vigyem?
2013. aug. 17. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Fiamnak a születésénél állapították meg. Fél éves koráig le volt maradva a fejlődésben,10 hónaposan meg már magától emelgette a 2 literes üvegeket,az orvosunk is le volt döbbenve. Fél évesen mondta ki az első szavát és utána felemelte a fejét :) Laposra feküdte a bal fejrészét,de ez így 19 hónap után csak tükörben vehető észre. Gyógytornára mi nem jártunk. Most esett le,hogy neki nyaki hypotóniája volt. De ma már örökmozgó nagydumás rosszcsont :) Több tornát igényelt,mint egy "egészséges" baba. Budapesten vagy vidéken laksz?
2013. aug. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk babamasszàzson javasoltak tornât.Dévény központba voltunk 3x illetve otthon tornâztunk.Nagyon enyhe nyaki hypotoniàja volt...2 hònaposan voltunk 3 hònaposan mindkêt irànyba megfordult azòta mâszik ès ül.6 hònapos most. Mi magàn ùton mentünk.
2013. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok: ha ülèsbe hùzod tartja a kisfejêt? nàlunk ez volt a ludas, elkerülte mindenki figyelmèt...utàlt hason lenni mert kis ügyetlen volt..
2013. aug. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
vidékiek vagyunk (nyugat mo). ülésben tartja a fejét. de nem vagyok nyugodt. dévény tornára beutaló kell? vagy gondolok egyet és mehetek? vagy csak leletekkel lehet már menni?
2013. aug. 17. 22:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a védőnőnk szólt, hogy mintha feszesek lennének az izmai. Iratott a gyerekorvossal beutalót a gyermekneurológiára Veszprémbe, aki megvizsgálja, és dönt arról, hogy szükség van-e tornára. Ez esetben ad beutalót, ami ingyenessé teszi. De viheted magánba is, de úgy 4000 Ft/óra körül van. Nekünk szerencsére nem volt rá szükségünk, de ha veszprém megyei vagy, két dévényes számát is megtudom adni vizsgàlatra vagy további információra.
2013. aug. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2: vagyok..igen beutalòt kêrhetsz, itt Bp-en kb 2 hònapot kellett volna vârni ezért magànba vittem. 6000/alkalom + az első vizsgàlat...
2013. aug. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
enyhe hypotóniája volt a lányomnak deréktól lefelé. Se a védőnő, se a gyerekorvos, se a megyei fő fő neurológus!!! nem vette észre. MIvel deréktól lefelé volt csak, nekem akkor lett gyanúsen történt., amikor több mint 8 hónaposan féloldalasan kúszott, nem ült meg 1 másodpercig sem, és 180 fokos spárgában volt a lába. Dévényre jártunk, nem kell beutakó, kérsz időpontot és mész. Mindez Győrb
2013. aug. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
bocs, a vége lemaradt..szóval mindez Győrben történt.
2013. aug. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!