Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel foglaljátok le 9 hónapos...

Mivel foglaljátok le 9 hónapos babátokat? Mi köti le a legjobban?

Figyelt kérdés
Kislányom jövő héten lesz 9 hónapos. A játékok nem nagyon kötik le, inkább van el a vasalóval, telefonnal, távirányítóval és mindennel ami nem játék. Mászkál a lakásban, be nem áll a szája, de nekem mindenhol mellette kell lennem, mert ha nem lát akkor sír. A mesék még nem érdeklik, inkább tépné a könyveket, így nem is tudok olvasni neki. Mondókázni, énekelni szoktam neki, de ezen kívül nincs ötletem mit lehetne vele "játszani". Ti mivel ütitek el az időt?

2013. aug. 21. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Hasonló a szitu mint nálatok! :) Ha nagyon meg szeretnék vmit csinálni magam mellé viszem vagy babakocsiba (nekünk a lakásban van mert nincs tárolónk) vagy etetőszékben. Ott elvan egy darabig ha játékot adok neki. De őket még sok ideig szerintem semmi nem köti le :) Ja az én kislányom most is egy nekiadott (nem működő) számítógépes egérrel játszik :)
2013. aug. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Enyém 8,5 hónapos, minden érdekli, csak a játékai nem. Én szabadjára engedtem, minden délelőtt kóvályoghat a nappaliban és az előszobában. A konyha és a fürdő egyelőre tiltott zóna. Konnektorok biztosítva, bútorélek letompítva, papucsok, cipők a szekrényben, kutya játéka elérhetetlen helyen, ingó dolgok elpakolva és mehet a buli. Persze minden reggel feltakarítok, porszívózás, feltörlés, de valahogy így is csupa kosz lesz a ruhája. Amiket szeret: függöny allja (gyöngyök vannak az alján), bontatlan szalvétacsomag, zacskók, textillel bevont wcpapírgurigák, üres vizespalackok, kicsi és nagy. Van még neki a földön fakanál, műanyagedény, műanyag tésztaszűrő, párna, pléd, konyharuha, üres, szájánál leragasztott kólás doboz, ugyanilyen sörösdoboz, üres dobozok, amikben a játékai voltak. Azalatt a napi egy óra alatt iszomyat rumlit csinál, de úgy élvezi, közben be nem áll a szája. Délutánonként leporello könyveket nézegetünk, azt szereti, leköti egy ideig, meg tanítgatom neki a dolgok neveit, már tudja a papucs, telefon, lámpa, kép szavakat. Pont ma volt, hogy kérdeztem tőle, hogy hol van a telefon (én a kaputelefonra gondoltam) erre rámutatott a mobilomra. :) szoktunk még tükörben felsselgetni, kacarászik a pofákon, amiket vágok neki. Meg délután megyünk le sétálni is, itt nagyon sok bébi van és jókat traccsol velük, én meg az anyukákkal, nagymamákkal. :) aztán olyan het körül hazamegyünk, Apa megjön, megkajál, dobálja egy kicsit a kiscsajt, aztán fürdés, vacsi és szunya. Egyébként van, hogy délután alszik három órát, de sokszor csak negyven percig horpaszt és már fecserészik. Írtó édes, de most arcüreggyulladásom van és így annyira nem élvezetes, de így is cuki. :)
2013. aug. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
* hat körül, elírtam
2013. aug. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jot nevettem hogy apuka dobalja a kislanyt. Az en ferjem is dobalja a kisfiamat ha hazajon es iszonyatosan elvezi. :). Egyebkent az en kisfiam is szabadjara van eresztve megy ide oda es felterkepezi a lakast.
2013. aug. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!