Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kilenc hónapos babátok mit és...

Kilenc hónapos babátok mit és mennyit eszik? Mekkora a súlya és a hossza?

Figyelt kérdés

Kislányom 80 cm, 10,6 kg, amúgy is nagy baba volt. Reggelire megeszik egy banánt egy minimális tejpéppel, vagy egy fél barackkal, ebédre 200 ml főzeléket kap vagy sajttal, vagy husival dúsítva, utána két szem babakeksz, vagy egy evőkanálnyi dinnye. Uzsira kap 200 gr kukoricapelyhet almával, vagy maradék főzeléket tejpéppel turbózva. Vacsora 210 ml tápszer, éjfélkor és hajnali 3-4 körül megiszik akár 240 ml tápszert is.

Kicsit aggódom, hogy keveset eszik, ezért kérdezem, hogy nálatok milyen a menü. Aki tápszerezi a babát, milyen tápit használ? Mikor kell átváltani kettes tápszerre? (A miénk külföldi, egyes, antiallergén, 0-12 hónapig van, de 7. hónapig írja, hogy mennyit kell adni. Gondolkozom, hogy kettest rendelek neki, hátha attól jóllakottabb lesz. Ez a 240 ml kicsit abszurdnak tűnk. Lassan már két cumisüvegnyi tápszert kell bekészítenem a kis mohónak!) :)

Előre is köszi a válaszokat!


2013. aug. 21. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem eszik keveset főleg,hogy ekkora baba.Az én kislányom is 9 hónapos,most még nem voltam vele méreckedni,de 8 hónaposan volt 70 cm és 8560g.A védőnő azt mondta szépen hízik,pedig én is azt gondolom mindig,hogy keveset eszik,mert mások 5-6-szor etetik a babájukat,az enyém 4-szer eszik és nem is olyan sokat.Először kb. fél 9-9 körül eszik egy banánt natúr joghurttal,ebédre főzelék,uzsonna általában gyümölcs túróval vagy egy babapuding és este tejpép.Éjjel nem adok enni,viszont inni szokott,sajnos sokszor fel is kel :( Én már tápszert nem adok,mert nem kellett már neki,mindig reggelire akartam adni,de evett kb. 30 ml-t,az meg semmi egy ekkora babának.De én amúgy már 2-eset is vettem arra az van írva,hogy 6 hónapos kortól,szóval gondolom már lehet adni,nem tudom miben különbözik,gondolom az laktatóbb vagy ilyesmi.
2013. aug. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem sem tűnik kevésnek, szerintem pont jó a mennyiség. Nyugodtan váltsatok már 2-es tápszerre, felénk fél éves kortól ajánlják. A Kisfiam 72 cm és 9,5 kg 9 hónaposan. Ő így eszik:

reggeli 200 kettes tápszer

tízórai 200 gyümölcs keksszel

ebéd kb. 240 főzelék

uzsi 200 tejpép

vacsi 240 tápszer

2013. aug. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lányom 9hósan volt 9,5kiló és 78centi

REggeli 200 g tejpép

tízórai 200g joghurt

ebéd 250-350g főzelék(husis)

uzsi 250g gyümi (2banán+fél doboz kefir)

falatozik kenyeret még velem ha eszek

vacsi tápszer 150-200mili,8hós koráig 270-300t evett,de azóta nem hajlandó meginni nagyon.Milumil Pepti Plus 2-t kap,ami 6hó+ os,de kb 7,5-8hós korától kapja.

2013. aug. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Keveset eszik a tied? Bocsi, de az ennyém ennek a harmadát eszi kb. Most 73 cm, és 7200 gramm, igaz kicsinek is született. Ne aggódj, bár az enyém enne ennyit.
2013. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azért aggódom, mert anyós mindig mondja, hogy milyen sovány a kis karja (mondjuk kúszva közlekedik, úgyhogy nem csodálom), amúgy szerintem pont jók az arányok. Itt a környéken sokkal ducibb babák vannak, igaz kisebbek mint az enyém, mégha egy-két hónappal idősebbek is.

Na akkor megpróbáljuk a kettes tápszert, hátha jóllakottabb lesz tőle.

Ment mindenkinek a kezecske! :)

2013. aug. 21. 18:19
 6/6 anonim ***** válasza:

72cm és 8040gramm volt 9hósan a kisfiam.

5x evett egy nap, reggel-este tápszert 170ml-t

délelőtt, délután gyümölcsös- tejpépes ennivelót

délben pedig husis főzeléket


Én úgy gondolom, hogy nagyon jó étvágyú volt és jól is evett, de nem nagyon hízott...

Most 18hós és most is alig 10,5kg. De olyan kis formás, ránézésre többnek néz ki!! Nem is aggódok a súlya miatt- mert jól érzi magát, nagyon jól fejlődik, ugyhogy biztos, hogy semmi gond nincs vele.


A te lányod éjszaka még kétszer eszik?

A tápszert simán lehet váltani 2-esre ilyen korban.

2013. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!