Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A főzelékkel meddig kell küzdeni?

A főzelékkel meddig kell küzdeni?

Figyelt kérdés
A kisfiam betöltötte az 5. hónapot, tápszeres, ezért a gyümölcsöket már kóstoltattam vele, azokkal nincs gond. De a főzelékek... :) kóstoltattam vele burgonyát (saját készítés), répát (bolti), de valahogy nagyon nehezen csúszik. Kb. 1 héten vagyunk túl, de még nincs meg az a mennyiség, ami kiváltaná a tápszert. Más is találkozott ilyennek? Ilyenkor nincs gond, legyek türelmes, és majdcsak megszereti valamelyiket, amiből megeszi a kellő mennyiséget?
2013. aug. 21. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a gyümölccsel volt a harc 2hónap alatt váltottuk ki az első étkezést. utána a főzelékkel semmi gond nem volt elsőre megevett annyit hogy jól is lakott.
2013. aug. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a kisebbik fiam 7 hónapig csak szopott. A kanalat nem bírta lenyalni, nagyon nehezen evett meg bármit, ami nem tej, aztán belelendült később. Ne aggódj, lehet, még nem érett rá. Legyen kicsit folyósabb a főzelék, pl. a krumpli önmagában elég nehezen csúszik, én mindig összekevertem spenóttal, répával, úgy megette. Üveges répát vettem, kétszerre ette meg krumplival, kellően folyós volt és édes.
2013. aug. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha még csak 1 hete kezdtétek akkor legyél sokkal türelmesebb, lehet, hogy hónapok lesznek mire megszereti a főzelékeket.
2013. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt tényleg több türelem és kitartás kell, mert ez soksor hosszú folyamat. Másrést keverd össze a gyülölcsöt zöldséggel. Először csak egy kevés zöldséget tegyél bele, aztán fokozatossan emeld a mennyiségét.
2013. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy csináltam, hogy gyümölccsel kevertem, nekem se akarta megenni a főzeléket. Aztán fokozatosan csökkentettem benne a gyümit, kb 2 hét és megette a főzeléket is. Barackkal, almával, banánnal.
2013. aug. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy a hig de kanalazható krumplis fözelékbe ( k.-alma, k.-sutotok, k.-repa, k.-batata) mindig keverek egyadagalokanal tapszert, igy jol csuszik. Ha nagyon nem akarja, inkabb tarts egy het szunetet.
2013. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!!! :) A védőnő azt mondta, hogy 1 hét alatt el kellene jutni odáig, hogy kiváltsa a tápszert.. megpróbálom majd a gyümölcsös trükköt.
2013. aug. 21. 14:58
 8/10 anonim ***** válasza:
A védőnőd nem normális 1 hét alatt kiváltani egy étkezést??Majd a babád tudja haladjatok szépen lassan és meglátod milyen jó étvágyú babád lesz!
2013. aug. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1 hét az kevés erre...

Én most olyan "főzeléket " adok neki, hogy sütőtök - krumpli, sütőtök-répa-husi, sütőtök-husi. Imádja, mert a sütőtök édes kicsit. Persze nem minden nap ezt kapja, de most volt olyan, hogy 3 napig nem volt hajlandó megenni a főzeléket, ezt meg simán benyomta, úh most 2 napja ilyet kap és 1-2 nap múlva megpróbálunk visszatérni a tökmentes főzelékre.


A védőnőm 1 hónapot mondott egyébként nekünk, amikor 1 főzi kivált 1 tápot.

2013. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
na, akkor az enyém kicsit el van tévedve? mindenesetre ma teszek a répához egy kis barackot.. :) brrrr... :))
2013. aug. 22. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!