Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is ennyire elfogult a...

Más is ennyire elfogult a gyerekével, mint ők?

Figyelt kérdés
Van az ismerősi körömben egy anyuka és neki az anyja, szóval a nagymama. A kislány 8 hónapos és olyan elfogultsággal beszélnek a kicsiről, hogy szinte már idegesítő. Szerintük nincs még egy olyan gyönyörű és csodálatosan szép gyerek mint az övék. Azt mondják már nem tudják szavakkal kifejezni hogy mennyire szép, nyomába sem ér egy gyerek sem. A nagymama szerint ez a kislány a fiús anyukák álma :) Igazi csodagyereknek tartják, mert azt mondják annyira értelmes, annyira okos annyira kedves, és olyan gyorsan fejlődik. Nem győznek dicsekedni vele, hogy már 6 hónaposan mászott és 7 hónaposan felállt a kislány (egyébként az én lányom is, mégsem vertem ekkora dobra). Én is szépnek, sőt a gyönyörűnek látom a lányomat, mégsem jelentem ki mások előtt, hogy nála aztán nincs szebb, és nem is érhet a nyomába senki. Ugyanúgy látok más babákat is szépnek, és ugyanúgy vannak akik ügyesebbek ebben-abban mint az én lányom, pedig ő is értelmes és ügyes kislány. Csak én látom úgy, hogy nagyon elfogultak a kislánnyal? Vagy más is ilyen?
2013. aug. 22. 09:12
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Szerintem csak te látod úgy. Mindenkinek a saját kislánya a legszebb. (szerintem) Normális, hogy dicsérik és örülnek neki, nincs ezzel semmi baj.
2013. aug. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan ilyenek. Minden szülő/nagyszülő a saját gyerekeit tartja a legszebbnek, legcsodálatosabbnak, legtökéletesebbnek, és avn, akik ezt jangoztatják, van, akik magukban tartják.

Én a magamban tartós fajta vagyok, de ennyi év után már egyáltalán nem zavar, ha valaki ezt kimondja a saját gyerekéről.

Engem ez egyáltalán nem zavar, csak az, ha valaki folyton úgy teszi ezt, hogy közben állandóan leteszi a másik gyerekét, ha folyton hasonlítgat (persze, csak azokban a dolgokban, ahol szerinte a sajátja jobb, amiben a sajátja el van maradva, azt a témát meg messziről kerüli).

2013. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különlegeset nem találok abban, ahogy ők a sajátjukról beszélnek. Természetes dolog, hogy mindenkinek a sajátja a legszebb, legokosabb. Az, hogy téged ez zavar, az is azt mutatja, hogy szerinted a tiéd :) ez nem fontos tényező, senki nem lát objektíven ebben a kérdésben :)
2013. aug. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%
Hát ők pont azok, akik lenézik a másik babáját. Ők egy az egyben kimondják, hogy az ő kislányuknál aztán nem szebb az enyém mondjuk, vagy a másiké, sőt a szépségét egy gyerek sem tudja felülmúlni. Folyton dicsekednek vele, és szerintem ez az idegesítő!
2013. aug. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó vagyok! Azért írtam mert nekem is van egy ilyen ismerősöm! Ő is lenézi a másik gyerekét!
2013. aug. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

az enyém is a legszebb meg legügyesebb..

mondjuk olyat még nem mondtam, hogy más a nyomába se érhet... :)

lehet csak neked tűnik úgy, hogy dicsekszik, valahogyan el kell mesélni hogy felállt stb.

Én pont tegnap gondolkodtam, hogyan mondjam el a barinőmnek, hogy a lányom felült, illetve mászik egy hete.

Az én lányom 6 hós az övé 8 és még csak forog, ami nem baj alapvetően csak a múltkor tanácsadáson a védőnő mondott valami olyasmit a babámra, ami láttam rosszul esett neki.

Nem szeretném ha ilyen kérdést írna ki.:)


Ne vedd magadra, vannak ilyen anyukák ilyenek is maradnak..(pl anyósom mai napig elmondja,hogy az ő kislánya a legszebb a világon.pedig már 24 éves a kislány)

2013. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Egyébként igen, én is a legszebbnek és legügyesebbnek tartom a lányomat, de sosem dicsekszem vele, és nem mondom nyíltan a másik szemébe hogy az én lányom aztán sokkal szebb mint a tiéd, és a te gyereked az enyém nyomába sem érhet. Szóval akkor az a normális, hogy leszóljuk a másik gyerekét?

2013. aug. 22. 09:28
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az jó, ha valaki szépnek és okosnak látja a saját gyerekét. Én úgy nőttem fel, hogy anyukám állandóan kritizált. Bárkivel találkoztunk, mindig csak szidott. "Képzelt el kedves Julcsa, már megint mit csinált a lányom! Tegnap úgy viselkedett, hogy...." Gyűlöltem vele bárhova is elmenni, és úgy irigyeltem a többi gyereket, akiket dicsért az anyjuk és jónak látta őket. Ugyanakkor azt is értem, amit mondasz. A büszkeségnek is van egy józan határa, amit a szülőknek be kéne tartani. Én is ismerek egy nagymamát, gyakorlatilag nem lehet vele beszélgetni, mert semmi másról nem tud beszélni, csak arról milyen különleges az unokája. Csakhogy a kommunikáció normális esetben kétoldalú, figyelni kell a partnerre is. Tehát, ha azt mondom neki, hogy aggódóm, mert a gyerek egy éves és még nem állt fel, erre kegyetlen válasz az, hogy " Tényleg, még nem állt fel? Bezzeg a miénk, már hét hónaposan állt!"
2013. aug. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat kérdező, de a kérdésben egy szóval sem írtad, hogy leszólják konktrétan a te gyerekedet, és senki nem írta, hogy az normális lenne. Mert nem, az nagyon nincs rendjén, ha a más gyerekét leszólja valaki. Ha pusztán csak hangoztatja, hogy milyen ügyes, milyen csodaszép, stb. szerintem azzal viszont nincs semmi gond.
2013. aug. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden szülő a saját gyerekét látja (általában) a legszebbnek és a legjobbnak, de amit írsz, az azért túlzásnak tűnik.

Másrészt meg ezt nem szokás és nem illik folyamatosan mondogatni, mert azért egy normális szülő tudja azt is, hogy mások (idegenek) nem így fognak az ő gyerekére nézni.

2013. aug. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!