Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vinnétek orvoshoz?

Ti vinnétek orvoshoz?

Figyelt kérdés
16 hónapos kislányom éjjel lázas volt, és most reggel is 38 volt neki. Amúgy nincs rossz kedve, nem bágyadt, csak lázas. Most jönnek a felső szemfogai. Lehet hogy ez okozza? Vagy mutassam meg inkább orvosnak? Az a baj, hogy hétvégén már csak ügyeletre tudom vinni, ahhoz meg másik városba kell utaznunk, mert itt nálunk nincs. Vagy az orvosok is ledolgozzák holnap a 19-ét?
2013. aug. 23. 08:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
igen, vinném
2013. aug. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
A fogak kibújása soha semmilyen körülmények között nem jár lázzal!!!! Igen, vinném.
2013. aug. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Elvinném. Inkább egy plusz kör ma, mint idegeskedés holnap, hétvégén, vagy éjszaka. Én ismerem magam, én elvinném.
2013. aug. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2-es!!

Hát nem tudom, de a barátnőm kislányának mikor jött a szemfoga belázasodott tőle! Elvitte anyuka orvoshoz és kiderült hogy a foga okozta. És nemcsak a szemfognál hanem minden egyes fognál belázasodott a kicsi.

Egyébként a lányom eddig egyik fogánál sem volt lázas még.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. aug. 23. 09:00
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem ikreim vannak. Az egyiknek minden fogánál magas láza volt, persze rohantam vele az orvoshoz, de soha nem volt semmi baja, csak a foga. A másikuk nyügős volt, sírósabb, de lázas soha.
2013. aug. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, csak a lényeg maradt le... igen elvinném az orvoshoz. Inkább feleslegesen elviszem tízszer, minthogy egyszer ne vigyem és valami baja legyen.
2013. aug. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, ha MÁS tünet nincs, akkor három nap láz után célszerű orvoshoz vinni egy gyereket. Addigra kiderül, hogy ez a háromnapos láz volt-e. Az ugyanis vírusos és semmi gyógyszerre nincs szükség a kezeléséhez. Kivéve persze lázcsillapító, de ahhoz meg nem kell doki. Ha három napnál tovább tart, akkor az már bakteriális valami is lehet, ami antibiotikummal kezelhető.


Egyébként aki egy nap után dokihoz megy lázas gyermekével, annak mit szokott a doki mondani, ajánlani? Nem kötekedés, tényleg érdekel!


Kedves Kérdező, ha úgy érzed szükség lenne orvosra, akkor persze mindenképp vidd el. Jobb félni, mint megijedni...

2013. aug. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Akkor én mondok nektek egy példát. Az én lányom ha belázasodik akkor igen is elviszem orvoshoz. Nagyon sok gond van a fülével amit ő nem jelez. Csak magas láza van. Igen egy ilyen kicsi gyereket ha lázas, 38.5 fölött van a hője igen is el kell vinni orvoshoz mert ők nagyon hamar kiszáradhatnak.

A lányomnak volt 40 fokos láza és olyan eleven volt, hogy senki nem akarta elhinni februárban az ügyeleten, hogy baj lenne vele csak amikor megmértük ott a lázát és lázcsillapítás után másfél órával 38.9 volt a hője na akkor látták, hogy tényleg indokolt volt az eset.

Belenéz a torkába és meghallgatja a tüdejét, hogy ott minden rendben van e, ha leviszem illetve megnézi a fülét a lányomnak.

2013. aug. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Vinném dokihoz,nem árt.Nem lesznek hétvégén a dokik az tuti.Fog nem okozhat lázt.
2013. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

9.vagyok

Én vittem orvoshoz egy reggel,mert éjjel 41fokos láza lett.3napos láza volt és kapott antibiotikumot.(3napig semmivel nem tudtam levinni neki 39alá.Én amúgy 38al nem vinném csak ha kedve is rossz meg napok óta tart.De ahogy egyik válaszoló irja,inkább 10x feleslegesen,mint egyszer baj legyen és nem vittem.

2013. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!