Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vinnétek orvoshoz?

Ti vinnétek orvoshoz?

Figyelt kérdés
16 hónapos kislányom éjjel lázas volt, és most reggel is 38 volt neki. Amúgy nincs rossz kedve, nem bágyadt, csak lázas. Most jönnek a felső szemfogai. Lehet hogy ez okozza? Vagy mutassam meg inkább orvosnak? Az a baj, hogy hétvégén már csak ügyeletre tudom vinni, ahhoz meg másik városba kell utaznunk, mert itt nálunk nincs. Vagy az orvosok is ledolgozzák holnap a 19-ét?
2013. aug. 23. 08:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én vinném.
2013. aug. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A Fiamnak eddig minden egyes fognál volt láza... illetve, ha a lázat 38-38.5 fölött mondjuk, akkor hőemelkedése és kicsi láza....
2013. aug. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%
jaj, de szépen lepontozgattatok itt egyeseket. Pedig bizony a fogzás nem okoz lázat, max.hőemelkedést. A láz már attól alakulhat ki, ha a fogzás miatt kimerül, legyengül az immunrendszer, és akkor már más is lappang a háttérben. De csak hajtsátok a magatokét, hogy CSAK a fog miatt van. Inkaább utánaolvasnátok szuperanyuk.
2013. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a választ! Elvittem orvoshoz a lányomat, vírusos torokgyulladása van. Igaz gyógyszert nem kaptunk rá, csak lázcsillapítót kell használni, de így legalább megnyugodtam.

Annak a válaszolónak, aki azt írja fogzástól nem lehet lázas a gyerek, csak hőemelkedése lehetí: erről is megkérdeztem az orvost és azt mondta igenis okozhat 38 feletti lázat a fogzás is, ez minden gyereknél másképp jelentkezik. Ahogy már írtam is, a barátnőm lányának semmi más tünete nem volt csak 38 feletti láza, és az orvos sem talált semmi baját, úgyhogy a fogzás okozta neki.

Ja és nem vagyok Szuperanyuka :)

2013. aug. 23. 12:45
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha semmi más tünete nincs csak a láz, soha nem viszem a lányom orvoshoz, ha elmúlik 2-3 nap alatt magától, akkor vírus volt, felesleges ilyen miatt becipelni a lázas gyereket az orvosi rendelőbe.

Bőven elég a 38 fok feletti láz csillapítása, folyadékpótlás és C vitamin adása.

Ha jelentkezik egyéb tünet is (pl. torokfájás, csípő vizelet, túlzott bágyadtság stb), vagy nem múlik a láz a 4. napon sem, akkor érdemes orvoshoz fordulni.

2013. aug. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
kérdező: nem is rád irtam, hogy szuperanyuka.
2013. aug. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ez a szuperanyuka dolog annyira hülyeség. Én remélem, hogy jó anyuka vagyok, nagyon igyekszem. Viszont nálunk nem csak a gyerekek léteznek, létezünk mi felnőttek is. Két éves korukban visszamentem dolgozni, nem azért mert anyagilag szükségünk volt az én fizetésemre, hanem mert nekem volt szükségem arra, hogy ne csak otthon legyek. De igen ettől függetlenül az első láznál, sőt ha olyan kis kedvtelen valamelyik kislányom már az épp hőemelkedésnél azonnal viszem az orvoshoz.
2013. aug. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!