Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyorsan nő a lába,...

Milyen gyorsan nő a lába, mire lehet számítani?

Figyelt kérdés

Most 21-es a lába a 13 hós kislányomnak, kb. 2 hete vettünk új őszi cipőt, ami nem bélelt még. Nem tudom, túlzás-e, de valahol azt olvastam, minden héten érdemes megmérni és szükség esetén új cipő, olyan gyorsan nő ebben a korban. Mert neki nem változott szerintem a 2 hét alatt.

A 21-es láb a 10-12 mm ráhagyással értendő. Akik "előbbre vannak" lábméretben, kérem, írják meg, mire lehet számítani? Kb mennyi ideig jó a 21-es, 22-es? Mennyire lehet előre venni a cipőt? Lehet-e már téli bundás csizmát venni? Vagy addig még 2 mérettel nagyobb is kellhet? Nagyon jó, kedvező árú csizmát láttam.

Tudom, gyerekenként eltérő lehet, de érdekelne más szülők tapasztalata.


2009. okt. 29. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:

szia,

a kisfiamnak 6 hó alatt 4 méretet nőtt a lába, most 24 őszi cipőt vettem neki, de télit még nem mertem venni

azzal várok még pár hetet, időjárás függvényében, persze

meg téli lábbeliből egyébként is egyel nagyobbat kell venni, h kényelmesen beleférjen a vastag zokni és a harisnya is.

2009. okt. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon változó! A kisfiamnak 4-5 hónapig volt 21-es, aztán 2 hónap alatt 23-asra nőtt, azaz, 2 számot!

(19 hónapos)

2009. okt. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak sokáig 20 lába volt aztán hirtelen megnőtt(rendszeresen szoktam mérni).Most 21 a lába.Mi tegnap vettünk neki egy bélelt cipőt,mert hideget mondanak.Én is olvastam,hogy egy számmal nagyobb kell téli cipőből.Na én ráattam a nagyobbat.Szegény alig bírt benne menni,így maradtunk a "normál"méretnél.Ezért most úgy kalkuláltunk,hogy valószínűleg kell majd egy nagyobbat is vennünk!De hát ez van.De a Deichmann-ban egész jó akciók vannak,így féláron kaptunk bakancsot!Szerintem nem lehet előre kalkulálni,és nincs értelme előre vásárolni.Akció mindig van valahol!
2009. okt. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tavaly február első hetén hirtelen kinőtte a bundazsákot, és ha azután enyhébb lett volna az idő, akkor nem kellett volna feltétlenül újat venni. ezt előtte nem lehetett kiszámítani, mert mi van, ha kihúzza még 2hétig, vagy előbb lesz jobb idő?

2 hétig nem mentünk sehová, de úgy nézett ki, mégis kell valamit venni. Az üzletekben viszont már semmi sem volt, nemhogy akció. Egyetlen olyant találtunk, ami az ujjánál szűk szabású, és gondolom, emiatt nem vette meg senki.

2009. okt. 30. 12:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jó, hogy megírtátok, így mégis van az embernek valami fogalma róla! :)
2009. okt. 30. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!