Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-1,5 éves babával nehezebb,...

1-1,5 éves babával nehezebb, mint egy 10 hónapossal? Mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
2010. máj. 29. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, nehezebb egy másfél évessel, ha a következőket nézem. A kis 10 hónaposomat beraktam a babakocsiba, kimentünk az udvarra, nézelődött, vagy betettem a járókába, nézelődött, figyelte, hogy mit mondok, én meg csináltam a dolgom. A másfél évesem mostmár szeret barnagolni, lépcsőre fel, lépcsőről le, a járókát már nem szereti, nyúlkál fel az asztalra, nyitogatja a szekrényajtót, mindig a sarkamban van, felmászik az ágyra, fotelre, szóval munkásabbak vele a napok. Ja, és mellesleg rájött arra, is, hogy nem kell mindig azt csinálni, amit én szeretnék..
2010. máj. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal könnyebb is és sokkal nehezebb is. Már tud menni, a lakáson belül követni tud akárhová, nem kell cipeni. Elkezd szavakat mondani, egyre jobban ki tudja fejezni mit akar pontosan. Nagyon sokmindenben tud segíteni.Nehezebb, mert már mindenhová el tud menni, szaladni, sokszor ki akar jönni a babakocsiból, mindent meg akar kóstolni, és egyre inkább a saját feje után megy. És bizony a neked nyújtott segítégben sokszor azért nincs köszönet.:-)
2010. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én inkább azt mondanám, hogy más. :)

10 hónaposommal azért volt könnyebb, mert leraktam a földre, és ottmaradt, még csak forogni tudott. Viszont már ment volna tovább, és ezért rengeteget sírt.

21 hónaposom meg most már szalad, dumál, mutogat, megérti amit mondok, néha segít is nekem szennyest kidobni, meg ilyesmiket. Nekem az is nagy előnye, hogy már nem kell kézben cipelnem, mert nagyon nehéz. Viszont most már nem mindig csinálja azt, amit én mondok neki, és mindig a nyomomban van. Nem tudok 5 percre ledőlni a kanapéra, mert mászik fel rám, és belém könyököl. :) Ja, és egyből a lépcsőhöz rohan, ha nyitom az ajtót, én meg utána. Előtte ez is egyszerűbb volt.

2010. máj. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen más. 10 hónapos mellett "unatkozol", a 18 hónapos után már ezerrel futni kell :)

Én jobb szeretem, hogy már nagyobb, mert jobban érti, amit mondok neki, és több visszajelzést is kapok: puszit, ölelést.

2010. máj. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én babóm már bárhova utánam jön,megy minden mellett,pakol,már most se unatkozom,sőt élvezem,hogy ilyen kis önálló....csak attól félek, hogy hisztisebbek ebben a korban.
2010. máj. 29. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!