Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért eszik ilyet egy hat hós...

Miért eszik ilyet egy hat hós baba?

Figyelt kérdés

Zsírszegény tehéntúró 42%,

kakaós étbevonómassza 36%

(cukor, hidrogénezett növényi zsír, kakaópor, emulgeálószer: E 322, természetazonos vaníliaaroma),

cukor,

vaj,

módosított kukoricakeményítő: E 1412,

természetes citromaroma,

tartósítószer: E 202 kálium-szorbát.


2009. okt. 29. 23:09
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A kérdés kissé provokatív. Amit láttok az tulképp a Túró Rusi. Miért kell 6-8 hós babáknak ilyet uzsizni? És miért néznek rám furcsán mikor én "csak" natúr túrót és igazi gyümölcsöt keverek gyümis túróvá és Danonino helyett igazi joghurtot adok igazi gyümölccsel... Mindenütt azt látom, hogy az a menő, hogy "de jó a 6 hósom már Rudit majszol, de édes"... :-(
2009. okt. 29. 23:11
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Véleményem szerint ez egyáltalán nem menő! Én sem etetek Rudit a fiammal, pedig jóval több mint 6 hónapos! Nem szabad abból sem kiindulni, hogy velünk is etettek a szüleink, mert akkor még negyed ennyi adalék sem volt az ilyesmibe, mint most. Pl: a tejet is forralni kellet, meg hűteni, nem állt el hűtés nélkül egy évig!!
2009. okt. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem mindegy neked ki mivel ettei a gyerekét? Szerintem azért a túrórudiba nem kell belehalni.. nemtudom a tápszer dobozát nézted e már,vagy amit te egészségesnek tartasz gyümölcsöt azt milyen rovairtókkal kezelik és milyen vegyszerekkel manipulálják azért hogy te egészségesnek gondold.
2009. okt. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
9 hónaposan kapott először,egy kis karikát,de olyan nagyon nem hatotta meg,igy nem is adtam neki tovább.általánosítani meg nem szabad,tény,hogy nagyon sok anyuka,össze-vissza mindennel eteti a babáját,szíve rajta,de pl én és még sokan rajtam kívül azért megpróbáljuk a helyén tartani ezeket a dolgokat.én is csak natúr joghurtba kevert gyümit adok,és nincs nasi evések közt.max ha nagyon nyűgösek vagyunk akkor kap egy kiflit vagy gy babapiskótát,de azt is a foga miatt,mert olyan kemény hogy ölni lehetne vele,és csak reszeli vele az ínyét,aztán eldobja.viszont adtam már neki igaz kevés,házi lekvárt kiflivel,nagyon tetszett neki.mindentől elzárni nem lehet,de nem is szabad őket.előbb vagy utóbb de találkoznak ezekkel a káros anyagokkal.nem árt picit hozzászoktatni ehez az ő szervezetüket sem.
2009. okt. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem íróhoz.Sajnos tényleg nem tudod,hogy mivel eteted a gyerekedet mégha csak egészségesnek mondható ételeket adsz neki akkor sem.Hacsak nem magad termeled vagy bio piacon vásárolsz.Az én fiam(pici)17 hós ő már evett rudit,mivel a nagy megetette.(kb 10-11 hós volt)De én is igyekszem natur joghurtot adni gyümölccsel a kicsinek.És igyekszem olyan ételeket főzni/venni amiben nincsen tartósítószer.De sajnos ahol nagyobb gyerek van,ott nem sokáig lehet ezt csinálni,a picinek mindig csak az kell ami a tesójának vagy amit mi eszünk.Tehát összegezve szerintem ma már nagyon kevés egészséges termék van,illetve ami van az rettentő drága.
2009. okt. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 7 hónapos a lányom és adok neki túró rudi belsejét. Ugyan akkor kap túrót gyümölccsel is. Nem minden nap eszik túró rudit, de nem kell belehalni mert kap. Nyilván nem tömöm ilyesmivel, de azért már túlzás a táplálás körül ez az egész herce hurca. Én így etetem,mert így döntöttem, te pedig úgy, mert azt látod jónak. Amiket egészségesnek hiszel gyümölcsöket nem tudhatod hogy mivel kezelik, ráadásul az sem tűnik fel senkinek, hogy szeptembertől következő év májusáig vígan elállnak az almák. Na én ilyet nem adok a gyerekemnek. Nálunk a kertben lévő dolgok évek óta nincsenek permetezve, ezeket a gyümölcsöket minden nap kapja a lányom. De mellette adok neki egyszer-kétszer túró rudi belsejét is.
2009. okt. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Azt megértem, hogy néha-néha kapjon egy picit. De azt ne, hogy praktikussági okoból az uzsonna Túró Rudi és Danonino, mert az anyuka lust túrót gyümölccsel, joghurtot gyümölccsel összemixerezni...
2009. okt. 30. 08:01
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

Mi közöd van hozzá, hogy kinek mit eszik a babája.

Talán azért, mert a natúr joghurtnak még akkor is szar az íze, ha beleteszel 3 kanál gyümölcsöt. Én se eszem meg, és nem adom a gyereknek se.

2009. okt. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%
Csak az a 6 hónapos baba eszik ilyet, amelyiknek ilyet a szülei adnak. Az enyém 6 hónaposan nem eszik ilyet.
2009. okt. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
Az én kisfiam lassan 6 hónapos, de ilyeneket még nem adok neki. Pont most beszéltem a dokival erről, és ő is határozottan tiltja ezeket a dolgokat, mert ugye tejallergiát is okozhat. De sokan ezzel nincsenek tisztába.
2009. okt. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!