Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mit mondtak, mennyi...

Nektek mit mondtak, mennyi idős korig kell adni a D -vitamint (vigantolt)?

Figyelt kérdés
17 hónapos lesz a lányom, és a gyerekorvos azt mondta mikor betöltötte az 1 évet, hogy most a nyári időszakban nem kell adni neki, de ősszel és tavasszal 3 éves korig kell. Egyik ismerőssel beszélgettem, az ő lánya 15 hónapos és mondta hogy ő már nem fogja adni neki, így ami megmaradt neki, azt odaadta egy barátnőjének a babájának. Ti meddig adjátok/adtátok?
2013. aug. 23. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
1 éves korig naponta 3 éves korig ősztől tavaszig. Nekünk is ezt mondta a doki, én így csináltam a fiammal, és így fogom a lányommal is.
2013. aug. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1 éves korig kell naponta,utána 3éves korig mindig,kivéve nyáron.De megmondom őszintén,hogy rengetegszer elfelejtettem beadni neki,főleg mióta már csak alig tápszerezik.(5-6hós korától)Néha eszembe jut,akkor találomra belecseppentek neki valamennyit az üvegbe és annyi.10,5hónapos.Elvileg ez lassan felszívódó vitamin,így nem árt a több sem.
2013. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom 12,5 hónapos és nekünk azt mondta a doki meg a védőnő, hogy 2 éves korig kell neki adni. Nem mondták, hogy ki kell hagyni időnként.
2013. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk még a felnőttek is szedik a D-vitamint, az egész család, egész évben. Nem fogjuk abbahagyni.
2013. aug. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fiam 14,5 hónapos, 1 éves korig naponta adtuk. Most nyáron nem kellett adni, ősztől újra adni fogjuk.
2013. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3 éves korig, télen nyáron, legalábbis most így ajánlja a dokink. 2 éve pedig ugyanazt az ajánlást kaptuk, mint te.

A kicsinek (14 hónapos) adom folyamatosan születése óta, a nagynak 3,5 éves téli időszakban vitamin készítményt adok amiben van D vitamin.

2013. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta doki hogy 6 éves korig. Hát ezt furcsának is találom, de kb 3-5 naponta adok neki nagyobb, több napi adagot, mert mindig elfelejtettem amig naponta-kétnaponta (akartam) adni.
2013. aug. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!