Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Fiam 8 hónapos,...

Mit csináljak? Fiam 8 hónapos, reggel és este szokott tápszert enni többit már kivaltottuk. De nem akarja már meginni a tápszert. Se reggel se este. Mit csináljak, mit adhatok neki?

Figyelt kérdés
2013. aug. 23. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem adhatnál neki tejpépet helyette majd egy hét múlva ismét próbálkozhatnál a tápszerrel vagy ízesíthetnéd a tápszert.
2013. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rakj bele egy kis kakaót, hátha úgy jobban ízlik. Ha nem jön be, próbáld ki a tejpépet.
2013. aug. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ezeket adtam neki váltogatva ilyen esetben: Tápszerbe áztatott kenyérdarabok, szétnyomva, hogy papi állagú legyen, kukoricadara, búzadara, bioköles, zabpehely, rozspehely, rizs. Kevés vízben megfőzöm, hogy sűrű legyen, majd tápszerrel felhígítom papi állagúra, a pelyheket és a rizst le is turmixolom. Lehet őket vagy simán, vagy pici lekvárral, vagy kis gyümivel (pl alma elég ártalmatlan) vagy pár kiskanál húskrémmel ízesíteni. Így változatos is, lehet sós is, édes is, és nem tartalmaz annyi cukrot, mint a bolti tejpép. Az én lányomnak nem tudom, hogy mi volt a baja a tápszerrel, jobban bejött a pépes állagú kaja neki, vagy az ízével volt baja, de így belekeverve elfogadta.

Ha így se fogadja el a kisfiad, a tejpép mellett sztem már kínálhatsz neki natúr joghurtot, abba is lehet kenyérfalatokat áztatni, úgy kiadósabb, és az is finom és egészséges.

2013. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom 6-8hós koráig vacsira evett tápszert csak és 270-300milit.8hós korától is csak vacsira eszik,de max 160milit egy este,utána napon kb 60milit,utána két napig 20milit max,aztán megint kezdődik elölről.Én már feladtam.Reggeli igyis tejpép,mert nincs meg a tejalap.Tettem én neki bele Sinemilt is.3napig bevált,utána már azzal sem.Szerintem tápszeres babák 90%-a elhagyja a hozzátáplálással hamar,legalábbis nekem ezt mondta a védőnő és a doki is.
2013. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!