Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tűzfolt. Mi az egyáltalán?...

Tűzfolt. Mi az egyáltalán? Mitől alakul ki? Van vmi ami halványítja, vagy teljessen eltünteti?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 09:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babámnak is van. Hátul a kis fején és a nunijánál. Azt mondta a védőnő hogy ez egy jóindulatú daganat, ami vagy felszívódik vagy nem. Az a szerencsés ha olyan helyen van ahol nem látszik. De ha a pofiján van akkor az lehet a szexepilje is :). Szóval nem ártalmas, az én babám így született.

2009. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is van. Nekünk a nyakán a szeménél és az orrgyöknél van. nekünk azt mondta a doki, általában 1 éves kora körül elmúlik.
2009. okt. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szia! Nem mindig múlik el, egyik unokatesóm fiának az arca, teste egy része is tűzfoltos volt. Így született, és 3-4 éves koráig sem múlt el, ekkor kezdték el használni a Zepter Bioptron lámpát. Nekik bevált, bár nagyon nehéz volt, mivel rendszeresen kellett lámpázni, és egy kisgyereknél elég nehéz. A nagylámpát vették meg, és amikor aludt a pici, akkor lámpázták, máskor nem tudták, ugyanis állandóan mozgásban volt, nem volt törelme fél órákat ülni egyhelyben.
2009. okt. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy le lehet lézeresztetni bőrgyógyásszal,de gondolom nem babakorában.
2009. okt. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
az én babának az orrán, homlokán, tarkóján, beje búbján és a popsija felett is van egy kis tűzfolt, inkább csak "gólyacsípés". 7 hónap alatt rengeteget halványodott. kedves kérdező, ha rámírsz egy e-mailt, küldök képet, hogy milyen volt, és milyen lett 7 hónap múlva.
2009. okt. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia! Kisfiam is ilyen folttal született, hátul a tarkóján volt, és elöl a két szemöldöke között volt ott az pirosabb folt!

Ma már 10 hós, és nem is látszik neki!

2009. okt. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Még az érdekelne, ha még jó indulatú daganat is, akkor babáinkat fokozottabban kell védenünk pl a naptól?
2009. okt. 30. 16:39
 8/18 anonim ***** válasza:

Dehogy daganat!! Nekem is van a kezemen. Nekem azt mondták, azért van, mert rátekeredett a köldökzsinór. És így a vérerek összeszűkültek.

Én kb 2-3 évig feljártam Pestre lézeres kezelésre, de semmi értelme nem volt. Ugyanolyan, mint annak idején.

Egyébként ezt pontosan úgy jellemezném, mint egy anyajegyet.

(Viszont valakinek eltűnik egy kis idő múlva.)

2010. jan. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja!! És igen, a naptól védeni kell. Szerintem elég, ha több napolajat raktok rá.
2010. jan. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
A nap nem árt neki, maximum a hő hatására pirosabb lesz
2010. aug. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!