Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tűzfolt. Mi az egyáltalán?...

Tűzfolt. Mi az egyáltalán? Mitől alakul ki? Van vmi ami halványítja, vagy teljessen eltünteti?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 09:12
1 2
 11/18 anonim válasza:

Üdv!

19 éves fiú vagyok (lassan 20) az arcom jobb oldalán van kiskorom óta tűzfolt (nem kicsi foltról van szó). Nem árt neki napfény, legalábbis nekem eddig ilyen problémám nem volt. Azt mondták ahogy növök úgy fog halványodni. Lehet hogy nálam pont nem fog halványodni :)

Hidegben, síráskor, erőlködéskor megélénkül, láthatóbbá válik a tűzfolt. Ha megtanul "együtt élni vele" mármint ha nem fog azon aggódni mindig hogy "jaj tűzfolt" akkor semmi problémája nem lesz vele.

Nekem mindig magyarázkodnom kell, hogy nem verekedtem hanem csak tűzfolt :) Azonban néha lehet vele viccelődni amikor megkérdezik hogy verekedtem-e... Persze csak ő rosszabbul járt hiába 2méter20cm kétajtós szekrény..stb.:D


Nekem olyan kérdésem lenne, hogy nem tudja esetleg valaki a tűzfoltnak a BNO kódját?

2013. szept. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
Kedves előző kommentelő! Szerintem a tűzfoltnak nincs BNO kódja. Csak a festéksejtes naevusnak, ami, ha jól tudom az anyajegy :)
2013. nov. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Azóta már sikerült találnia az orvosomnak BNO kódot hozzá :)
2015. okt. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Nekem a mellkasomon van egy 20 cm átmérőjű...tetoválásra lett "átalakítva” 18/F
2016. szept. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Nekem is van jelenleg. Jobb oldalt az arcomon. Jelenleg Szegeden a bőrklinikán lézereztetem.
2017. okt. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Nekem is van a tarkómon kb 5cm nagyságú vörös folt. Ha ideges vagyok vérvörös. A páromnak a feje tetején van és neki nem vörös folt inkább olyan mintha egy heg lenne.

Mind a kettőnek születése óta meg van és nem múlt el. 19L 23F

2018. ápr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Anett80 ***** válasza:

Nekem is van hátul a tarkómon, kb. Egy 15-20cm hosszú vörös folt, a felét eltakarja a hajas fejbőr. Kicsit ferdén, a gerincvonal mentén nyúlik fel, olyan, mintha le akartak volna nyakazni egy fejszével...

Lehet egy korábbi élet emléke? Egy sebhely, ahogy meghaltam...

Nem nagyon foglalkoztam eddig vele, mert lány vagyok és a hosszú haj teljesen eltakarja. De születésem óta ott van és egyáltalán nem halványult el, ugyanolyan vörös most is, 40évvel később.

2022. márc. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Anett80 ***** válasza:

Még az előző vagyok, több ismerősöm mondta, hogy hegnek néz ki, nem is annyira tűzfoltnak, mert egy picit kiemelkedik a bőr síkjából, egyenletlenül.

Én csak tükörrel tudom megnézni hátulról, de a hosszú haj miatt ez nehézkes és a fele a hajas fejbőrön van, tehát takarásban...

40évig nem okozott problémát, teljesen jóindulatú dolog.

2022. márc. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!