Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajtófélfára akasztható rugós...

Ajtófélfára akasztható rugós bébihintának van valammilyen egészségre ártalmas mellékhatása?

Figyelt kérdés
7 hónapos babámnak venném, állandóan jár a lába, szerintem nagyon tetszene neki. Csak nem tudom, hogy nem rossz-e a gerincének. Van valakinek tapasztalata? Ki lehet használni? Megéri megvenni?
2013. aug. 23. 23:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt piciként, állandóan abban ültem, annyira szerettem. Én nem tudok arról hogy lenne rossz hatása.
2013. aug. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is van, szereti a babóm. Kb mi is 7 hónaposan vettünk neki, de még most, 17 hónaposan is szívesen beleül. Nem tudok káros mellékhatásról.
2013. aug. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a fő veszélye, hogy a gyerek nagyon élvezi, emiatt túl sokat lesz benne.

Amíg ebben ugrál, nem fog gurulni, kúszni, mászni, tárgyakat megszerezni, tapogatni a padló különböző felületeit, bútorok lábát, keresni az ajtó mögé gurult labdát, százhússzor felemelni és elejteni egy játékot. Azaz nem szerez saját erőből és kezdeményezésből tapasztalatokat a saját testéről, a térről és a tárgyakról.

Lehet, hogy ennek a későbbiekben semmi káros következményét nem tapasztaljátok majd. De az is lehet, hogy pont neki nagyon is szüksége volna ezekre a mozgásokra, amik az idegrendszer normális szerveződését serkentik.

Ha később ne adj' isten figyelmi, beszéd, téri tájékozódási problémái lennének a gyermeknek, a csecsemőkorban kimaradt tapasztalatszerzés már nehezen pótolható. Persze próbálkozunk a különböző mozgásterápiás programokkal,TSMT, Alapozó terápia, Ayres, stb., de azért ez már nem ugyanaz.

2013. aug. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!