Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor kezdtétek a hozzátápl...

Gabi86 kérdése:

Ti mikor kezdtétek a hozzátáplálást vagy megkostóltatni a babával a gyümiket?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert anyós és anyám is azzal nyaggat hogy miért nem adok a babámnak gyümölcsöt.adott egy nagyon jól evő hasfájós anyatejes baba.rengeteg tejem van.még nincs 3 hónapos.anyám pl azt mondta hogy mi már ennyi idősen már ettünk gyümölcsöket.(kóstoltatásról van szó)én mondtam nekik hogy megy ez mostanában,meg hogy így is fáj a hasa meg még tegyek rá egy lapáttal és adjak neki gyümölcsöket,ami gázokat okoz.még a felnőtt embert is meggyötör egy két gyümölcs,nem hogy az ilyen hasfájós kicsit.szerintetek?

2013. aug. 24. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 6 hónapos koráig csak és kizárólag anyatejet kapott.Volt elég tejem,nem sürgettem semmit se.

Ő is 3 hónapos koráig nagyon hasfájós volt.

Most 8 hónapos és szinte bármit megeszik. :)

Ráérsz még,ha van elég tejed!

2013. aug. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van tejed ráérsz 6 hós koráig.
2013. aug. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Régen valóban adtak már 2 hónaposan mindenfélét, de nem is szoptattak a nők olyan sokáig (általában, ha megkérdezed, a nagy részüknek csak 3 hónapig volt teje - milyen érdekes..:) az volt a táoszerlobbi időszaka, illetve a munkához s vissza kellet térni, ez volt az egyetlen oka annak, h hamar kezdtem mást enni adni.


egy babának a gyomra, bélrendszere éretlen, kb 86-8 hónapos koráig nem is tudja megemészteni a szilárd (pépes) ételt, majd látni fogod a hozzátápláláskor, hetekig emésztetlenül jön ki az ennivaló, mert tanulnia kell a szervezetnek azt is


bőven ráérsz, az étkezés nem lóverseny, minél tovább kap a baba tejet, annál erősebb lesz az immunitása!


Ha hasfájós, ráadásul pláne nem szabad még az emésztéssel is megterhelni őt.


Azt mondják, az ülni tudás, az első fog és a nyelvfék-reflex elmúlása a felnőtt ételre való érettség első jele, ez pedig ritkán jön el 6 hónapos kor előtt...

2013. aug. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6 hósan kezdtem a hozzátáplálást, nekem is volt elég tejem. Szerintem is ráérsz! :) 13 hós és mindent megeszik, amit adok neki.
2013. aug. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a megerősítést,csak az embernek mindig adják a"jó tanácsokat"még ha nem is kéri.csak esküszöm összezavarják az embert.
2013. aug. 24. 23:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért adnak már 3-4hós kortól,mert a 6hó feletti babák nehezebben fogadják a hozzátáplálást.Sok esetben a hasfájásra pont a kaják hoznak megoldást egyébként.Én 4hósan adtam neki rendesebben kajákat.Tehát 4-5hóig 2napig evett egy üveg gyümit,5-5,5hóig evett napi 1 üveget.Aztán elkezdte igényelni rendesen és 6hós korától csak estére eszik tápszert már.(Anyatejet kaptunk 6hós koráig,addig azt evett és csak vacsira tápszert).11hós lesz lassan,1hónapja már a tápszert se fogadja el,azóta trükközök,hogy belediktáljak valamennyit.Egyébként meg kezdhetsz zöldséggel is,az nem savas,nem okoz hasfájást.De ráérsz 4hósan kezdeni,de 6hósan is.Te döntésed.
2013. aug. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Én nem értek azzal egyet, hogy nehezebb a hozzátáplálás ha 6 hósan kezdik. Kisfiamnál a gyüivel kezdtünk tízórai szopi előtt, amikor végeztünk a gyümikkel, jöttek a zöldségek ebédre. 7 hóra kiváltottuk a tízórait, 8-ra az ebédet, 9-re az uzsonnát. 10 hós korára azt ette amit mi, nem főztem neki külön. Persze tejet kivéve. Mindent megevett, mindent elfogadott nagyon könnyen. 26 hós koráig meg még szopott is.
2013. aug. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha van tejed, akkor hagyd a kostoltatást. Attól, hogy 6 hósan kezded a kostoltatást, az nem jelenti azt, hogy nehezebb lesz hozzátáplálni. A kisfiam 6 hóig csak anyatejet kapott, és gond nélkül hozzátáplálódott, a kislányom már elmúlt 7 hós és alig akar mást elfogadni az anyatejen kívül, de ezzel sincs gond, szépen fejlődik, jókedvű, csak máshogy működik, mint a tesója.

Az anyatej egy védőréteget képez a tápcsatornán, amit már a víz is lemoshat, ezért érdemes 6 hóig kitartani az anyatejnél.

Arról nem beszélve, hogy egyszerűbb, gyorsabb, mint bármi más kaját adni.

2013. aug. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem anyatejes és miután betöltötte a 4. hónapot, akkor próbáltam neki adni kóstoltatás (!) szintjén őszibarackot, több jött ki, mint be, mindenesetre érdeklődő volt, de nem erőltetem, azóta még egyszer próbálkoztam, talán jobban ment :) De 3 hónaposan nem próbáltam volna még, az biztos, te se adj neki, ha nem érzed úgy, hogy adnál. Én csak azért bátorodtam fel, mert olvastam egy tavalyi kutatást arról, hogy oxfordi tudósok (vagy másik brit egyetem, már nemtom) kutatták, és kimondják, hogy érdemes kóstoltatni (nem hozzátáplálni!) a babával a 4-7. hónap között a korának megfelelő dolgokat (ezek között a glutént) mert ebben a korszakban jelennek meg, illetve dúsulnak azok az immunananyagok az anyatejben, amik támogatják a baba immunrendszerét, kvázi tanítják az idegen anyagokkal való ismerkedésre, ezáltal kivédhetőek, csökkenthetők a későbbi allergiás megbetegedések. El is juttatták a tanulmányt a WHOnak
2013. aug. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!