Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is kint tologatja babáját...

Más is kint tologatja babáját este 8-9 kor? Mi már akkor fürdetünk és alvás. Mostanába ezt látom hogy pici babákat meg nagyobbakat is még kint sétáltatnak. Mi vagyunk szigorúak?

Figyelt kérdés
2013. aug. 25. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Enyém 7 hónapos és 8 körül van fürdés, aztán alvás 9 körül.

De előfordult párszor, hogy elmentünk a délutáni alvása után sétálni vagy kirándulni és 9 körül értünk haza. Akkor még mi is kint tologattuk. De akkor már hisztis szegényke, aludna. Úh ezt nem is csináljuk alapból. :)

2013. aug. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A lányunk legkésőbb fél kilenckor alszik, tehát legkésőbb 8-kor fürdetjük.
2013. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez nem szigor vagy nem szigor kérdése, egyszerűen szokás dolga. Nem a szülői szigoron, hanem a család és ezen belül is a baba napi ritmusán múlik.

Amikor az első gyerekünk volt pici baba, mi is gyakran kint voltunk vele 8-9-ig, főleg a nyári kánikulában, amikor 7 előtt nem is vittem le szívesen. Azóta már 3 éves, sajnos már hónapok óta nem alszik délután, így viszont este 7 körül fürdetni kell, mert nem bírja tovább, a kistesó pedig ehhez igazodott, így már mi sem vagyunk lent olyan későn. De ettől még nem leetünk szigorúbbak.

2013. aug. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Ez egyáltalán nem szigor, hanem megszokás és napirend kérdése. Gondolom aki még 8 után is tologatja a babakocsit, annak a babája ehhez van hozzászokva. Lehet, hogy panel 10. emeletén laknak, ahol 50 fok van, és ilyenkor élvezik ki, ha picit hűvösebb van.
2013. aug. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
Az én kisfiam (15 hós) este 10 előtt nem alszik, bármit is próbáltam.Mindig keveset alvó baba volt, az első két hónapban pl. a 24-ből 6 órát aludt, azt is három részletben. Most ott tartunk, hogy este 10-11-től alszik reggel 7-8-ig, utána du. 2-3-tól 4-5-ig. Hiába keltem fel hamarabb, akkor is tartja ezt a rendszert. Próbáltam máshogy etetni, besötétíteni hamarabb stb,stb... ő akkor is így alszik. Azt mondta a védőnő, ilyen fajta és kész. Namármost, mivel alszik du. 5-ig, utána kajálunk, öltözködünk stb.. este 6 lesz mire elindulunk sétálni, tehát 9 körül érünk haza. Délelőtt is sétálunk vagy a kertben játszunk 2-3órát, de az esti sétát semmiképp nem hagynám el, képzeld el ha nem fárasztom le még ennyit sem aludna. Szóval ez nem feltétlenül a szigorúságon múlik, hiába fürdetem én meg 7-kor, ha utána csak kinlódik este 11-ig és nem alszik úgysem. Akkor inkább kiviszem este és értelmesen töltjük az időt. Engem is szoktak megszólni, és ezt így mint most el szoktam magyarázni.
2013. aug. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
Az én fiam 2,5 éves létére fél 8kor legkésőbb már az ágyában van,piciként is max 8 kor már lefektettem aludni,nem hiszem,hogy előnyös kisgyereknek ha nagyon későn fektetik,ha később fektettem bármikor a fiam még korábban kelt mint szokott,nem szigorúság kérdése,de én sem értem
2013. aug. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más, mindenkinek más a napi alvásigénye. Én pl azt nem értettem soha, aki már 8kor letette (télen/nyáron) a gyereket aludni, aztán 5kor már keltek is miatta, mivel kialudta addigra magát. Az én fiam 9 előtt nem igazán fekszik le, a férjem általában 7-8 után jön haza, utána még játszanak, teljesen felpörög stb. Szerintem nem kell látatlanban megszólni mást.
2013. aug. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 éves a lányunk, heti 2-3x amikor a férjem hazajön lemegy vele a játszótérre és maradnak is sötétedésig. Vagy tovább :-)


A férjemnek kötetlen munkaideje van, nem baj ha alszunk 8-9ig másnap. Napirendünk van így is, f10-10 között alszik el a lányunk.

2013. aug. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gorogorszagban, Olaszorszagban azon a helyeken ahol jartam teljesen hetkoznapi hogy 10kor meg a kisgyerekek rohangalnak kint. A ferjem keson er haza este 11 utan es reggel is keson kel. Igy ehhez alakult a baba napirendje. A nagy hosegekben 11kor ment aludni pl..altalaban 10kor megy este igy 8kor meg siman megtalalhatoak vunk a jatszoteren:) kaptam is mar megjrgyzeseket de pont lesz..om mert nekunk igy jo.
2013. aug. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7%
mekkora szátok van aztán meg lepontoztok...sok álszent liba
2013. aug. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!