Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babókám tápszeres...

3 hetes babókám tápszeres (így alakult) mi a normális széklet mennyiség? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 3. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! úgy emlékszem kisfiamnak napi 1-2 volt annyi idősen, szintén tápszeres
2010. dec. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

enyémek is tápisok voltak születésüktől, sajnos semmi tejem nem volt egyiknél sem... (azóta is irigykedek - jó értelemben - másra aki tud szoptatni. :-))


1hétben sok híg széklet volt,

2-5hétig szorulásosak voltak- pedig nem volt kemény a székletük, teljesen normális volt -napi 1 adag volt, csak nem tudták hova-hogy kell nyomni. 4hétig glicerines kúppal tudtak kakilni- de mondom ez nem székrekedés volt, nem szorultak be a tápszertől, csak meg kellett tanulniuk, hogy kell kakilni. mindkettőnél 5hét után magától elmult, több kúp sem kellett, addigra megtanultak kakilni.

utána 4hós korukig maradt ez a napi egy normális kaka.

4hó után keztük a hozzátáplálást gyümiket, onnantól napi 3-4kaka van, mikor milyen- attól függ mit ettek. :-)


nálad a babádnál hogy alakul?

2010. dec. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a gyors válaszokat:-)

Hát nekem 2 napja tápis, vagy csak részben, mert hol tudok tejet adni, hol nem, ez változó. Most egész éjjel tápszer volt, de most szenved is szegénykém, mert nem akar jönni a kaki. Gondolom nála is ez lehet a baj, hogy nem tudja hogy kell elereszteni, mert nyomni próbálná, csak nem ürül. Már én is gondolkodtam a kúpban, de eddig nem mertem adni, de most akkor valószínűleg megpróbálom, hogy ne szenvedjen szegénykém.

2010. dec. 3. 13:03
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és még egy kérdés utolsónak, naponta mikor adtad a kúpot? És gondolom naponta csak 1× adtad. Előre is köszi.
2010. dec. 3. 13:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Kúpot csak legvégső esetbe adj neki!!!!! Nem teáztatod?( Mecsek baby). Én is ezt adtam kisfiamnak, ebben van édeskömény és az segít rajta. Vagy próbáld meg az Infacolt, ez megszünteti a hasfájást, mert lehet csak a hasa görcsöl és nem feltétlenül nyom. VAgy van még a Laevolac szirup, ennek is hasonló hatása van, mint Glicerines kúpnak.
2010. dec. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia,


a kúpot én a glicerines 2gramosat adtam neki, és hosszában elfeleztem, illetve negyedeltem, mert annyi is elég volt neki.

csak akkor adtam, amikor már erőlködött - hagytam őt valameddig próbálkozni, de volt, hogy nagyon belefáradt.

Kis próbálkozás után - nyögés utána adtam neki, és utána 5perc mulva tele volt a pelenka. :-)


5hetes korukig kapták ,azóta sem. Nem szoktak rá, szimplán megerősödtek annyira, hogy már ment egyedül is.

Nem kell a használatától félni.

2010. dec. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!