Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Uton van a masodik baba es...

Uton van a masodik baba es anyagiak miatt nem tervezunk tobbet. Hogy dolgozzatok fel, ha szeretnetek meg gyereket, de nem vallalhattok tobbet? Illetve azt hogy nonek a gyerekek es hianyzik a babakor?

Figyelt kérdés

2013. aug. 26. 15:25
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
75%
Ezen nincs mit feldolgozni! Nem szülhetek minden évben gyereket, hogy mindig legyen egy baba velem. Örülj, hogy egyáltalán van gyereked és feltudod majd nevelni őket.
2013. aug. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
47%
Ésszel kell élni úgy...A nagy gyereknek is kell anya,nem lehet mindig csak szülni szülni szülni,hogy baba is legyen...Egyébként egy gyerekem van,szeretnék lehet még egyet majd,de nem lesz...22vagyok.28felett nem szülök,addig meg nem lesz annyi pénz,hogy elköltözzünk és még egy gyereknek legyen szobája.Egy szobába pedig nem teszek két gyereket.Nekem az észérvek többet érnek,mint a vágyak.
2013. aug. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
100%
Én még azt sem tudtam feldolgozni hogy második sem lehet. Mindig benned lesz, és ott fog motoszkálni, és legbelül fájni fog akármikor erre gondolsz.....:(
2013. aug. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
87%

Van egy egészséges gyereked, úton a második és azon aggódsz, hogy nem lesz 3.-4.5. stb?

Nem is értem, hogy érted hogy hiányzik a babakor? Évente-1,5 évente akarsz szülni, hogy mindig legyen egy babád? És ha már nő a gyerek akkor nem is jók már?


Egyrészt gondolj bele milyen szerencsés vagy.

Másrészt ki tudja, hogy alakul a jövő. Lehet 5-10 év múlva vállalhattok még egy gyereket. Igaz, akkor lesz pár "babamentes" éved, de talán kibírod.

2013. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
100%
Naja. Jó kérdés. Én sem tudom, hogy nálunk lehet-e majd második, pedig nagyon szeretnénk. Persze, éhen biztos nem halnánk, meg lakni is lenne hol, de egyelőre nem fér bele. Bölcsis a gyerkőc, de már a születése után tudtuk, hogy szeretnénk másodikat, harmadikat, stb. Úgy vagyok vele, hogy reménykedek, hátha majd mégis lehet. És hiányzik a babakor is. Valahogy nekem nagyon bejött az egész.
2013. aug. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónapos a fiam de már ezen jár az eszem sokszor hogyha igy marad az anyagi helyzetünk nem lesz második.Elkeserit.Hogy ha igy lesz hogy fogom feldolgozni?Talán sehogy,soha.Epp rakerdezett az egyik rokon hogy mig tart a gyed ragyurunk e a masodikra.Mondom nem,nem engedhetjuk meg magunknak.Erre a válasz:hat nem kell majd pl 20000-es hintalo,de legyen teso.Igen am,de ez nem a draga jatekokon mulik.Ha jönne a masodik nagyobb alberlet kellene,nyilvan az dragabb,iskolakezdes tankönyv×2,cipő×2,tornafelszereles,kirandulasok...hat tudod.Imadkozom hogy törtenjen valami csoda,legalább egy lakásunk lenne,de nekünk ez jutott es örülhetünk hogy ez az angyalka van nekünk.
2013. aug. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
85%

Én megértelek :). Nem tudom hogy fogom majd elnyomni magamban a vágyat egy harmadik gyerkőcre, de muszáj lesz.

Aki meg észérvezik, az meg olvassa figyelmesen a kérdést, mert a kérdező nem fog vállalni harmadikat, csak szíve szerint szeretne...nem kell kioktatni... jajjjj.

2013. aug. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
54%

Nem ismerem e körülményeiteket, de azt gondolom, hogy ahol elfér kettő, ott elfér három is.

Régen háború volt meg éhezés, lyukas cipő, és mégis születtek a gyerekek.

A mai világ diktálja azt az értékrendet, hogy meg KELL venned ezt is meg azt is a gyereknek, meg hogy ha nincs külön szobája, úgy nem lehet élni, és ha nem tudod ez egyetemét finanszírozni, akkor inkább be se vállald...

Régen több generáció élt egy szobában.

MInt írtam, nem tudom milyenek a körülményeitek, tehát az "éhezést" én sem pártolom, meg a nyomort, de azt látom magunk körül, hogy sokan vállalnak egyel vagy kettővel kevesebbet, mint amennyit anyagilag simán megtehetnének. HOgy milyen okokból, az persze egyéni, de ez a tendencia...


Amúgy megértelek, nekünk három van, és úgy néz ki, hogy a negyedikről kell lemondani, bár hangsúlyozom, egészségi okokból, és nem anyagiból.


Az "anyagi jóllét" meg rendkívül relatív, van aki 400 ezer havi jövedelemre cak egyet vállal, hogy "mindent meg tudjon adni", mi meg kicsit több mnint fele ennyiből élünk 5-en, és nem mondanám, hogy rossz körülmények között.


Babázni lesz/van lehetőség máshol mások babáival is, vállalhatsz gyermekfelügyeletet később.

Én azt gondolom, hogy ha tényleg kettő marad is a létszám, gondolj arra, hogy velük minden percet kiélvezz. És a növekedésüket is ugyanannyira csoda figyelni, mint ahogy az első évben a kis síró csecsemőből szaladgáló kisgyerek lesz.

Nap mint nap tanulnak valamit a nagyok is, aminek lehet örülni. Egy-egy udvariasság, vagy okosodás jeleit mindig meg lehet figyelni. Ennek a fejlődésnek tanulj meg örülni.

2013. aug. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
15%

én soha nem értettem ezt az egészet....szerintem igenis azon múlik,hogy milyen az ember igényszintje.sok mindenen lehet spórolni és nem kell drága játékokat venni.

És az aki bevállal 3-at mert éppen nagyon biztosan jól áll,aztán mire nagyok a gyerekek jön egy krach,egy válság és elveszít mindent és nem tudja táborba küldeni a gyerekeit azzal mi van?

szerintem a tesó a legnagyobb ajándék ami egy szülő adhat a gyerekének,mert nem csak hogy jobban szocializálódik akinek tesója van,hanem támasza is lesz felnőtt korában,ott lesznek egymásnak!

2013. aug. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
0%

9es vagyok,8as nagyon szépen megfogalmazta,ez így van:)

amúgy mi 4en élünk 35nm-es lakásban és köszönjük szépen nagyon jól elvagyunk:))

2013. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!