Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a cikkről?

Figyelt kérdés
[link]

2013. aug. 26. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Erdekes. Egyrészt jo gondolat, hiszen mi van akkor, ha a szülők fiút akarnak, igy az orvosok elvégzik a műtétet, aztán évekkel később a gyerek - vagy akkor mar felnőtt- rádöbben, hogy o valójában inkább no... Másrészt hogy lehet ugy nevelni egy gyereket, hogy nincs nemi idntiasa?
2013. aug. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nekem is furcsa és egyben visszataszítónak is tartom....:(

De most komolyan szerintem ennek nem így kellene lennie...:(

Eldöntik,hogy fiú vagy lány legyen,ez milyen már?!

Én is kisfiút akartam de kislányom született és mindennél hálásabb vagyok érte a természetnek.

2013. aug. 26. 17:02
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Én remek dolognak tartom ezt. Ne pénzfeldobás döntsön egy ember életéről, hanem ő maga, és a nem elég meghatározó részlete az emberi életnek. Hogy lehet úgy gyereket nevelni, hogy nem tudjuk, hogy fiú -e vagy lány? Miért mi a különbség néhány évig? Szerintem semmi sem. Kap egy olyan nevet, ami lehet ez is -az is, pl. Alex/Alexandra, és ha ő készen áll rá, érzi, akkor eldöntjük, mi is ő, lány vagy fiú valójában. Szerintem attól, hogy nem adunk rá habos rózsaszín kisruhát, mert szerintünk kislány, vagy erőltetjük az autókat és dinókat, mert szerintünk kisfiú, attól még lehet teljes értékű gyerekkora, és ha eldőlt, akkor olyan felnőttkora, amiben tényleg boldog is tud lenni.
2013. aug. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nade hármas, az elso kérdés, a yerek születik : lány vagy fiú? Nem tudjuk, majd eldönti...
2013. aug. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Gondoltam megosztom veletek ezt a cikket,mert szerintem nagyon érdekes minden esetre.

Persze megint 2 oldal van.

Akik szerint jó ez és akik szerint nem.

Én pl nem szeretném eldönteni a gyerekem nemét.

2013. aug. 26. 17:14
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, ez az első kérdés ez, és igen, ez az első válasz is. Inkább mondanám a rokonoknak, hogy még nem tudjuk, majd eldönti, mint hogy olyan testet és életet kényszerítsek a gyerekemre, ami nem biztos, hogy boldoggá fogja tenni, de legalább a rokonok és ismerősök nem szólnak meg. Miért, neked más lenne a fontossági sorrended?
2013. aug. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hat nem hinnem, hogy boldog gyerekkora lenne "ketnemukent" vagy "X"kent.... Nyilván az o érdeke az elso, de mire eljut addi a korig, amikor mar döntés képes - gondolom ez 14 lenne minimum, azelőtt értelmetlen lenne,nem? - nem keves csufolason es bantason, megaláztatáson menne keresztül.

Ha velem történne ilyen -mármint igy születne a gyerekem- az orvosok véleményére támaszkodva döntenek a nemerol.

2013. aug. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ti felfogtátok a cikk lényegét? Kérdező itt nem arról van szó hogy egy egyértelmű nemmi identitással rendelkező gyerekről eldöntik hogy márpedig ő nem kislány hanem kisfiú. Itt olyan gyerekekről van szó akik mindkét nem külső nemi jellegeit hordozzák részben vagy egészben, ezért nem lehet eldönteni fiúk-e vagy lányok. Én jó ötletnek tartom hogy ne születéskor kelljen ezt eldönteni, hanem később amikor a gyereken is látszik hogy végülis melyik nemi jelleg lesz a domináns.
2013. aug. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy csúfolják majd, de én nem hiszem. Nem kell ezt mindenki orrára kötni. Viszont az milyen szar ha valakit mondjuk nővé operálnak születésekor, de kamaszként rádöbben hogy ő valójában férfi. Akkor sem lesz túl boldog.
2013. aug. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Én pl nem szeretném eldönteni a gyerekem nemét."


Egyetértek. De az előző hozzászólás alapján neked nem tetszik ami a cikkben van, pedig pont az a lényeg, hogy ne a szülő/orvos döntse el szegény babáról, hogy fiú vagy lány.


Mindemellett 7esnek is teljesen igaza van, rossz lehet így felnőni, de tényleg fogalmam sincs mi a rosszabb.. így felnőni, vagy rájönni, hogy pl. férfiként női testben kell leélnie az életét.


Nem értek hozzá, de úgy gondolom az esetek egy részében viszonylag hamar eldönthető, hogy genetikailag közelebb áll valamelyik nemhez... ha nem tudják eldönteni, még mindig ott a lehetőség, hogy lányként/fiúként nevelik, de orvosi értelemben nem "nyúlnak hozzá" amíg nem biztosak a dologban.

2013. aug. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!