Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam múlt csütörtökön...

Kisfiam múlt csütörtökön kapta meg az MMR oltást.2 napja náthás lett, ma délutánra lázas. Soha nem volt még lázas, de van itthon kúp. Beadtam neki, majd 10 perc múlva kakilt, adtam még egyet,10 perc. Megint kaki. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A kúp székelési ingert vált ki.

Szirupot adj neki. PANADOL, illetve NUROFEN.

Lassabb a felszívódás, de nem baj.

2009. okt. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én pont, hogy csak kúpot tudok adni, mert az én babám meg bukós. A kúpot kikakilta nekem is. A védőnő azt mondta, hogy ha 5-10 percig bent van, akkor okés. Másodjára az ujjammal tartottam bent 10 percig :S Ez volt 2 és a 3 hónapos oltáson. Jövőhéten jön a 4 hónapos :s Gyakorlott leszek ! :)
2009. okt. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ezt az oltást kapta a fiam multhét szerdán! Mára ő is lázas lett, ja és ő is náthás már 5-6 napja. Én NUROFENT adtam neki 38.6 volt a láza de 1 óra alatt levitte. Remélem éjjel nem lesz gond, ezt 8 óránként adhatod a kúpot 6 óránként. De ha kikakilta a kúpot adhatsz még neki ha nem láttad akkor az azt jelenti feloldódott és fel is szívodott valamenyi anyag, akkor később próbálkozz.
2009. okt. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kúp helyett adj Nurofent vagy Panadolt! Viszont most már nem tetszik nekem ez a 15 hós oltóanyag! Az én kisfiam 2 hete kapta meg, másnaptól folyt az orra. 1 hétre rá belázasodott, 39-40 fokra! Kórházba kellett vinni, ott sem tudták lehúzni, sem injekcióval, semmivel, max egy fèl órára! Màr kijöttünk a kórházból, erősödik, de azért az megrémiszt, hogy az elmúlt 1-2 hétben sok hasonló esetet olvastam. Pedig az orvosok szerint ez az oltás ilyen magas lázat nem okozhat. Mi lesz a 18 hóssal? Bocs az offért.
2009. okt. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!