Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinek 2012...

Van itt olyan, akinek 2012 Decemberében született gyereke? Ha igen, akkor mozgásfejlődésben hogy állnak?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert mi még nem ülünk fel magunktól és csak hátrafelé kúszik a kislányom, illetve forog körbe-körbe és forog hátról-hasra és vissza. Csupa olyan gyerekkel találkozom, akik ebben a korban már felülnek sőt felállnak. Nem vagyunk lemaradva egy kicsit?
2013. aug. 27. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi is itt tartunk.(sajnos).de nem lehet erőltetni.egyik ismerősöm gyereke áprilisban született és ül.de lehet hogy csak a kép erejéig.mi megyünk orvoshoz vele,mert elküldött a gyermekorvos.
2013. aug. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem vagytok elmaradva!Az én kislányom*dec 7*ő még nem is igen forom csak oldalra,ülni egy pillanatra ül meg..2foga van alul.de amnál többet gagyarászik...Dr nő szerint nincs elmaradva ;)
2013. aug. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
lányom novemberi, úgyhogy 1 hónappal jár csak előbb. Ő sem siette el a dolgokat, viszont az elmúlt 1 hónapban felült, megtanult mászni és hihetetlen gyorsasággal fel is állt, szóval kitartás, nálunk is szinte egyik napról a másikra jött minden
2013. aug. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én kislányom december végi.

Ő már mászik,egyedül önállóan ül,és sétál már a bútorok mellett.

De ő nagyon hamar csinált mindent.Kicsit gyorsan halad.

Teljesen normálisan fejlődik a te babád is,nyugi! :)

2013. aug. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Remélem hogy ebben a hónapban az én kislányom is sokat fejlődik. Kúszna ő előre de nem bír és ilyenkor keservesen sír. Próbálok neki segíteni, kitámasztom a lábát, de nem tudom, hogy ezzel elérek e valamit? Mi jártunk gyógytornászhoz, mert a bal fele kicsit merevebb volt, de már nem. Sokat repülőzik lehet, h ez a baj? Nyugtassatok meg.
2013. aug. 27. 10:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha ez segít : Lányom október 4.-ei

5hósan hasról hátra fordult.Elötte is tudott,de véletlen inkább.Kijött 2foga.

6hósan hátról hasra + tolatott hátra.

7hósan kezdett kúszni és fel is ült.

8hósan kezdett mászni és fel is állt.Kijött 2fog.

Lassan 11hós,lépeget meg fél kézzel kapaszkodva áll,néha egy mp-re elengedi a dolgokat,de azonnal visszakapaszkodik.

Elvileg 9hónapos koráig kell megtanulnia ülni és kúszni.Nekem a 8hós státuszon védőnő csodálkozva lesett,hogy még nem állt fel.Rá két napra felállt.De 10hósan áll fel a legtöbb baba,de ráér később is.

2013. aug. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Előfordulhat az is, hogy hamarabb feláll, mint mászik vagy ül? Ha felrakom a kanapéra hátrafelé letolat és pár másodpercig megáll úgy hogy támaszkodik a kanapén, aztán eldől mint egy kis fa. Sajnos védőnő eddig 1x volt nálunk mikor a bébi 2 hónapos volt azóta se láttam és nem is hívott, tehát nem is tudom h mi az ami a mozgásfejlődésben jó vagy nem. Mindig azt hallom, hogy minden gyerek máshogy fejlődik, na de honnan tudjam mikortól van baj?
2013. aug. 27. 11:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt szépen le van írva,hogy mit kell tudnia,és hogy mikor kell orvoshoz fordulni!

Hátha segít! :)


[link]

2013. aug. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zsófianyu ***** válasza:

Dec 22-én született a kisfiam augusztus közepén kezdett előrefelé kúszni, szeptember első hétvégéjén ült fel először és 1 hete, tehát szeptember közepétől mászik. Térdelni tud már, de felállással eddig még nem próbálkozott.

Amikor 4 hósan voltunk fejlődésneurológián, azt mondta a dokibácsi, hogy mivel 38. hétre született, 2 hét csúszás lehet a mozgásfejlődésében is.

Ha aggódsz, menjetek el dévény tornára, ártani nem árt.

Nővérem kisfia 10 hós, még nem kúszik és nem is ül fel, most járnak dévényre és már 1 alkalom után látni a változást, egyre többet kutyázik és a kiságyában már fel is állt 2x. Neki lazák az izületei, csúnyán hangzik, de "nyeklik-nyaklik" a fiúcska, ha a kezemben van. Hozzá képest az én fiam egy merev fadarab.

2013. szept. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!